Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archanioł Barachiel - anioł hazardu
Autor Wiadomość
aim72 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Reputacja: 12
Podziękowania: 1
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Archanioł Barachiel - anioł hazardu
Barachiel, a także Barakiel (hebr. ברכיאל, "błyskawica Boża"), Barbiel, Barchiel, Barkiel (z heb. ברכיאל "błogosławieństwo Boga"[potrzebne źródło]) – według tradycji judaistycznej jest jednym z siedmiu archaniołów i zarazem jednym z czterech wodzów Serafinów, księciem drugiego nieba i anielskiego Chóru wyznawców. Uważany za anioła lutego. Włada błyskawicami i Jowiszem, rządzi Skorpionem i Rybami. W Lemegetonie, w Sztuce Almadeli jest naczelnym aniołem pierwszej i czwartej wysokości.

Wraz z Urielem i Rubielem przywoływany jest w rytuałach, które mają zapewnić szczęście w grach hazardowych.

W sztuce przedstawiany jest zazwyczaj Barachiel na rozsypanych płatkach róż, które reprezentują Boże błogosławieństwo przelewane na ludzi, albo jako trzymający białą różę, która symbolizuje również błogosławieństwo. Jednak czasami obrazy Barachiel pokazują go jak trzyma kosz, który jest przepełniony chlebem. Symbolizować ma to błogosławieństwo dzieci, które Bóg obdarza miłością rodziców. Barachiel czasem pojawia się w obrazach, w postaci kobiety. Podobnie jak inni archaniołowie , Barachiel nie ma konkretnej płci i może się objawiać w postaci męskiej lub kobiecej, najwygodniejszej dla niego w danej sytuacji.

Kolor Energii
[green]Zielony[/green]

Rola w tekstach religijnych
Trzecia Księga Henocha (starożytny żydowski tekst), opisuje archanioła Barachiela jako jednego z aniołów, który służy jako jeden z niewielu uhonorowanych anielskich książąt w niebie. Barachiel prowadził 496000 innych aniołów. Barachiel jest z chóru Serafinów, którzy strzegą Boży tron, a także jest przywódcą wszystkich aniołów stróżów, którzy pracują z ludźmi podczas ich ziemskiego życia.

Inne role religijne
Barachiel jest oficjalnym świętym w Kościele prawosławnym. Czczona jest jako kobieta (święta), przez niektórych członków Kościoła rzymskokatolickiego. Tradycja katolicka mówi, że Barachiel jest patronem małżeństwa i życia rodzinnego. W astrologii Barachiel rządzi planetą Jowisz i jest związany z zodiakalną Rybą i Skorpionem. Tradycyjnie wierzy się, że anioł Barachiel inspiruje poczucie humoru u ludzi, którzy borykają się z Bożym błogosławieństwem, uzyskany za jego pośrednictwem.

~źródła:
http://en.wikipedia.org/wiki/Barachiel
http://angels.about.com/

Tłumaczenie własne
Opracowanie własne
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-25-2014, 19:40 {2} przez aim72.)
11-25-2014, 19:39
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Archanioł Barachiel - anioł hazardu
Bardzo ciekawe. Nie słyszałam o nim, ale nie sposób znać wszystkie anielskie imiona. Dzięki. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-25-2014, 23:46 {2} przez Neaxx.)
11-25-2014, 19:42
pawczus Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(11-25-2014, 19:39)aim72 napisał(a): Barachiel...

Wraz z Urielem i Rubielem przywoływany jest w rytuałach, które mają zapewnić szczęście w grach hazardowych.
...

Są może gdzieś na forum opisane takie rytuały? Koś wie gdzie tego szukać?
11-26-2014, 14:39
aim72 Offline
Wtajemniczony

Musisz zapytać "Kosia". Uśmiech
Jeżeli chodziło Ci, czy ktoś wie gdzie tego szukać? Poczytaj, pomyśl, a na pewno odkryjesz miejsca i sposoby. Oczko
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-26-2014, 23:51 {2} przez Neaxx.)
11-26-2014, 19:03
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 165
Reputacja: 8
Podziękowania: 35
Podziękowano 15 razy w 5 postach
Aim dobrze rozumiem, ten anioł opiekuje się planetą Jowisz? Jowisz i Barachiel to dwie osobne istoty?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-27-2014, 22:08 {2} przez Neaxx.)
11-27-2014, 21:04
aim72 Offline
Wtajemniczony

(11-25-2014, 19:39)aim72 napisał(a): ... Włada błyskawicami i Jowiszem, rządzi Skorpionem i Rybami. ...

... W astrologii Barachiel rządzi planetą Jowisz i jest związany z zodiakalną Rybą i Skorpionem. ..

Też tak to rozumiem. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-27-2014, 23:18 {2} przez Neaxx.)
11-27-2014, 22:53
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 738
Reputacja: 26
Podziękowania: 296
Podziękowano 149 razy w 91 postach
Tak, to dwie osobne istoty, gdzieś widziałem jego sigil,ale nie pamiętam gdzie, jak potrzebujesz to poszukaj gdzieś na internecie i stwórz pieczęć do ewokacji (w magii trzeba myśleć samodzielnie, modyfikuj i sam twórz rytuały).

Edit by Neaxx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2014, 18:43 {2} przez Neaxx.)
12-06-2014, 03:58
aim72 Offline
Wtajemniczony

(12-06-2014, 03:58)Magician7 napisał(a): .. (w magii trzeba myslec samodzielnie, modyfikuj i sam tworz rytualy).

Święte słowa.

Jak możesz odszukać sigila, będzie miło. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2014, 18:45 {2} przez Neaxx.)
12-06-2014, 15:54
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 738
Reputacja: 26
Podziękowania: 296
Podziękowano 149 razy w 91 postach
Tego sigila którego widziałem niestety nie znalazłem, ale sam stworzyłem jego sigil, oto on:

Swoją droga, natchnąłeś mnie do stworzenia jego ewokacji, ostatnio zrobiłem ewokacji paru innych aniołów, ciągle zapominam je tu wrzucić.

Edit by Neaxx

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2014, 17:22 {2} przez Neaxx.)
12-07-2014, 06:26
aim72 Offline
Wtajemniczony

Ciekawy i inspirujący. Ja mam w swoich zbiorach sigil Samaela (chór aniołów/ anioł twórczości i stworzenia) i Barachiela. Może się komuś przyda.

Załączone pliki Miniatury

12-07-2014, 13:11

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB