Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne uczucie niebytu
Autor Wiadomość
Nenufa-ry7 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 44
Reputacja: 0
Podziękowania: 3
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Dziwne uczucie niebytu
Zawsze chciałam o to zapytać, ale nie miałam kogo. A tutaj jest sporo osób o ogromnej wiedzy, więc korzystam. Uśmiech

Mam tak, odkąd pamiętam.

Zdarza mi się w zupełnie przypadkowym momencie - na ulicy, w domu, w sklepie, w czyimś towarzystwie - różnie.
Zajmuję się normalnymi sprawami, idę, rozmawiam i nagle - czuję, że mnie nie ma. Tzn. ciało robi swoje, idzie, rozmawia nawet w razie potrzeby (nie wiem jak, bo nie słyszę tego, ale wiem, że rozmawiam), ale jakby bez udziału mojej świadomości. Czuję się jakby za mgłą, mam takie uczucie głęboko w umyśle.
Jestem, a jakby mnie nie było. Nie potrafię dokładnie tego opisać, ale niezbyt to lubię, bo mam uczucie oddalenia. I jestem tego świadoma zawsze - że TO się stało, ciało jest, a mnie nie ma. Przechodzi po kilku minutach.
Nigdy nie praktykowałam OOBE.
Nie zależy to od tego, co aktualnie dzieje się w moim życiu.

Będę wdzięczna za wyjaśnienia.

Czy da się jakoś na szybko "obudzić", gdy już znajduję się w tym stanie? Bo wprawdzie nie śpię, ale czuję dyskomfort z powodu tego oddalenia. Muszę czekać, aż samo przejdzie. Nie udało mi się dotąd "wybudzić", a nie mam wpływu na to, jak długo się to dzieje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2014, 17:14 {2} przez Neaxx.)
11-28-2014, 13:25
Znajdź Posty Reply
Tygrys Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 79
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
RE: Dziwne uczucie niebytu
Lekarze by powiedzieli, że to schizofrenia. Ja przypuszczam, że świadomość twoja traci kontakt z podświadomością. Takie jest moje odczucie. Może ktoś kompetentny znający bardziej takie zagadnienia, Ci wytłumaczy.
Fałsz, obłuda i zakłamanie jest to szybka droga do sukcesu, ale zarazem "epitafium" dla duszy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2014, 17:15 {2} przez Neaxx.)
11-28-2014, 13:44
Znajdź Posty Reply
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 198 razy w 77 postach
Część świadomości cofa się w inne ciała, przestrajasz się częściowo na ciało astralne, którego część sobie idzie gdzieś, stąd odczucie oderwania od ciała. Świadomość się dzieli na 2 części jedna zostaje w ciele fizycznym, druga zaś jest w tamtym ciele, to uczucie się potęguje bo zwracasz uwagę na inny stan świadomości.
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
11-28-2014, 13:53
Znajdź Posty Reply
Nenufa-ry7 Offline
Użytkownik

Schizofrenia? Bez przesady. Miałam koleżankę chorą na schizofrenię i to się nie da absolutnie porównać.
Zwłaszcza, że to zdarza się dosyć rzadko, ale zdarza (raz na parę miesięcy).
Podczas choroby psychicznej (o czym się uczyłam) człowiek nie jest w stanie normalnie funkcjonować na co dzień. Dlatego to absolutnie wykluczam.
11-28-2014, 18:57
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
I tam... też tak miewam czasem. Ale ja to lubię, nazywam to "lekkością bytu." Idę, a tak jakbym nie czuła, że pod stopami mam ziemię. Fajne. Uśmiech Jeśli o to Ci chodzi, to jest sposób prosty - kup batonika albo coś słodkiego i zjedz. Możesz się napić czegoś ciepłego i z cukrem (kawa, herbata). Bardzo szybko wrócisz na obroty. <Prawdopodobnie ma to związek ze spadkiem cukru o określonej porze dnia, tym samym spada energia>

Edit by Neaxx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2014, 19:33 {2} przez Neaxx.)
11-28-2014, 19:28
Reply
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowano 198 razy w 77 postach
Is niedobór cukru tak nie wygląda, gdy masz za niski poziom glukozy to masz zawroty głowy, jest się sennym, brak sił, uczucie oderwania się od świata to zupełnie inna bajka. Wiem o czym mówi Nenufa-ry, bo zdarza mi się podobnie (już nawet kiedyś to opisywałem, jak nie tu to na innym forum). Na początku czuję się wtedy jak na lekkim haju po zielonym, zaczynają mi się trząść ręce i nogi, odczuwam jednocześnie przypływ siły (mam ochotę biegać skakać na 5m wzwyż Oczko) i jednocześnie mam brak jakiejkolwiek siły, z trudem zaciskam pięść. No i świadomość... ja jako Ja, ten działający na co dzień widzę świat tak jak bym był zamknięty w swojej głowie (jak ptak w klatce).
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-28-2014, 19:42 {2} przez Neaxx.)
11-28-2014, 19:38
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,088
Reputacja: 85
Podziękowania: 929
Podziękowano 1304 razy w 646 postach
To się zdarza kiedy dusza częściowo opuszcza ciało, bo dusza/byty mogą być w kilku miejscu na raz.

Więc dosłownie, jesteś ale nie Cie ma... jesteś i w ciele i gdzieś tam...
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-28-2014, 19:50
Znajdź Posty Reply
Matka Szczurów Offline
Neofita

Liczba postów: 6
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
To się nazywa derealizacja, cięższe stany to depersonalizacja. Nie musi być to objaw schizofrenii, wystarczy nerwica, żeby tak się czuć.
Your choice is your destiny!
11-28-2014, 20:04
Znajdź Posty Reply
Nenufa-ry7 Offline
Użytkownik

Nie ma opcji, żebym w tym czasie coś kupowała, bo poruszam się na autopilocie. Uśmiech Jeśli jestem wtedy np. we sklepie, po prostu idę, czasem po omacku coś wezmę, ale zwykle staram się przeczekać, bo wiem, że lada chwila "wrócę". Absinth dobrze to opisał. Coś podobnego czuję. Co do nerwicy - bardzo możliwe, bo jestem dosyć nerwowa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-29-2014, 00:54 {2} przez Neaxx.)
11-28-2014, 20:36
Znajdź Posty Reply
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 162
Reputacja: 7
Podziękowano 15 razy w 5 postach
Mi się wydaje, że Twój mózg polubił fale alfa i przechodzi do tego w dzień. Ewentualnie przemęczenie świadomości.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-29-2014, 00:54 {2} przez Neaxx.)
11-28-2014, 20:53
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB