LD - Inkubacja Snu
Autor Wiadomość
Evander
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 749
Reputacja: 63
Podziękowania: 132
Podziękowano 565 razy w 121 postach
LD - Inkubacja Snu
Amorte,

Tekst pewnie z grupy oneironautycznej, nie zapisałem źródła.

===
Inkubacja snu jest techniką pozwalającą zaplanować tematykę naszego snu jeszcze na jawie, zanim pójdziemy spać.

Cała sztuka polega na tym, by w ciągu dnia na tyle zainteresować podświadomość jakimś tematem by w nocy wykreowała sen zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Na przykład mam ochotę przeżyć przygodę z Indianami, więc cały dzień poprzedzający wybraną noc poświęcam tej tematyce.
Idę do kina na western, czytam coś o Indianach, trochę o szamanizmie, cały dzień staram się myśleć jak to by było być wśród nich naprawdę, mogę ubrać się coś w indiańskim stylu.
Wieczorem przed snem kładę sobie koło łóżka kilka rzeczy związanych z Indianami np. ptasie pióro, zdjęcie Indianina, książkę....

Przed zaśnięciem mogę powtórzyć kilka razy coś w rodzaju "Tej nocy będę miał żywe i wyraziste sny o Indianach!".
A w trakcie zasypiania w wyobraźni przeżyje kilka takich przygód.

Jest to dosyć prosta metoda za ogólne zaplanowanie tematyki snu i niemal każdy może się jej nauczyć. Należy tylko wyczuć co najbardziej działa na naszą podświadomość (uczucia, dźwięki, obrazy, słowa...) i tak dostosować "programowanie" w ciągu dnia by przynosiło jak najlepsze efekty.

Dzięki tej metodzie sny na dany temat może wywołać także osoba nie mająca zielonego pojęcia o LD, tyle tylko że nad takim snem nie będzie ona miała kontroli.

Proponuje też także przy okazji nastawić się na wykonywanie RC(Ev: RC, czyli Reality Check - sprawdzenie rzeczywistości) gdy widzimy daną sytuację (w przedstawionym przypadku wykonywałbym RC zawsze gdybym zobaczył jakiegoś Indianina [na ulicy, w filmie, na reklamie...]), tak by gdy już wywołamy dany sen odzyskać w nim świadomość
===

Evander:
Technika ta ma wiele zastosowań. Każdy zapewne wie, że jak o czymś intensywnie myślimy za dnia, to w nocy nam się to śni.

Ten mechanizm uwalniania zbędnych danych z umysłu w trakcie snu jesteśmy w stanie połączyć z wyrobieniem nawyku Reality Check ukierunkowanego na dany symbol - wtedy łatwiej jest nam pamiętać o teście rzeczywistości i łatwiej osiągnąć Świadome Śnienie.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2014, 20:58 {2} przez Evander.)
12-05-2014, 20:57
 Podziękowali: Nightmare , Poszukiwacz , aim72 , Mikael , dragonis , Lossen
Nightmare
Mizantropia

Liczba postów: 153
Reputacja: 1
Podziękowania: 32
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: LD - Inkubacja Snu
Czytałam przed snem komiksy o X men'ach, ze trzy części, po czym zaczęłam się zastanawiać dlaczego on z nią, coś tam, coś tam... :D I faktycznie śnili mi się ci goście z komiksu i profesor X. Kurcze zwiedzałam instytut i w ogóle fajnie. ;3
"Jutro okłamiemy się ostatni raz i koniec!"
12-05-2014, 21:47

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB