Mechanizm działania myślikształtu
Autor Wiadomość
Nenufa-ry7 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 44
Reputacja: 0
Podziękowania: 3
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Mechanizm działania myślikształtu
Mam na myśli oczywiście realizację na planie fizycznym tego, co świadomie lub nie wyrzuciło się w eter. Zastrzegam, że nie myślę o klątwie czy uroku, po prostu uświadomiłam sobie, ile we własnym życiu sobie nagrabiłam najprawdopodobniej przez takie działanie. Chciałabym znać mechanizm tego działania. Czy polega on na tym, iż nadając słowom moc wyrzucamy je do świata astralnego, a skumulowana energia w astralu oddziaływuje na świat fizyczny? Coś podobnego obowiązywało przy twórczej wizualizacji - coś musiało najpierw zaistnieć w świecie pozamaterialnym, a dopiero potem w świecie fizycznym.
Jak to działa?
08-12-2014, 18:09
Znajdź Posty Reply
Tygrys Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 83
Reputacja: 1
Podziękowania: -1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Mechanizm działania myślikształtu
Najsilniejsza energia to myśl podparta silą woli - oddziałuje ona w świecie mentalnym, tam następuje projekcja.
Fałsz, obłuda i zakłamanie jest to szybka droga do sukcesu, ale zarazem "epitafium" dla duszy.
08-12-2014, 18:23
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 820
Reputacja: 63
Podziękowania: 124
Podziękowano 620 razy w 147 postach
Amorte,

Nenu, przeczytaj książki Ophiela z jednego z moich tematów (znajdziesz go w liście tematów w moim profilu).

Ophiel jest praktykiem samoukiem i bardzo ładnie opisał swoje obserwacje.

Ja się z tym zgadzam.

Wyjaśniając dokładniej, są dwa mechanizmy o których tutaj możemy mówić.

Pierwszy to samo-spełniająca się przepowiednia. Jeżeli wierzysz, że jesteś brzydka i głupia i nic na to nie poradzisz, to zachowujesz się jakbyś była brzydka i głupia. A skoro zachowujesz się jakbyś była brzydka i głupia, to zaniedbujesz się i nie zdobywasz nowych umiejętności.

W efekcie otoczenie widzi cię jako brzydką i głupią - to jest efekt karmiczny takiego uwarunkowania.

Jest to wbrew pozorom bardzo ważne w kontekście magii. Jeżeli nagada się adeptom głupot w stylu "nie możecie magią przywoływać sobie bogactwa" i oni w to uwierzą to będą podświadomie negować i utrudniać swoje własne rytuały ukierunkowane na zdobycie pieniędzy - w ten oto prosty sposób skończą na magazynie w hipermarkecie.

Takie działanie - podawanie niczym nie popartych głupot jako prawd objawionych i ukierunkowanych na destruktywne uwarunkowania powinno być moim zdaniem karane ostrzeżeniami na forum.
Mam jednak tę satysfakcję, że gadający takie głupoty tworzą mnóstwo złej karmy, która w końcu do nich wróci i urwie im dupsko.

Drugi mechanizm to wizualizacja prowadzająca zmiany w wyższych planach przyczynowych (astral, wyższy astral itd.) która zmienia przepływ energii do planów niższych i w konsekwencji wywołuje skutek proporcjonalny do włożonego wysiłku.
Rytuał Przywołania Ideału, gdzie programuje się świat na wywołanie sekwencji pewnych zdarzeń prowadzących do określonych rezultatów jest idealnym przykładem tego mechanizmu - im więcej energii, im dokładniejsza wizualizacja i im głębszy trans tym mocniej nadpisujemy rzeczywistość.

Do wyższych planów przyczynowych jest trudniej się dostać (najbliższy astral - projekcja wizualizacji w stanie alfa), jednakże paradoksalnie im wyżej dojdziemy, tym łatwiej wprowadzić zmiany w osnowie rzeczywistości.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
08-12-2014, 22:08
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
(08-12-2014, 22:08)Evander napisał(a): Amorte,

Pierwszy to samo-spełniająca się przepowiednia. Jeżeli wierzysz, że jesteś brzydka i głupia i nic na to nie poradzisz, to zachowujesz się jakbyś była brzydka i głupia. A skoro zachowujesz się jakbyś była brzydka i głupia, to zaniedbujesz się i nie zdobywasz nowych umiejętności.

W efekcie otoczenie widzi cię jako brzydką i głupią - to jest efekt karmiczny takiego uwarunkowania.
A to jest bardzo dobry przykład, który setki razy wyjaśniałam ludziom z rozmaitymi kompleksami. Bo takie myślenie przekłada się w skutkach na realne życie. Można powiedzieć - inni widza Cię tak, jak Ty sam (sama) siebie postrzegasz.

Edit by Neaxx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2014, 23:14 {2} przez Neaxx.)
08-12-2014, 22:22
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB