Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metoda "umagiczniania" (aktywizowania) korzenia mandragory
Autor Wiadomość
aim72 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Reputacja: 12
Podziękowania: 1
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Metoda "umagiczniania" (aktywizowania) korzenia mandragory
Herba methodus.

Sposób na naładowanie korzenia mandragory energią księżyca.

Jak działa magia roślin? Ciężko uzyskać jednoznaczną odpowiedź. Podstawą tej metody, jak również wielu innych, jest moc. Moc jest określana różnymi nazwami. W działaniach magicznych stanowi powszechną wiedzę. Natomiast jest ukrywana i utrzymywana w tajemnicy, w szczególnych okolicznościach. Nauka często nie potrafi wyjaśnić działania mocy, odkrywa wciąż nowe aspekty. W przeszłości nadawano jej imiona Bogów i Bogiń. W starożytności magia była uważana za boską sztukę. Wykorzystywana przez czarowników i czarownice do czynienia czarów, ukształtowała setki formuł magicznych i sposobów jej użycia.

Dla mnie moc jest praktyką dokonywania zmian za pomocą sił, które jak dotąd nie zostały zdefiniowane lub zaakceptowane przez naukę.Mogę powodować zmiany posługując się ogólnie akceptowanymi składnikami. Powiedzmy, że chcę zadzwonić do przyjaciółki. Nie jest to magia, ale gdy nie masz dostępu do telefonu lub też przyjaciółka nie odbiera, mogę wówczas posłużyć się magią. Tworzę woreczek magicznych ziół w tej intencji. Aby stworzyć taki woreczek korzystam z odpowiednich receptur, opracowanych na magicznych właściwościach roślin. Do tej intencji użył bym woreczka wypełnionego tymiankiem, krwawnikiem i liśćmi laurowymi taki woreczek zawiązał bym sznurkiem i zawiesił na szyi, na wysokości czakry serca. Następnie wykorzystując trans i wizualizację, „przywołał bym” koleżankę używając mocy ziół. W taki sposób praktycznie używam magii.

Czy istnieją inne sposoby zabezpieczenia domu przed złodziejami, niż brygada ochrony lub solidne zamki? Czy dobre perfumy to najlepsza recepta dla samotnej dziewczyny na romans? Czy to co powie lekarz i jego syntetyczne lekarstwa to jedyna droga do pozbycia się choroby?

Ponieważ mogę opisać wyczerpująco tylko jedną technikę, a magia roślin jest bardzo subtelna. Swą skuteczność zawdzięcza swojej prostocie, postanowiłem skupić się na metodzie "umagiczniania" (aktywizowania) korzenia mandragory. Aktywizowana roślina uwydatnia swoje właściwości magiczne.

Magiczny (czyli aktywizowany) korzeń mandragory można wykorzystać w intencji ochrony, miłości, zdrowia, przyciągania pieniędzy oraz płodności.

Aby sprawić żeby roślina w pełni oddała swój magiczny potencjał, należy ja aktywizować. Oto sposób jak to uczynić na przykładzie korzenia mandragory.

1. Wysuszyć korzeń mandragory.
2. Na środku domu należy ustawić duży kryształowy wazon, wypełniony źródlaną wodą.
3. Wysuszony korzeń mandragory włożyć do wody i pozostawić go tam na trzy noce.
4. O świcie czwartego dnia należy wyjąć korzeń i zlać do innego naczynia 3 dniową wodę.
5. Do wazonu należy nalać ciepłej wody (nie gorącej) i pozostawić korzeń na jeszcze jedną noc.
6. Następnego dnia przed zmierzchem, wyjąć i wysuszyć korzeń. Wodę zlać do osobnego naczynia (innego niż poprzednio).

Po tych zabiegach korzeń odda cały magiczny potencjał. Pozostałą po zabiegach wodę wykorzystać można do zabezpieczenia domu przed złodziejami i niechcianymi gośćmi (w tym też bytami). Wystarczy schlapać 4 dniową wodą wszystkie drzwi a 1 dniową wszystkie okna.

Oto kilka zastosowań takiego umagicznionego korzenia mandragory:
  • umieszczony w domu na kominku chroni cały dom i jego otoczenie
  • umieszczony w domu na kominku zapewnia płodność
  • umieszczony w domu na kominku przynosi szczęście jego mieszkańcom
  • Zawieszony nad łóżkiem ochrania i zapewnia spokojny sen
  • Noszony przy sobie przyciąga miłość
  • zmielony i wymieszany z łojem w postaci maci wciera się w ciało by zapobiec nowotworom
  • w miejscach gdzie znajduje się korzeń mandragory demony wycofują się
  • używany podczas egzorcyzmów i seansów spirytystycznych
  • pieniądze a w szczególności srebro lub srebrne monety, umieszczone w kieszeni wraz z korzeniem mandragory, ulegną podwojeniu.
  • wąchanie przed snem umagicznionego korzenia mandragory, sprzyja wizjom i proroczym snom.

Mandragora jest ciężko dostępną i drogą rośliną. Przez lata magowie posługiwali się jej zamiennikami. Oto kilka z nich: korzeń jesionu wyniosłego, jabłoni, stopowiec tarczowaty.

Można używać magii do rozwiązywania codziennych problemów, jednak w sferze ezoterycznej staje się ona niezbędna. Jeżeli chcę uzyskać wizję lub proroczy sen, tuż przed zaśnięciem robię sobie ciepły napar z pączków róży. Wypijam jeszcze ciepły zanim zasnę, a gdy się budzę zapisuję sny.

Gdy byś powiedzieć lekarzowi, że ktoś wobec Ciebie stosuje szkodliwe uroki lub klątwy. Posłał by Cię na obserwację w oddziale psychiatrii. Każdy kto jest w temacie potraktuje coś takiego poważnie. Ja radził bym takiej osobie aby skorzystała ze starego sposobu średniowiecznych czarowników alchemii i rozsypała wokół domu czerwony pieprz. Następnie niech przygotuje sobie gorącą kąpiel w wywarze z kwiatów akacji.

Magia roślin może pomóc w wielu lecz nie we wszystkich sytuacjach. Jest prosta i praktyczna, to zioła a konkretniej zawarta w nich moc jest odwieczna. Bez formy i kształtu, bez znaczenia czy przywołujesz ją imieniem wiedźmy, diabelskiego demona, anioła lub Boga, czy nawet podchodzisz do tego bez żadnych przekonań religijnych.

Niezbędna siła do czynienia magii jest tu i teraz, bez względu gdzie znajdujemy się w naszej wędrówce przez wszechświat. Ta kosmiczna bezkształtna energia przejawia się w roślinach i wielu innych zjawiskach poznanego i niepoznanego wszechświata. Każda substancja zawiera energię, uzyskiwaną poprzez unikatowe częstotliwości wibracji. Wibracje dębu różnią się znacznie od wibracji ametystu. Wibracja uwarunkowana jest poprzez szereg czynników m.in. strukturę chemiczną, formę gęstość. Energia roślin uwarunkowana jest również, poprzez środowisko, w którym rosną, ich kolor i zapach. Podobne substancje zazwyczaj mają podobne wibracje.

Poszczególne rośliny, posiadają określoną energię, która różni się od siebie jak ludzkie twarze. Aby praktykować magię ziół musisz poznać moc roślin. Magia ziół jest prosta ponieważ moce, czyli wibracje istnieją w samych ziołach. Bardzo przydatna by bez potrzeby nie odwoływać się do potężnych sił. Moc sprawcza zaklęta jest w materii organicznej. W magii rośli stosuje się kilka prostych procedur: wiązanie węzłów, gotowanie wody, szycie woreczków i laleczek, zakopywanie przedmiotów w ziemi, rozsypywanie zmielonego suszu na wietrze i sypanie w rozpalone kadzidło.

Istnieją też „ciemne” praktyki magii ziół, podobnie jak dzieje się to w każdej innej dziedzinie magicznej. Ludzie, którzy wkraczają na tą ścieżkę, muszą przyjąć konsekwencję. Ci mniej sprytni zazwyczaj otrzymują ciężką karę od życia. Magia ma charakter neutralny, nie idzie rozdzielić jej na energię pozytywną lub negatywną. Magia to moc a moc jest mocą. To my jesteśmy odpowiedzialni za posługiwanie się nią. Nie trzeba być świętym i od razu wstępować do klasztoru. Wystarczy, że swoje czary wypełnisz miłością.

Kiedy ja używam magii aby realizować pozytywne cele, moje życie jest bogatsze i jestem szczęśliwszy. Wszystkim polecam.
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014, 10:32 {2} przez aim72.)
12-08-2014, 22:32
 Podziękowali: Magician7 , Void
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 738
Reputacja: 26
Podziękowania: 296
Podziękowano 149 razy w 91 postach
RE: Metoda "umagiczniania" (aktywizowania) korzenia mandragory
I czemu te zabiegi maja służyć? Początkujący nie będzie wiedział, że chodzi o naenergetyzowanie korzenia energią księżyca. Proszę, po prostu zaznaczaj takie rzeczy. Poza tym szczegółem, przydatny sposób.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014, 22:10 {2} przez Kincaid.)
12-09-2014, 00:29
aim72 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Reputacja: 12
Podziękowania: 1
Podziękowano 4 razy w 2 postach
RE: Metoda "umagiczniania" (aktywizowania) korzenia mandragory
(12-09-2014, 12:11)Ismena napisał(a): (..) A co do samej rosliny- slyszlam cos takiego, ze nie powinien jej noscic czlowiek "niegodziwy," poniewaz jej moc obroci sie przeciwko niemu. Mandragora jest dla ludzi o czystych intencjach i sercu. Ciekawe... ile w tym prawdy. (..)

Dokładnie tak jest jak mówisz Ismeno.
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
12-09-2014, 20:18

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB