Jak robić, by się nie narobić a zarobić :D- czyli sposoby przetrwania w pracy
Autor Wiadomość
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Jak robić, by się nie narobić a zarobić :D- czyli sposoby przetrwania w pracy
Witam :D Dawno już nie było takiego dnia, kiedy mój wężyk ślizgał się przez całe forum, jak to dawniej bywało. Czas to zmienić....tak myślę Oczko I podzielić się co nieco wiedzą.

Pomysł na temat przyszedł mi do głowy w pracy ( a jak! Szczerbol) i ogólnie opisuje sposób na przeżycie ciężkiego dnia w robocie, przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości energii ( a nawet jej zwiększenia )
Jeśli uważacie że godziny spędzone w robocie, to marnotrawstwo czasu potrzebnego na rozwój,powiem wam krótko- skończta pier**olić !!!:D
Potrzeba tylko trochę samozaparcia, dobrej organizacji i pomysłu....pomysłu przede wszystkim. Pokrótce podzielę się swoimi sposobami jak nie zajechać się w robocie.
ĆWICZENIA ŚWIADOMOŚCIOWE- SKUPIANIE UMYSŁU
Medytować i ćwiczyć można nawet w fabryce na produkcji...serio! Wystarczą chęci.
Jeśli chcemy poćwiczyć skupienie i jedność myśli wystarczy skupić się na jednej rzeczy. Jak to zrobić najprościej? Otóż, przyklejamy jakąś okrągłą nalepkę, malujemy markerem kropkę ( bądż coś innego, np krzyżyk) i w każdym wolnym momencie skupiamy się na tym obiekcie, wyłączając myśli i reakcje na bodżce zewnętrzne. Wystarczy kilka minut.
Można oczywiście użyć przedmiotów,obiektów będących w zasięgu wzroku, nie trzeba nic przyklejać i malować, ja tak "oznaczam" każde swoje stanowisko pracy Uśmiech

ODZYSKIWANIE ENERGII
Czy to w biurze, czy na produkcji, czy na budowie, z reguły w naszej pracy korzystamy z narzędzi, może to być długopis, młotek, szczotka...itp
Skupiając się na tym przedmiocie, pracując nim cały niemal dzień w pracy zostawiamy w nim masę energii. Żeby ulżyć sobię w zmęczeniu wystarczy zaczerpnąć energii z tegoż przedmiotu i rozprowadzić ją po ciele. ( Osoby widzące energię mogą na własne oczy przekonać się jak bardzo naładowane są te przedmioty) Ja " czyszczę" ze swojej energii wszystkie przedmioty których używałem danego dnia. Wystarczy na to dosłownie chwila.

ZASTOJE
Na zastoje co jest najlepsze? Oczywiście ruch Uśmiech Jeśli macie pracę siedzącą dobrze jest co jakiś czas wstać i rozprostować kości, rozprowadzenie energii po ciele też nie wymaga bóg wie jakiego skupienia, więc warto co jakiś czas rozprowadzić energię po ciele.
Dla osób pracujących fizycznie rrada jest taka, by przestłać świeżą energię ( z otoczenia) w zmęczone partie ciała ( nogi,ręce) i oczywiście regularne rozprowadzanie energii.

ZDOBYWANIE ENERGII
Mimo wszystko brak ci sił? Nic prostszego....energia jest wszędzie wokół nas, wystarczy tylko po nią sięgnąć Uśmiech
Współpracownicy, szef, kierownik, to doskonałe i pożywne źródło energii! :D Po za tym można czerpać ją z otoczenia....ale o wiele "fajniej" zdrenować szefa Język

A wy? Jakie macie sposoby na przetrwanie w pracy, hmm? Zachęcam do dzielenia się pomysłami. Pozdrawiam Viktor Język
11-12-2014, 14:58
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB