Kain, ojciec wampirów
Autor Wiadomość
~Viktor
Gość

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Kain, ojciec wampirów
Pierwszym wampirem był Kain. Przeklęty przez Boga zabójca, miał tułać się po świecie. „I Bóg opatrzył Kaina znakiem, żeby nie uśmiercił go nikt kto go spotka” [Księga Rodzaju 4, 14].Są dwie wersje: jedna mówi, że Kain znudzony samotnością obdarzył mrocznym pocałunkiem takiego samego wygnańca jak on. Druga- był jego synem zanim dosięgła go kara. Wiadomo jednak, że zwał się Henoch. Kain razem z Henochem założył miasto Nod, w którym krwiopijcy jak i ludzie żyli w pełnej symbiozie.

Dla wielu Kain jest równoważny Ojcu Wampirów i ma status głównego Boga. Wiedza o Kainie opiera się na faktach iż Kain był pierwszym mordercą i gdy Bóg wysyłając go na wędrówkę po świecie , przeklął go klątwą nieśmiertelności. Niektóre tradycje wiążą Lilith z Kainem jakoby byli obydwoje wyganani z Edenu. Kain skazany przez Boga na tułacze życie po zabiciu swojego brata Abla został „naznaczony” piętnem nieśmiertelnosci i wiecznym łaknieniem krwi. Skąd wzieła się ta legenda? To jest „wina” Starego Testamentu. Zauwazcie ,że w Starym Testamencie , w Ksiedze Rodzaju {Rdz 5,1-32; 9,29; 11,10-26.32; 25,7.} nie ma wzmnianki o długosci zycia Kaina. Są informacje o wszystkich patriarchach, tylko nie o Kainie…Na tym opierają własnie teorie o tym ,ze Kain dalej jest wśrod nas.

Więcaj o Kainie i jego historii, możecie przeczytać na https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=https%3A%2F%2Fpl.scribd.com%2Fdoc%2F49143034%2FKsi%25C4%2599ga-Kaina&ei=i5yJVJXAJsyuU4Htg7AM&usg=AFQjCNGcCsNu5bQID4iVIyqc4qfdAQzuNA&sig2=tFzTeDhRpyt-e5rAg5fHRA&bvm=bv.81456516,d.d24

Księga kaina jest to dzieło wybitnego LHPowca Michaela Forda, założyciela Zakonu Lucyfera (TOPH). Jako kultywator ścieżki Lewej Ręki polecam to dzieło zainteresowanym Uśmiech. Pozdrawiam Viktor
11-12-2014, 15:33
Reply
Saruman Offline
D.R.U.P.

Liczba postów: 92
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Kain, ojciec wampirów
Obiły mi się także o uszy takie rzeczy jak Księga Adat czy Kronika Kaina. Czytałem to. Czasami odnosiłem wrażenie jakby ktoś znał się na magii, a jednocześnie żył sobie w swoim wyimaginowanym świecie fantasy pisząc to, ale to tylko moja opinia. Ja zachowuję gnozę co do magii.
Równość, Prawość, Doskonałość.

"Urazy do was nie żywię. Ale na pal was ponabijam"- Jeremi Wiśniowiecki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014, 00:22 {2} przez Neaxx.)
26-12-2014, 16:17
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB