Yoga Czerwonego Demona
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 870
Podziękowano 1378 razy w 682 postach
Post: #1
Yoga Czerwonego Demona
Sfera Exu w jego manifestacjach przedstawianych w Kimbandzie i Quimbandzie jest powiązana z e „światem skorup” zwanych drzewem nocy lub śmierci i fachowo określanym jako Qliphoth, co oznacza skorupa. Ta alegoria w lepszym stopniu obrazuje sferę tych duchów, które powiązane są ściśle z misterium śmierci. Można zatem powiedzieć, że aby zrozumieć Exu, trzeba najpierw zrozumieć śmierć.


Dlaczego Yoga z Exu? Exu jest nazywany „ czerwonym daemonem”, co z greckiego oznacza „daemon – duch”, Exu jest też nazywany „królem czerwonej nocy”.Czy Exu jest „szatanem” lub „Lucyferem”? Nie w sensie chrześcijańskiego diabła, który spadł z nieba w czeluści piekła.

Jedna z legend Candomble mówi, że obrazuje to opowieść na temat „kosmicznego szkieletu” nazywanego Papa Bones/Sasabonsam – jest to właściwie personifikacja wszystkiego, co uosabia Exu.

Papa Bones jest utożsamiany z Lucyferem i jego sfera działania obejmuje wyższe emocje oraz wyższe sfery duchowe.

Sasabonsam jest podobny do Szatana, utożsamiany z ciemnością i czernią oraz oddziaływuje na nasze niższe uczucia i niższe sfery psychiki.

Exu jednoczy obydwie te cechy.Yoga z Exu – jak mówiłem wcześniej, koncept yoggicznej medytacji z Exu zaczerpnięty został z Candomble. Mamy tutaj pokazanych siedem królestw Exy i podległe nim sfery mocy.Na potrzeby identyfikacji królestw Exu z ludzkimi czakrami, będę przedstawiał od końca:Muladhara Chakra = 7 królestwo Exu władane przez Exu Dos Rios lub Exu Campinas

Svadhisthana Chakra = 6królestwo Exu władane przez Exu Pantera Negra

Manipura Chakra = 5królestwo Exu władane przez Exu Caminola

Anahata Chakra = 4królestwo Exu władane przez Exu Gerere.

Vishuddha Chakra = 3królestwo Exu władane przez Exu Caveira

Ajna Chakra = 2królestwo Exu władane przez Omolu

Sahasrara Chakra = 1królestwo Exu władane przez Exu Rei.


Ten system przyporządkowania królestw Exu każdemu czakramowi jest powiązany znaczeniowo, kolorystycznie i energetycznie z rola jaką określona czakra spełnia np.:Ajna Chakra ( inaczej czakra umysłu lub czakra trzeciego oka ) : kolor – fioletowy lub indygo, odpowiada za intuicję, zdolności parapsychiczne jak jasnowidzenie i postrzeganie pozazmysłowe – skojarzone zostało z linią dusz, czyli drugim królestwem Exu po Malei, a zarządzanym przez Omolu zwanym także „Boneheard”. W tej linii wszystkie duchy, to Omolu związane ze sferą śmierci i cmentarzami. Dlaczego linia ta odpowiada Ajnie? Ponieważ Omolu władają zdolnościami pozazmysłowymi, czyli należącymi do sfery ducha jak jasnowidzenie i zdolności miediumistyczne.


Pokazana tutaj yoga polega na medytacji i wizualizacji dwóch ognistych węży.

Jeden, to Exu, a drugi to Pomba Gira. Jest to z wiadomych względów powiązane z ognistymi i wężowatymi siłami kundalini, oraz sam koncept kundalii pasuje do Exu, jako ducha którego żywiołem jest ogień.

Źródło: http://ahunwar.org/m/articles/view/Yoga … ego-demona
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-10-2012, 00:03
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB