Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czakra Serca
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Czakra Serca
Czakra serca to pierwszy ośrodek, który pozwala wznieść się ponad własne ego i jego oczekiwania. Prawdziwa miłość to akceptacja światła i cienia w sobie i innych. Aby pokochać drugiego człowieka, najpierw dobrze jest poczuć miłość i akceptację do siebie. Harmonijnie pracująca czakra serca daje nam zdrowe serce, płuca, oskrzela i silny układ odpornościowy. Jak ją usprawnić?

Masaż klatki piersiowej
Połóż prawą dłoń pośrodku mostka i zacznij delikatnie masować to miejsce. Możesz robić okręgi w takim kierunku, jaki uznasz za stosowny. Przed snem możesz również położyć dłoń w tym miejscu, by rozluźnić je przed snem.

Wizualizacja różowej kuli
Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Skieruj uwagę na miejsce pośrodku klatki piersiowej. Oddychaj spokojnie. Teraz wyobraź sobie, że z każdym oddechem twoja klatka piersiowa rozluźnia się, a ty odczuwasz przyjemne ciepło pośrodku mostka. To ciepło przybiera formę różowej kuli światła. Z każdym oddechem kula ta staje się większa, promieniując światłem na zewnątrz. Poczuj, jak różowy kolor wprowadza miłość do twojego ciała i umysłu.
Czas trwania ćwiczenia: 5–10 minut.

Ubrania dla serca
Aby wzmocnić czakrę, noś ubrania w kolorze zielonym i różowym: swetry, bluzki, T-shirty, bieliznę. Zielony kolor zregeneruje cię i uspokoi, a różowy pomoże być dla siebie czułym. Oba kolory pomagają też zagoić „rany” serca.

Spotkanie w lustrze
Kiedy widzisz swoje odbicie w lustrze, zatrzymaj się. Świadomie popatrz sobie w oczy. Powiedz do siebie coś dobrego i miłego, pochwal za coś. Powiedz: kocham siebie.

Ćwiczenie wdzięczności
Weź kartkę i wypisz wszystko, za co w życiu dziękujesz: za rodzinę, związek, dzieci, zdrowie, pracę, przyjaciół, dach nad głową, pożywienie, zainteresowania, małe lub większe podróże, dobra materialne. Wdzięczność otwiera serce i pozwala poczuć radość.

Rytuał wybaczenia
Jeśli jest na świecie ktoś, do kogo żywisz urazę, zadaj sobie pytanie: czy mogłabym tej osobie przebaczyć? Czy nadal chcę mieć na nią zamknięte serce? Nie ma znaczenia, czy ta osoba żyje, czy nie. Jeśli czujesz do niej złość i żal, napisz list, w którym mówisz jej to wszystko, co leży ci na sercu. Potem list możesz spalić jako symbol zakończenia pewnego procesu. Zapytaj ponownie siebie, czy teraz możesz już wybaczyć tej osobie. Jeśli tak, wyślij jej mentalnie miłość, na znak zgody.

Afirmacje czakry serca:
Kocham i akceptuję siebie.
Dziękuję za dar życia.
Wybaczam sobie, że siebie krytykowałam.
Otwieram się na radość w swoim życiu.

Kamienie szlachetne, które wzmocnią czakrę serca: malachit, kwarc różowy, rodonit (szczególnie przy kłopotach uczuciowych).

Autor: Dagmara Gmitrzak.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-10-2012, 00:05
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB