Wykorzystanie tablicy Ouija w kontaktach z bytami
Autor Wiadomość
Lossen Offline
Użytkownik

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Wykorzystanie tablicy Ouija w kontaktach z bytami
Wykorzystanie tablicy Ouija w kontaktach z bytami
[Obrazek: PyWY7oS.png]


Czym jest Ouija?
Najczęściej mianem Ouija określa się metodę porozumiewania się z bytami poprzez specjalną tabliczkę i wskaźnik, mająca swe korzenie w piśmie automatycznym. Tak naprawdę jest to znak firmowy określający rodzinną grę planszową wydawaną obecnie przez markę Hasbro. Choć zdaję sobie sprawę co naprawdę znaczy to słowo, sam posługuję się tym terminem, gdyż bardzo wyraźnie przyjął się w kulturze. Niewątpliwie cieszy się ona wielką popularnością, czy to jest aby na pewno tylko niewinna zabawa?

Ouija składa się z tablicy, na której wypisane są litery alfabetu, cyfry i podstawowe słowa takie jak: „tak”, „nie”, „witaj”, „żegnaj” oraz inne, w zależności od wersji, a także wskaźnika, nazywanego planszetą (planchette), który jest swoistym sercem tego narzędzia. To właśnie planszeta porusza się po tablicy wskazując odpowiedzi przekazywane bezpośrednio od bytów.
Proces jej użycia wydaje się banalny. Uczestnicy kładą swoje palce na planszecie, tym samym rozpoczynając od zaproszenia bytu do rozmowy. W momencie nawiązania kontaktu zadają pytania, odpowiedzi otrzymywane są poprzez ruchy wskaźnika. Kiedy już dowiedzą się wszystkiego, czego oczekiwali następuje moment pożegnania i odprowadzenia bytu.

Skąd można wziąć taką tablicę?
Najłatwiej jest ją kupić, w Polsce cena wynosi od 50-60 zł w górę. Można też takową zrobić, sam skorzystałem z tej opcji. Materiał nie ma konkretnego znaczenia. Moją tablicę zaprojektowałem na komputerze, wydrukowałem w formacie A3 w profesjonalnym studiu fotografii nowoczesnej, po czym oprawiłem wszystko w antyramę. Koszt jaki poniosłem to 20 zł. Nie wspominając już o najważniejszej zalecie takiego rozwiązania, jaką jest oryginalny i niepowtarzalny wzór. Poniżej podglądowa grafika wykonana przeze mnie:

[Obrazek: xtticZO.png]

Czy korzystanie z tablicy jest niebezpieczne?
Na pewno nie bardziej, niż korzystanie z nożyczek podczas cięcia papieru. Sama tablica ma bardzo negatywną reputację, mówi się jakoby powodowała opętanie, sprowadzała demony, oraz przyciągała nieszczęścia i choroby. Za taką opinię odpowiedzialne są w głównej mierze horrory o tematyce paranormalnej, w których Ouija jest dość częstym motywem. Są to jednak niewątpliwie kłamstwa. W miejscach takich jak internet natknąć się można na straszne opowieści o skutkach korzystania Ouija. Nie twierdzę, że działania z nią związane są pozbawione ryzyka. Zawsze coś się może stać, nawet teraz możemy być świadkami ataku nuklearnego. Mimo, że ten scenariusz wydaje się mniej prawdopodobny jest on równie prawdziwy. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa i okazując szacunek siłom, z którymi się kontaktujemy możemy zredukować zagrożenie do zera.

Chciałbym także w tym miejscu wyjaśnić ewentualne skutki, jakie mogą nastąpić w wyniku nieprawidłowego posługiwania się tym narzędziem.

*Zaproszenie negatywnych energii do swojej przestrzeni.
W przypadku takiej sytuacji najczęstszą reakcją jest poczucie dyskomfortu, gdy przebywamy w miejscu wypełnionym negatywną energią (bądź w obecności negatywnych bytów, jak kto woli). Może to się stać na tyle nieprzyjemne, że wchodząc do pokoju od razu zepsuje wam się humor na cały dzień, a nawet mogą przydarzyć się nieprzyjemne sytuacje w postaci wypadków domowych. Tutaj nie zauważymy stojącej, półtorej metrowej ławy i w nią uderzymy, tam kopnie nas prąd po dotknięciu metalowej klamki. Wielu z nas w takich przypadkach od razu się denerwuje pomnażając negatywną energię panującą wokół. Nie dość, że pomieszczenie wypełniać będą nieprzychylne siły z zewnątrz, to jeszcze sami w ten sposób dokładamy sobie.

Nękania demoniczne
Tak bardzo popularne określenie wśród kapłanów kościoła katolickiego, że aż szkoda o nim nie wspominać. Przyjmują bardziej formę niematerialną, niż fizyczną jak w przypadku opętań. Zaliczamy m.in. uczucie bycia obserwowanym, słyszenie szeptów, czy przywidzenia. Nie jest to zbyt szkodliwe, chyba że ktoś jest strachliwy i przeraża go postukiwanie w nocy.

*Opętanie
Pierwszym filmem, jaki mi się kojarzy z opętaniem są Egzorcymy Emily Rose. Wielu z was na pewno oglądało ten film. Tytułową bohaterkę posiadły złe duchy, które w pełni przejęły nad nią kontrolę. Nic jej nie pomogło, nawet egzorcyzmy, w wyniku których zmarła. Czyż to nie odstraszająca wizja? Po zobaczeniu czegoś takiego wiele osób może zrezygnować z jakichkolwiek praktyk. Na całe szczęście opętanie nie do końca wygląda w ten sposób.

Najbardziej narażone na opętanie są osoby osłabione psychicznie. Stan ten może być wynikiem wielu sytuacji - niska samoocena, problemy emocjonalne, depresja, przykre doświadczenia w ostatnim czasie, które zaprzątają głowę. Osoby opętane mogą mieć ochotę robić rzeczy, które są niezgodne z ich przekonaniami, nagle zachorować, odczuwać nudności, podupadać na zdrowiu. Miałem w trakcie praktyki przypadek, kiedy jednego z praktyków zaczęły szczypać oczy, samoistnie leciały z nich strugi łez. Szybko zakończyliśmy sesję, dokonaliśmy odpędzenia i efekty ustały. Nie chcę jednak nikogo straszyć, bo to był jednorazowy incydent, nigdy nic podobnego się wcześniej, ani później nie wydarzyło.

Najważniejsze jest to, że żadna istota nad nami nie zapanuje, jeśli nie udzielimy jej zezwolenia. Niestety nie zawsze wygląda to w ten sposób, że w pełni świadomie udzielamy na głos zezwolenia. Kuszeniem może być nawet samo interesowanie się negatywnymi istotami, czytanie o nich, wypowiadanie ich imion. Nie bądźmy jednak paranoikami. Czystość sumienia, pewność siebie i zrównoważona praktyka są wystarczającymi czynnikami ku temu, by pozostać bezpiecznym.

Jak radzić sobie z powyższymi problemami? Na pomoc przychodzą rytuały odpędzające i oczyszczające. W zdecydowanej większości przypadków nie trzeba będzie robić nic więcej, poza regularnymi wypędzeniami. Najlepiej by było dodać do tego błogosławieństwo miejsca praktyki. Oprócz pozbycia się negatywnych sił jeszcze zaprosimy do siebie te pozytywne, które będą działać zapobiegawczo.

Jak wygląda typowa komunikacja.

Najpierw należy zadbać o zorganizowanie grupy do praktyki. Najlepsza ilość osób to 3. Każda z nich ma inne zadanie. Prowadzący przewodzi całym seansem. To właśnie on zadaje pytania i prowadzi dialog, a także przekazuje instrukcje w wyniku jakiegoś niepowodzenia, bądź nieprzewidzianej sytuacji. To osoba odpowiedzialna za grupę. Pomocnik jest bierny, skupia się jedynie na przekazywaniu energii do planszety, z której korzysta duch. W wyjątkowej sytuacji może być wyznaczony do przejęcia pozycji przewodniczącego. Protokolant ma za zadanie prowadzenie notatek z seansu. Nie bierze w nim bezpośredniego udziału, spisuje odpowiedzi od istot na pytania prowadzącego.

Następnym krokiem jest znalezienie i przygotowanie miejsca do praktyki. Najważniejszym jest, by nie prowadzić seansów we własnym domu, a przynajmniej nie w sypialni. Podczas snu jesteśmy najbardziej podatni na zewnętrzne wpływy. Może to być np. garaż, albo ogród, choć najlepiej jest to robić poza terenem zamieszkałym. W budowaniu atmosfery do skupienia się na zadaniu pomóc mogą świece i odpowiednio dobrane kadzidła. Najlepiej sprawdzą się białe świece, zaś w roli kadzidła pasuje chociażby bylica pospolita. Łatwo można przesadzić ze stężeniem dymu w powietrzu, każdy uczestnik musi czuć się komfortowo.

Seans rozpoczyna się oficjalnym potwierdzeniem od każdego uczestnika chęci wzięcia udziału. Prowadzący pyta każdego po kolei, czy chce kontynuować. Jeśli znajdzie się osoba, która chciałaby się wycofać powinna natychmiast opuścić pomieszczenie. Kiedy wszyscy się zgodzą sam deklaruje chęć uczestnictwa wobec innych osób dopuszczonych do praktyki.

Następnie przeprowadzane jest odpędzenie, by oczyścić przestrzeń praktyki z przeszkadzających energii. Uczestnicy formują krąg ochronny, który jest podstawowym zabezpieczeniem. Zamiast tego każdy z nich może poświęcić czas na otoczenie się kokonem białego światła, które chroni i błogosławi.

Prowadzący wraz z pomocnikami ustawiają się wokół tablicy. Kładą na planszecie 2 palce (wskazujący i środkowy), bądź tylko 1 (wskazujący). Prowadzący zaprasza byt do interakcji. Może to zrobić powtarzając spokojnie coś w stylu: 'Zapraszam do kontaktu pozytywną istotę, która chciałaby przekazać wiadomość komuś z zgromadzonych. Na znak swojej obecności przesuń proszę wskaźnik na pole "Witaj".' Po pewnym czasie wskaźnik powinien zacząć się poruszać we wskazanym kierunku. Wtedy prowadzący zaczyna zadawać wcześniej ustalone pytania. Powinny być przygotowane z wyprzedzeniem i zatwierdzone przez każdego z uczestników. Oto kilka podstawowych z nich:
• Czy istota, która przybyła ma pozytywne zamiary względem uczestników seansu.
• Imię istoty.
• Jakim typem istoty jest? (duch, żywiołak, demon, anioł itp.)
• Czy jest coś, co chciałaby przekazać komuś z grupy?
• Czy jest coś jeszcze, co chciałaby przekazać?
• Czy ma jakąś prośbę do uczestników seansu?

Na sam koniec zawsze trzeba odprowadzić istotę. Wystarczy się z nią pożegnać. Przykładowe pożegnanie: 'Dziękujemy Ci bardzo *imię istoty* za skontaktowanie się z nami. Chcielibyśmy już zakończyć seans. Powróć proszę tam, skąd przybyłeś nie krzywdząc nikogo po drodze. Na znak swojego odejścia przesuń wskaźnik na pole "Żegnaj".'

Może się zdarzyć tak, że istota nie będzie chciała odejść. Dzieje się tak w przypadku kontaktu z negatywnym bytem. Trzeba wtedy zmusić go do opuszczenia miejsca. W ostateczności samemu przesuwamy wskaźnik na pole "Żegnaj." wypowiadając mini-egzorcyzm. Od razu po zakończeniu odprawiamy odpędzenie.

Mam nadzieję, że zachęciłem kogoś do skorzystania z tej metody, gdyż jest to naprawdę ciekawe doświadczenie, które przeprowadzić może praktycznie każdy. Jeśli ktoś miałby pytania proszę kierować je na PW. Postaram się pomóc na miarę moich możliwości.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2014, 23:31 {2} przez Lossen.)
07-12-2014, 23:26
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB