Ewokacja
Autor Wiadomość
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 319
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #1
Ewokacja
Ewokacja
[attachment=39]
Ewokacja (słowo wywodzące się z łaciny-Evocare-wywoływać, Evocatio-wywołanie) to przywołanie niezależnych bytów do trójkąta sztuki bądź poza krąg o ile ten jest używany.
Ewokacja służy do bezpośredniego kontaktu z istotami, w celu porozumienia się z nimi, bądź wydania im rozkazów/próśb. Niezmiernie rzadko zdarza się podczas ewokacji pojawienie się bytu w postaci materialnej, najczęściej zdolne są zejść tylko do sfery astralnej. Tak więc osoba przeprowadzająca tę operację jest zmuszona mieć wykształcone postrzeganie pozazmysłowe(słuch i wzrok, chodź ten drugi zmysł nie jest tak konieczny jak słuch.).


Typowy trójkąt używany przy ewokacji to trójkąt Salomona.
[attachment=38]
Jest to trójkąt równoramienny, na zewnątrz jego boków wypisane są imiona:Tetragrammaton, Primeumaton, Anaphaxeton. W trójkąt zostaje wpisany okrąg na którego brzegach jest wypisane imię Archanioła MI-CHA-EL, który dopilnowuje by ewokowana istota pozostawała w trójkącie sztuki oraz mówiła prawdę.
Zdarza się, że podczas ewokacji trójkąt nie jest potrzebny, najczęściej przy przywoływaniu istot przychylnych ludziom np. takich jak anioły bądź większość bogów.

Podczas przywołania należy uwzględnić wszelkie atuty przywoływanej istoty, jest to niezmiernie ważne dla tego, że są byty lubiące podszywać się pod innych. Dokładne zwracanie się do danej istoty sprawi, że tylko ona przybędzie. Załóżmy, że stoisz w tłumie ludzi, krzykniesz wtedy ,,Małgośka!!'' odwrócić się może paręnaście Małgosiek, krzykniesz ,,Małgośka Kowalska!'' odwrócą się tylko Małgośki Kowalskie, krzykniesz ,,Małgośko Kowalska córko Jadwigi Nowak oraz Dariusza Kowalskiego, urodzona w Warszawie, mieszkająca pod Krakowem!'' tak... nik normalny nie będzie tak krzyczał w tłumie, ale dajmy na to, że jednak tak się może zdarzyć, po takim zawołaniu małe jest prawdopodobieństwo, że jakaś inna Małgośka na to zareaguje. Tak więc widzisz, że ważne jest dokładne przywoływanie z uwzględnieniem wszelkich atutów danej istoty.
Wrato również dodać, że byty lubią być sławione, i z pewnością ich stosunek do Ciebie będzie o wiele lepszy jeżeli zawołasz ,,Hekate o wielka Hekate! Ty która w swej pięknej dłoni dzierżysz i klucz i pochodnię, Wielka Bogini Hekate! Przybądź na moją prośbę! itd.,,.

Wiele sławnych osobistości magicznych, używało ewokacji w swoich dziełach. Najsławniejszym był chyba król Salomon, który za pomocą ewokowanych duchów wybudował świątynie dla swojego Boga. Z ewokacji korzystali też mni. Aleister Crowley i Gerald Gardner.
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
06-12-2014, 16:11
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB