Tworzenie kręgu
Autor Wiadomość
Rumpelstiltskin Offline
Neofita

Liczba postów: 8
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Tworzenie kręgu
Technikę jaką opiszę będzie tworzenie kręgu, który zapewnia ochronę i wzmacnia naszą moc sprawczą.


Nieodzowną częścią większości rytuałów jest magiczny krąg. Jego zadaniem jest odizolować nas od zewnętrznych energii i bytów nieporządanych a także wzmaznianie naszej energii, którą włożymy by dokonać zmian w świecie fizycznym.
Ponad to zadaniem kręgu jest zjednoczenie nas z najwyższą intelgencją, Bogiem, alfą i omegoą,pierwotną siłą, naturą w zależności od systemu, religi czy poglądów jakie przyjeliśmy.


Krąg... czemu krąg a nie trapez, kwadrat czy inne figury geometryczne? A no dla tego, że krąg nie ma ani początku ani końca, nie ma w nim wydzielonej innej części jak kąt.
Dzięki temu krąg symbolizuje zarazem nieustanny ruch, jedność, wieczne twanie(brak początku ani końca). Sprowadza on również w pewnym stopniu makrokosmos do jednego mniejszego punktu, gdzie my-mikrokosmos jesteśmy proporcjonalnie więksi.


Symbolika jaką dodatkowo umieścimy w kręgu również jest ważna. Dodatkową ochronę zapewnią nam boskie imiona wypisanie na zewnętrznej stronie kręgu, na przykład: północ-Agla, południe-Adonai, wschód-JHWH, zachód-Ehieh.

W zależności od systemu przyzywa się także żywioły, których funkcją jest zasilenie dodatkową energią naszego kręgu- wschód-powietrze=żywioł myśli, intelektu. zachód-woda=żywioł uczuć, emocji. południe-ogień=żywioł woli,działania. północ-ziemia=żywioł stałości, utrwalenia. Te zaś połączone wszystkie razem dają itotę żywą, ducha.

W środku kręgu, można również wpisać pentagram(1ramieniem do góry)-symbol wyzwolonego ducha z ucisku materii, wtedy wszystkie nasze działania powinny iść przez ,,pryzmat'' pentagramu odwróconego (1ramie w dół)-symbolu zejścia ducha w świat materialny. Dzięki czemu energia, którą poślemy zmaterializuje się w w formie przez nas porządanej.Tak oto wygląda utworzony krąg, który został przezemnie opisany:


[Obrazek: 72517353412341546493_thumb.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014, 18:03 {2} przez Neaxx.)
07-12-2014, 16:55
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Tworzenie kręgu
O Kręgach magicznych pisałem tutaj: Magiczny Krąg
Należy pamiętać, że kręgi mają nie tylko wymiar fizyczny, ale przede wszystkim duchowy.
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
01-09-2015, 23:13
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB