Wróżenie z kart klasycznych
Autor Wiadomość
Nina Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Wróżenie z kart klasycznych
[Obrazek: karty1.jpg]

Wróżę z kart klasycznych, takich zwykłych, spotykanych w każdym kiosku kart, które najpierw były wykorzystywane do gry, potem do wróżb a obecnie głownie do gry.
Po prostu chciałam wróżyć, ale moja rodzina jest bardzo nietolerancyjna i pobożna, jakby znaleźli np. Tarota to by mnie na egzorcyzmy oddali, a więc wróżę ze zwykłych kart klasycznych.

W przeciwieństwie do innych talii nie maja symboliki obrazkowej - i tutaj trzeba niestety wykuć znaczenia kart na pamięć, jednak bardzo pomocna jest znajomość symboliki numerologicznej i kolorów (pik, kier, karo, trefl), z samą taką wiedzą można już wróżyć z powodzeniem - ale jest to bardzo wtedy płytka i najczęściej bardzo ogólna informacja - polecam książki do kart klasycznych Heleny Żuk bo w Internecie mało jest informacji na ten temat. Kart klasycznych jest 52, bądź wersja mniejsza od asów do 9 - 24 karty, zdecydowanie do wróżb najlepsze są wszystkie karty, wtedy wróżba jest pełna i nie ma ograniczeń.
Te karty stały się na przełomie dziejów matką i ojcem takich kart jak Lenormand czy Tarot. Jest to najstarszy forma wróżebna, jeśli chodzi o karty. Nie polecam tej formy wróżenia osobom, które nie mają cierpliwości i wytrwałości i chcą wszystko na szybko, sama bym wybrała inną formę i w przyszłości planuje wróżyć z Tarota bo zawsze mnie fascynował i z Lenormanda - bo każda z tych kart ma swoje odpowiedniki w kartach klasycznych i juz mi z górki powinno pójść, a zawsze fajniej patrzeć w bardziej kolorowe karty.
29-09-2014, 15:41
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB