Karty Cygańskie
Autor Wiadomość
Victoria
Użytkownik

Liczba postów: 27
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Karty Cygańskie
[Obrazek: pytanieouczucia.jpg?w=544&h=332]

Z kartami Cyganskimi spotkalam się podczas wyjazdu na wies do cioci - ostatnio widziałysmy się jak byłam bardzo malutka i nie pamietałam jej. Ciocia miała takie kolorowe małe cienkie karty, które bardzo mi się spodobały, powiedziała że to Karty Cygańskie i że mi chętnie powróży. Usiadłyśmy w ogrodzie, rozłożyła mi Karty i poczułam że chce być na miejscu Cioci i mieć te karty! Wróżba Cioci się oczywiście spełniła i obiecała kupić mi taką samą talię.

I dotrzymała obietnicy - wróże z Kart Cygańskich już trzy lata i nigdy mnie nie zawiodły, są moimi najlepszymi przyjaciółmi i zawsze mogę się im zwierzyć a one odpowiedzą trafnie i z pewnością. Wiedzą zawsze jak do mnie mówić, czego mi potrzeba - niektórzy mają takiego przyjaciela w Tarocie jak np. Olimpia. Jiurika czy Tetram, inni w Runach a jeszcze inni w Kartach Kamiennych czy Zwierzętach Mocy, w Lenormand - przyjaźń trzeba nawiązać i pielęgnować, należy wybrać swoich przyjaciół i pamiętać, że prawdziwa przyjaźń jest na całe życie. Uśmiech

Na początku ciężko mi się było do nich dostroić, wiedziałam też o co chodzi, ale nie mogłam ubrać tego w słowa nawet przed samą w sobą, to takie chaotyczne i sprzeczne uczucie, wiedzieć ale równocześnie nie wiedzieć.

Tradycyjnie jak w przypadku innych talii, nie wiadomo jak dokładnie powstały Karty Cygańskie ani nawet gdzie, wiadomo natomiast że dotarły Europy wraz z podrózującymi Cyganami, dzięki którym poznaliśmy tą talię i stąd nazwa Karty Cygańskie. Uśmiech Ogólnie jest kilka domniemań i wersji skąd one właściwie są, przeważają w swej wiarygodności Chiny, następnie Indie a potem Persja.

Kartomancja to powszechnie Tarot, Karty Runiczne, Karty Anielskie, Klasyczne, natomiast takie karty jak Lenormand, Symbolion czy właśnie Cygańskie włożono do pudełka "Karty Wróżebne", są to mało popularne formy wróżenia i stąd taka "kategoria" dla wszystkich mniej znanych Kart.

W interpretacji Kart Cygańskich jest ważny każdy szczegół - kolorystyka, w którą stronę jest postać odwrócona jak i oczywiście symbole.
Problem w tym, że symbolika tych kart jest całkowicie odrębna od symboliki innych Kart czy ogólnej - i naprawdę ciężko się domyślić znaczenia symbolu i przestawić z/do innych kart. Ta forma wróżbiarstwa wymaga wiele cierpliwości, czasu, wytrwałości i wiary w siebie.

[Obrazek: kartycyganskie.jpg?w=492&h=380]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2014, 12:16 {2} przez Victoria.)
10-04-2014, 11:46

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB