Najważniejsze pozycje Yogi
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #1
Najważniejsze pozycje Yogi
W jodze najważniejsze są cztery ćwiczenia. Dobierz dla siebie najbardziej odpowiednie i systematycznie ćwicz.

Joga ma wiele odmian, ale najważniejsze są cztery z nich. Na pierwszym miejscu jest hatha-joga, która największy nacisk kładzie na ćwiczenia fizyczne. W Polsce niezwykle popularna jest hatha według metody słynnego hinduskiego jogina B.K.S Iyengara, który mając ponad 90 lat zadziwia swoją sprawnością fizyczną. Potem należy wymienić ashtangę, kundalini i sivanandę. Te trzy ostatnie też stały się ostatnio bardzo modne. Ale jak mówią doświadczeni nauczyciele jogi, aby je trenować, najpierw należy przejść kurs hatha-jogi, która przygotuje ciało i otworzy przed tobą furtkę do pozostałych odmian.1. Kundalini
Głównie dla osób, które pragną rozwijać się duchowo. Powinno się zaczynać po dłuższym praktykowaniu hatha-jogi, ponieważ wtedy jesteś wstępnie przygotowana na zmianę myślenia. Kundalini budzi potencjał twórczy i uwalnia od stresu. Zajęcia rozpoczynają się mantrą wprowadzającą: Om namo guru dev namo. Potem jest rozgrzewka z nauką oddechu (pranajamą). Krok następny to krija – zestaw dobranych asan. Przedostatni element sesji to głęboki relaks, czyli savasana. Lekcja kończy się krótką medytacją: z mantrą, pranajamą czy mudrami. Mantra zamykająca sesję – Sat nam – znaczy dosłownie prawdziwa tożsamość.

2. Ashtanga
Jest najbardziej dynamiczna ze wszystkich, dlatego pomaga schudnąć i dodaje werwy. Z nią mięśnie stają się elastyczne, poprawia się kondycja i koncentracja. Zajęcia także trwają po 90 minut, zawsze rozpoczynają się Powitaniem słońca, a potem następuje cykl układów na bazie asan – wykonuje się je szybko i bez przerw.

3. Hatha-joga
Nadaje się dla każdego, skupia się na fizyczności – wzmacnia odporność i kręgosłup, a także oczyszcza organizm z toksyn i rewelacyjnie wpływa na poprawę humoru. Trening trwa 90 minut, zawsze zaczyna się Powitaniem słońca. Wtedy przechodzi się do asan, a na końcu jest czas na totalny relaks i odprężenie.

4. Sivananda
Idealna dla osób pragnących osiągnąć harmonię między ciałem a duszą. Fundamenty tej metody tworzy pięć zasad – właściwy relaks, odpowiednie asany, prawidłowe oddychanie, dieta oraz pozytywne myślenie i medytacja. Sesje również trwają 90 minut, rozpoczynają się relaksem, potem ćwiczy się oddech i dopiero jest czas na Powitanie słońca i 12 asan – skłony w przód, w tył, pozycje odwrócone, stojące i równoważne.

Autor: IL
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-10-2012, 06:55
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB