Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różnica pomiędzy Chaotą a Magiem Chaosu.
Autor Wiadomość
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 446
Reputacja: 26
Podziękowania: 345
Podziękowano 233 razy w 129 postach
Różnica pomiędzy Chaotą a Magiem Chaosu.
Dobrze, zacznijmy.
Może i uznacie to tylko za głupią etykietkę podobną do "Białej" i "Czarnej" magii, ale mimo to...

Na pewno spotkaliście się ze słowem "Chaota", "Chaonita" czy inne słowo sugerujące chaos. Chodzi tu nie tyle o osobę związaną z magią chaosu ale odpowiadającą zachowaniem, jest to osoba nieprzewidywalna, skłonna do silnych emocji która w każdej chwili może wybuchnąć śmiechem lub płaczem, te osoby są zazwyczaj dobrymi magami chaosu gdyż ich emocję są silne i mogą być dobrze ukierunkowane, to zazwyczaj te osoby tworzą sceny które się szybko sprawdzają.
Czasami mamy problem z wytworzeniem odpowiednich emocji do klątwy czy uroku, z kolei te osoby tego nie mają i świetnie sobie z tym radzą.

Mag Chaosu to osoba zajmująca się magią chaosu. (wow... jakież to nie spodziewane...)
Te osoby dążą do stania się chaotą. (chaota z magią nie ma problemów gdyż jego umysł spełnia kryteria ku jej ostatniemu stadium), Zawsze zaczyna się od sigili,serwitorów i godform idąc przez rytuały i kończąc na sztukach umysłu...

To chyba jedna z niewielu różnic, a idąc psychologią to by interesować się magią chaosu trzeba mieć w niej osiągnięcia, te z kolei są łatwiejsze do zdobycie przez chaotów, jeżeli więc długo w tym trwacie to może znaczyć że sami nimi jesteście...

Ale to tylko moje nic nie znaczące przypuszczenia etykietki... żegnam :3
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2016, 22:00 {2} przez Szczęściarz.)
26-12-2014, 21:55
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Mały Kamil , Archon , Szczęściarz , Nilvan
Archon Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 91
Reputacja: 5
Podziękowania: 8
Podziękowano 31 razy w 23 postach
RE: Różnica pomiędzy Chaotą a Magiem Chaosu.
Fajny podział. Według niego jestem Chaotą. Moim osobistym zdaniem każdy jest magiem chaosu, tylko często nieświadomym. I ta świadomość we wszystkim jest kluczem do wszystkiego.
11-02-2016, 14:10
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Archon nie obrażaj mnie. -_-'

Żeby być Magiem Chaosu trzeba przede wszystkim praktykować Magię Chaosu, nie się być nieświadomym Magiem Chaosu. Wraz z praktyką pojawia się energetyka typowa dla Maga Chaosu i jego ideały, światopoglądy itp. Nikt się po miesiącu nie stanie Magiem Chaosu tak samo jak Magiem Naturalnym czy wyznawcą VooDoo. To nie takie łatwe, to dyscyplina, wytrwałość, cierpliwość, chęć i x10 praktyka.

Magia Chaosu jest nowym systemem magicznym... inspirowanym na innych systemach. To, że ktoś ma takie umiejętności (czy część z nich albo jak jest najczęściej - tylko myśli, że je ma) jak Mag Chaosu wcale nie oznacza, że nim jest. Twoja magia jest w Twoim sercu, a przez to także w Twoich myślach, a więc również w świadomości.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-02-2016, 15:17
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Luna_90 , Szczęściarz , Poszukiwacz
Archon Offline
Starszy użytkownik

Olimpio moje słowa nie mają nikogo obrazić. To jest moje osobiste zdanie. Chce wytłumaczyć co miałem na myśli.
Na pewno masz miejsce albo istotę z dzieciństwa którego się boisz, jeżeli chcesz wywołać strach to możesz wrócić do tego miejsca lub przywrócić tą istotę w pamięci. Jeżeli jesteś świadoma tego że wywołuje to lęk to jest to swoista magia chaosu.
Swoją wolą wywołujesz efekt. Stąd moje myślenie.
Mag to rzeczywiście za dużo powiedziane ale nie znam kogoś kto by spełniał wszystkie wymagania na Maga(tego z tarota ma na myśli). Skoro tak to albo wszyscy są trochę magami albo nikt nie jest. Uśmiech

I nie chodzi mi o żaden system tylko o magię samą w sobie.
Bo mówiąc o systemach taka mała anegdotka. Mamy odkrytych ponad 10 rodzajów bólów głowy bo każdy chciał być Profesorem.
11-02-2016, 15:40
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Z tą obrazą to był taki pół żart... przyzwyczaisz się wkońcu. xDD

Umiejętność gotowania, nie robi ze mnie kucharki.
Umiejętność sprzątania, nie czyni ze mnie sprzątaczki.
Umiejętność grania w kosza, nie sprawia, że jestem koszykarką.

Umiejętności Maga Chaosu nie są jego, są to umiejętności, które on ''zapożycza'' od innych - Magia Chaosu stworzyła wiele technik, to fakt, ale nie o technikach mowa. Umiejętność powrotu do swojej przeszłości jest umiejętnością ludzką, a nie magiczną.

A co do lęków... dla mnie są one czymś co należy pokonywać, a nie czymś przed czym należy ulegać lub bądź uciekać. Dlatego nie znajdę takiej istoty ani miejsca z dzieciństwa, której bym się bała. Obecnie jest podobnie. Jeszcze nie dawno tak panicznie się bałam się windy, że włażąc do niej drżałam - ale wchodziłam do niej dobrowolnie i na przekór sobie, podobnie jak skoczyłam z kilkumetrowej skały gdzie nie jeden już sobie złamał kark.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-02-2016, 15:59
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Szczęściarz
Hekate Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 141
Reputacja: 1
Podziękowania: 81
Podziękowano 76 razy w 47 postach
Pokonywanie własnych lęków jest spoko, tylko może lepiej bez niepotrzebnej brawury?!

A co do tematu, uważam że każdy człowiek ma predyspozycję do uprawiania magii. Tylko od niego zależy czy mu się będzie chciało rozwijać. No i też, nie każdy jest magią zainteresowanyUśmiech
" Po co py­tać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie,
sam wie naj­le­piej, gdzie idzie, nie muszą za­raz wszys­cy wie­dzieć, gdzie idzie. "
11-02-2016, 16:12
Znajdź Posty Reply
Archon Offline
Starszy użytkownik

Gratuluje ci sukcesów nad samą sobą Oczko I dobrego myślenia, to był przykład ale racją z tymi negatywnymi odczuciami.
W sumie to wszystko kwestia definicji. Jeżeli uważasz że tylko pełnienie zawodu czyni cię kucharką a nie sam fakt że gotujesz.
W momencie kiedy gotujesz jesteś kucharką, nie zawodową bo to ludzkie określenie. Nie ma pełnej prawdziwej definicji Maga. Mag to mistrz życia, nie znam kogoś kto wygrał w życie :D
Wszystko to są określenia określające osobę zajmującą się czymś. Przyjęło się takie uogólnienie (powiedzmy czasowe), jeżeli ktoś się czymś zajmuje zawodowo to niby cały czas to robi więc nim jest.
"-Kto dziś jest kucharzem?
-(jakiś dany ziomek).
-To kiepsko bo on pierwszy raz na kuchni"

Np: Ja nie jestem Archon, znacie mnie tutaj na forum pod tą nazwą. Jestem człowiekiem przekazujące swoje myśli na maszynę ułatwiającą nam ich odczyt. Tak samo nie jestem teraz masażystą chodź z zawodu nim jestem. Nie masuje was tu więc nim nie jestem.
Jestem człowiekiem bo nie umiem nim nie być :D
11-02-2016, 16:33
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia
Olimpia Niedostępny
...

A jakiej tam niepotrzebnej! Mi to wszystko dużo dało... np. większą pewność siebie, zadowolenie z życia, przygody, satysfakcja, kolejne akty buntu, umiejętność pokonywania siebie, większa wiara w siebie itp.

Nie ma co się tak skrajnie trząść o siebie portkami. Uśmiech Właśnie w takich extramalnych sytuacjach najlepiej poznajesz siebie i swoje reakcje. Choć z drugiej strony... też trzeba wsiąść pod uwagę, że ja od zawsze miałam tendencję do ''zabijania siebie''. :D

------------------------------------
Byłabym kucharką jakbym naprawdę świetnie umiała gotować. Byłabym informatykiem, jakbym naprawdę się świetnie znała na kompach... ale moje umiejętności w tych dziedzinach są zdecydowanie za małe.

A dla mnie mag to po prostu osoba, która zna się świetnie na magii i praktykuje ją. I to wszystko. Nie ma co komplikować i stawiać nie realnych poprzeczek czy ograniczeń.
Normalność to wymysł.
-----------
11-02-2016, 16:38
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Szczęściarz
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 446
Reputacja: 26
Podziękowania: 345
Podziękowano 233 razy w 129 postach
Granice są płynne. Nie można być kimkolwiek nieświadomie - nieświadomie możemy być każdym. Ważne z czym się utożsamiamy. Chodziło mi tu o różnice między praktykiem technik magii chaosu, a kimś kto przechodzi gruntowną zmianę by móc zaprzeczyć kłamstwu na rzecz półprawdy w jeszcze większym kłamstwie - ostatecznie znajdując prawdę. Wszystkie granice są tu płynne, a wy kłócicie się tak naprawdę o słowa ; -;...
11-02-2016, 17:13
Znajdź Posty Reply
Archon Offline
Starszy użytkownik

Kwestia definicji. Przedstawiam tylko swój punkt widzenia. To wszystko, nie ma o co się spierać.
11-02-2016, 17:20
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB