Godformy...
Autor Wiadomość
Void
Wtajemniczony

Liczba postów: 445
Reputacja: 26
Podziękowania: 371
Podziękowano 230 razy w 127 postach
Godformy...
Witajcie, w tym wątku przybliżę temat godform, według mnie są one bardzo przydatne i mimo że czasami sprawiają problemy jest to warty uwagii wątek, teraz kilka informacji:

God-Forma

Słowo godforma dzieli się na dwa słowa "god" i "forma", czyli jak nazwa wskazuje jest to forma Boga. Czyli z tego możemy wywnioskować, że to po prostu wszyscy Bogowie jacy zostali stworzeni przez naszą wiarę i jacy mogą zostać stworzeni przez naszą wiarę...
Krótko mówiąc osiąganie naszego celu przy pomocy godform polega na pomodleniu się do odpowiedniego boga o odpowiednią rzecz złożenie mu darów, a po dokonaniu się tego o co prosimy zmienienie sobie Boga na takiego jaki odpowiada naszym celom. A czemu?
Bo według magii chaosu to bogowie zostali stworzeni przez nas, czyli to my nimi władamy i możemy żądać od nich co chcemy, gdyż w nich jest zawarta wiara setek ludzi którą my możemy wykorzystać by podsycić swoją. Jednak najlepiej jest stworzyć sobie własnego boga, nadając mu imię itd. A jeśli was interesuje dokładnie jak to zrobić to mogę to opisać to w 3 punktach:

1: Wybrać lub stworzyć boga odpowiedniego do naszych celów (np. chcemy zysku niech będzie Zeus).
2: Modlimy się do niego składamy mu dary(odpowiednie do boga rzecz jasna) i WIERZYMY w niego.
3: Po dokonaniu się naszego żądania szukamy sobie nowego celu i wykorzystujemy nowego Boga. Odpowiedniego do celu.

Co więcej mogę dodać o godformach hm... O może jeszcze wtrącę o tworzeniu sobie własnej religii. Otóż chodzi mi o to że dobrze jest stworzyć sobie własną religie ze stertą bogów do wszystkich rzeczy, uwzględniając co dany bóg lubi, a czego nie lubi i rozwijać wiarę w tą swoją własną religię, bo na początek to bardzo dobrze rozwija wiarę no i co sami stworzymy łatwiej jest zmusić do współpracy.
To w sumie tylę, polecam zagłębić się nieco w religię grecką, jest tam sporo bogów i demonów które mogą nam pomóc, skrajnym przykładem może być wybłaganie u Arachne ochrony przed pająkami lub przyjaźni z nimi... to tyle żegnam :3.
12-27-2014, 13:29
 Podziękowali: Sea
Ashes_Hexe
Moderator

Liczba postów: 53
Reputacja: 2
Podziękowania: 8
Podziękowano 38 razy w 15 postach
RE: Godformy...
Szkoda że nie napisałeś w jaki sposób owe godformy działają.

1. Mogą na zasadzie placebo tzn, wierze, że jest jakiś tam Bóg stworzony przemnie i wierze, że jutro pod moim domem będzie stał piękny czerwony samochód.

Tym samym w sumie efekt placebo czy tam Prawa Przyciągania.

2. Faktycznie można stworzyć myślokształt, w tym wypadku godforme tylko, że taka godforma będzie prawie bezużyteczna, te godformy które znamy mają tysiące lat i przez długi czas były zasilane wiarą i emocjami ludzi, a nawet dzisiaj istnieją oddani Poganie.

Trzeba naprawdę dużo energii, aby godforma była silna. Siła godformy to wiara jak największej ilości ludzi, albo chociaż jednego niezwykle oddanego człowieka. Tylko, że godforma będzie gromadzić tą energie przez wiele wiele lat zanim stanie się choć troche silna.

Tamten świat jest światem iluzji, światem który kreują ludzie i z tego powodu wielu adeptów jest wprowadzanych w błąd, trzeba wejść tam z czystym umysłem i bez oczekiwań w przeciwnym wypadku napotkamy i doświadczymy, tego czego się sami spodziewamy będąc jednak pewnymi, żd to nie była iluzja - wszyscy inni się mylą, tylko nie my.
12-27-2014, 13:48
Void
Wtajemniczony

Cóż, zgadzam się co do działania, gdyż zazwyczaj to my przyjmujemy sytuację jako działanie godformy, to także wzmacnia naszą wiarę w nią.

Ale według mnie to oczywistość, czekamy aż zacznie się spełniać.
Ale wiesz... możemy i cały czas tworzyć sigile czy sługi, albo podpiąć się pod inną godformę o podanym charakterze by nam służyła, ale gdyjest ona silna musimy się jej podporządkować...
12-27-2014, 13:52
Ashes_Hexe
Moderator

Wówczas dajesz jej władze nad sobą, podporządkujesz się, a wtedy ona może wszystko z Tobą zrobić.
Jeśli uważasz, że jakiś byt Cię może sobie podporządkować, to radzę zamiast magią zająć się kształtowaniem swojej energetyki, a przede wszystkim siły woli.
12-27-2014, 13:59
Void
Wtajemniczony

Cóż, ty chyba zrozumiałeś że mówię o opętaniu, ja mówię tu o spełnianiu jej zasad by uzyskać jej moc, gdy chcę coś osiągnąć od boga to musiałbym mieć jak najmniej grzechów by się do niego zbliżyć, to nieco poplątane.
Najlepiej jest stworzyć własne bóstwo i kazać a raczej dawać mu warunki żywienia się nie tylko modlitwami ale i uczuciami, wtedy ma on więcej sił...
Chociaż sam uważam że lepiej polegać tylko na sobie i swoim siłom.
12-27-2014, 14:07
Ashes_Hexe
Moderator

A ja gdy chce coś osiągnąć od godformy, i sprawia problemy, to ją pętam. Darów nigdy zaś żadnej nie daje.

Spełnianie zasad godformy i pójście na kompromis to raczej podejście osób szanujących byty, ale oczywiście też tak można.
12-27-2014, 14:26
Void
Wtajemniczony

Widzę już że wolisz czystą magię a nie uprzejmość, spoko też tak mam, ale tu należy sobie postawić pytanie, gdzie zaczyna się godforma jako byt a nie czyste Placebo?
12-27-2014, 14:41
atik
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 165
Reputacja: 8
Podziękowania: 35
Podziękowano 15 razy w 5 postach
Według stworzenie własnego bóstwa to strata energii, ile trzeba by było się do niego modlić żeby posiadał jakaś swoją energie którą mógłby co zrobić?
12-27-2014, 14:44
xao
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
(12-27-2014, 14:44)atik napisał(a): Według stworzenie własnego bóstwa to strata energii, ile trzeba by było się do niego modlić żeby posiadał jakaś swoją energie którą mógłby co zrobić?
Wbrew pozorom, nie aż tak dużo. Spróbujcie prostych chaockich technik ewokacyjnych, np. tych z liber kkk, to na prawdę proste.
Z tym, że takie istoty, bardzo często są tworzone do jednego działania, ich energia jest ukierunkowana na jeden cel, przez co dosyć szybko można stworzyć coś, co realnie nas wspomoże.
"TAK MYŚLISZ? WEŹ ZATEM WSZECHŚWIAT I ROZGNIEĆ GO NA NAJDROBNIEJSZY PYŁ, PRZESIEJ PRZEZ NAJDROBNIEJSZE SITO, A POTEM POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDEN ATOM SPRAWIEDLIWOŚCI, JEDNĄ MOLEKUŁĘ MIŁOSIERDZIA[...]"
12-27-2014, 14:51
Magician7
Jasnowidzacy

Liczba postów: 738
Podziękowania: 296
Podziękowano 149 razy w 91 postach
Warto by przenieść ten wątek do działu istoty, i Void, wiesz że watek o Godformach jest już na forum?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-28-2014, 20:50 {2} przez Ashes_Hexe.)
12-28-2014, 19:20

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB