Magia Nocy
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,767
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 191 razy w 332 postach
Podziękowano 191 razy w 332 postach
Post: #1
Magia Nocy
Rozdział I - Wprowadzenie
1. Czym jest Magia Nocy ?Mogę sobie tylko wyobrazić tutaj, że jesteście w stanie odłożyć tą książkę i uciec przestraszeni słowami Noc, Ciemność, Mroczne Moce i samym tytułem książki, Magia Nocy. Zanim rozpoczniemy naukę o Magii Nocy, to wierzę że to pomoże ci zrozumieć co mam na myśli pod owymi "nocnymi" określeniami.

Na początku, była próżnia. Buddyści nazywają ją Czystym Światłem w odróżnieniu od "białego" lub "czarnego". Wyznawcy Taoizmu określają jako Tao, a chrześcjanie nazywają ją Bogiem Ojcem. Próżnia jest niewidzialną energią duchową. Próżnia jest ponad spolaryzowaniem energii na pozytywną / negatywną lub Yang/Yin. To Boski Umysł. Jest wszędzie i zarazem też pozostaje oddzielny od każdej rzeczy. To znaczy, nie staje się ona żadną częścią żadnej rzeczy, jak to czyni dusza która zawiera się w ciele. Próżnia nie myśli jak my i zawierają się w niej "wszystkie myśli". To najbardziej mistyczna koncepcja i Bóg Ojciec być może jest mniej skomplikowany niż Próżnia. Próżnia nie jest Ojcem, nie jest mężczyzną lub kobietą, Próżnia zawiera stworzenie które jeszcze nie wzięło udziału w tworzeniu. Im bardziej starałbym się opisać tobie Próżnię tym mniej byłaby ona dla ciebie zrozumiała. Próżni nie da się tak naprawdę opisać, lecz da się jej doświadczyć. Próżnia powstała z pierwszą zasadą która przeniknęła do stworzenia, Ostatecznego Yin i Yang Wszelakiego Istnienia.

Pierwotnym założeniem było to że Yang przedstawia Męską Siłę Twórczą w Wszelakim Istnieniu a Yin - Żeńską Siłę Oporu w Wszelakim Istnieniu. Bardziej trafnym założeniem jest to że Ostateczne Yin i Ostateczne Yang tworzą komplet zarówno w swym obrębie jak i w głębi samych siebie. Każda z owych Ostatecznych Mocy jest Siłą Twórczą, która ma w sobie i swym obrębie dwa bliźniacze systemy stworzone przez owe siły. Posiadamy dwa oddzielne wzorce oddzielone strefą neutralną. Są to Ostateczny System Yang i Ostateczny System Yin. Ziemia jest częścią Ostatecznego Systemu Yin.

Ostateczny System Yin składa się z wielu ras. Rasa ludzka nie jest sama w Wszechświecie. Najstarszą rasą istniejącą cieleśnie są Starożytne Smoki. Starożytne Smoki nie są Smokami w sensie postrzegania Smoków w mitologii ludzkiej. Starożytne Smoki są o wiele bardziej rozwinięte w swym rozwoju od innych ras. Ich nauka, filozofia i wierzenia opierają się na Jednym Umyśle i Próżni. Starożytne Smoki przybyły na Ziemię i przewodzą rozwojowi planety i wszystkim uduchowionym na Świecie. Pracując z innymi rasami, Smoki stworzyły nową rasę do zasiedlenia świata. Było to dawno temu, przed powstaniem ludzkiej rasy. Stworzenie ludzkiej rasy jest zaś smutną opowieścią.
4. Jak zgłębiać Ścieżkę ?

Tradycję Ścieżkę Nocy poznaje się w specyficzny sposób. Jeśli tylko czytasz tą książkę niczym jakąś opowieść, to kroczysz złą drogą. Ta książka nie jest jakąś tam opowieścią którą można przeczytać w biegu, pobieżnie, a następnie oczekiwać że coś się z niej wyniesie. Kiedy zgłębiasz tradycję opisaną w tej książce to musisz ją poznawać po poszczególnym rozdziale na raz. Tak samo też, każdy rozdział musi zostać poznany w kolejności takiej, w jakiej jest ukazany w tej książce. Nie przemykaj pospiesznie po tej książce pomiędzy różnymi tematami i rozdziałami. Każdy rozdział ma za zadanie tworzyć podstawy, dzięki którym to będziesz mógł się dobrze odnaleść w kolejnych rozdziałach i tematach. Do zgłębiania wiedzy nie trzeba nic więcej niż tylko zasiąść i zacząć czytać. Twoja nauka będzie wymagała samo-dyscypliny, cierpliwości, wytrwałości i opisanych technik nauczania. Poznajmy owe techniki nauki.

Na początek, musisz wybrać miejsce w którym będziesz się uczył. Jeśli uczysz się na środku pokoju z krzyczącymi dziećmi i włączonym odbiornikiem TV to nie zdołasz zapamiętać i pojąć zbyt wiele wiedzy. Dlatego też, powinieneś znaleść to co możesz określić terminem "Swej Magicznej Komnaty Nauk".

To fizycznie istniejące pomieszczenie które możesz nazwać swym własnym pokojem. Musi być ono cichym miejscem i powinieneś móc w nim przebywać sam, tak aby ci nikt nie przeszkadzał. W tym pokoju powieneś mieć miejsce gdzie możesz w zależności od potrzeb zarówno siedzieć jak i leżeć jeśli jest to konieczne. To pomieszczenie powinno być stosowane nie tylko w celu nauki, lecz też dokonywania wielu ćwiczeń, rytuałów i praktyk Magii Nocy. To twoja Magiczna Komnata Nauk. Teraz musisz się skupić nad swym przygotowaniem do nauki.

Musisz się przygotować tak abyś był w odpowiednim stanie umysłu pozwalającym ci na poważne podejście do nauki. Aby wejść w właściwy stan, powinieneś rozpocząć od wzięcia kąpieli. To pomoże ci odprężyć się i zmyć z siebie wszelakie codzienne troski i zmartwienia. Jeśli myślisz o nich po przyjściu do domu, to twoje myśli i emocje skupiają na problemach i trudnościach w pracy. Uczucia wokoło ciebie są zbudowane z obciążających cię problemów w pracy i świecie. Dosłownie mówiąc, kąpiel lub prysznic, usunie z ciebie wiele tych trosk i zmartwień z twych uczuć. Po kąpieli powinieneś się obrać w wygodne, czyste i miłe w dotyku ubrania lub szaty w których będziesz się później uczył. Teraz powróćmy do sprawy nauki.

Kiedy rozpoczniesz naukę to najlepiej byłoby uczyć się o tej samej porze każdego dnia. Rób tak gdy jest to tylko możliwe. Powinieneś wtedy wygodnie zasiąść w bardzo wygodnym krześle lub na fotelu i odprężyć się tak bardzo, jak jest to tylko możliwe. Kiedy nauczysz się ćwiczeń odprężających i "Oddychania Nocą" to powinieneś je wykonywać przed każdym rozpoczęciem czytania tego podręcznika. Teraz zaś, tylko się odpręż i pozwól aby wszelakie zmartwienia dnia codziennego uleciały w siną dal. Gdy będziesz wystarczająco zrelaksowany, rozpocznij czytanie książki.


Rozdział II: Nocni Magowie
5. Jego / Jej Życie

Życie Maga Nocy jest bardzo szczególne. Odkryjesz że życie Maga Nocy jest wypełnione potężną magią. Twój świat nie będzie taki sam po chwili w której wypełni cię Magia Nocy. Twoje życie z czasu sprzed chwili rozpoczęcia praktykowania Magii Nocy zacznie ci się wydawać jako bardzo pospolite. Po rozpoczęciu Magii Nocy, twoje życie stanie się wypełnione przygodami.

Kiedy wybierzesz swe życie jako życie Maga Nocy, wybierzesz do zaakceptowania ścieżkę która jest odmienna od tych których już głęboko doświadczyłeś. To życie przepełnione nauką i praktykami Magii Nocy oraz ekscytacją i przygodą ich bezpośrednimi skutkami. Magia Nocy wypełni twoje długie życie aspiracjami i natchnieniem. Moim zadaniem będzie ukazać ci życie Maga Nocy. Mam taką nadzieję kiedy myślę o tym że znajdziesz w Magii Nocy pobudzenie i chęć do rozpoczęcia przygody jaką jest stanie się Magiem Nocy. Wejdźmy w owo życie Maga Nocy.

Życie Maga Nocy jest przepełnione nauką i praktykami ścieżki Magii Nocy. Wraz z tym jak uczysz się i praktykujesz, Naddusza sprawdza i testuje twoje umiejętności. Bez znaczenia kim jesteś, przybyłeś tutaj aby zdobyć doświadczenie i dzięki niemu rozwinąć się w swym rozwoju magicznym. Lecz po zaakceptowaniu ścieżki życia Maga Nocy liczba prób wzrośnie w sensie zarówno ich liczby jak i natężenia. To nie oznacza że ścieżka opisywana w tej książce jest trudna, lecz oznacza iż zaakceptowanie życia Maga Nocy jest sprawdzane przez życie, przez co osoba podążająca tą ścieżką może się poświęcić praktykowaniu Magii Nocy. Życie Magów Nocy jest wypełnione wieloma sprawdzianami.

Nie wynika to z okrucieństwa, lecz z konieczności sprawdzania zdobytych umiejętności. Podejmowane próby i wyzwania pozwalają Magowi wzrastać w magiczną siłę i zagłębiać się w używanie Magii Nocy. Każda próba w życiu Maga służy budowaniu rozwoju magicznego i wzrostowi stopnia rozwoju Maga po przejściu sprawdzianu. Bez znaczenia czy próba dotyczy sytuacji finansowej, czy praca dotyczy trudności małżeńskich, lub śmierci ukochanej osoby, sprawdziany są pomocą w rozwoju Maga Nocy. Jeśli Mag Nocy zawiedzie i nie podoła sprawdzianowi, to nic nie zyska, strząśnie popiół z kolan, i pójdzie dalej wiedząc że następnym razem kiedy spotka się z podobną sytuacją przezwycięży ją z sukcesem. Kiedy zaakceptujesz życie Maga Nocy to czekają cię próby i konieczność znoszenia trudności występujących w życiu. Lecz jeśli zechcesz zaakceptować owe trudności i przyjąć wyzwanie, to nie zostaniesz przez nie przezwyciężony i podołasz owemu wyzwaniu.

Znajdziesz rozwiązania owych wyzwań dzięki wiedzy Magii Nocy. Dzięki Magii Nocy, wzrosną twoje magiczne wibracje i wzrośniesz bliżej Jedności z twoją Nadduszą. To właśnie dzięki owej Jedności, i mocy która z niej wynika oraz przenika ciebie, dzięki czemu jesteś zdolny podejmować się owych, służących rozwojowi, sprawdzianom. Nauczysz się być Nadduszą w wszystkim co czynisz i mówisz. Bez znaczenia jakiego rodzaju jest sprawdzian, musisz się spotkać w nim z Nocną Świadomością twojej Nadduszy. Dzięki powtarzającym się sprawdzianom i umieszczaniu się w Świadomości Nadduszy, staniesz Jednością z NiĄ. Dzięki temu będziesz chciał przejść ostateczny test na Ziemi i osiągniesz Jedyny Cel. Osiągniesz Świadomość Nocy. Dlatego też życie Maga Nocy jest naznaczone szkoleniem i sprawdzianami. Lecz jego / jej życie nie polega tylko na szkoleniu i sprawdzianach. Poza owym szkolenie i sprawdzianami życie wypełniają im przygody.

Jesteś blisko wkroczenia na Nocną Ścieżkę nauki Magii Nocy i zdobywania Nocnej Świadomości. Istnieją tutaj pewne zasady i praktyki które musisz wcielić w swe życie krocząc Ścieżką. Ukazałem ci już kilka z nich, lecz teraz pójdę nieco dalej i zagłębię się w nie bardziej, ukazując ci pewne dodatkowe zasady i reguły które zapewnią ci sukces w twych dążeniach.

Srebrną Zasadą (srebro jest metalem szlachetnym związanym z Nocną Siłą) jest "możesz czynić co tylko zapragniesz jeśli zachowujesz przy tym swą Duchową Równowagę Nocy". Duchowa Równowaga Nocy jest podstawowym prawem Nocnej Siły. Równowaga w Wszechświecie jest żywym czynnikiem zapewniającym ład Duchowej Nocy. Za wszystko co bierzesz z Duchowej Nocy musisz oddać Duchowej Nocy równowartość pobranych darów. To nie oznacza oczywiście że na przykład jeśli poprzez Nocną Magię, używając energii Nocnej Siły, zdobędziesz bogactwo, musisz oddać pieniądze Nocnej Sile. Oznacza to że ilość energii pobranej i użytej do wypełnienia czegokolwiek musi zostać w pełni zwrócona. To pilnowanie Duchowej Równowagi Nocy jest intuicyjną sprawą która jest łatwa do osiągnięcia kiedy pracujesz wraz z Nocną Świadomością. Dlatego też, zanim użyjesz Magii Nocy do wypełnienia czegokolwiek, zawsze pracuj nad tym aby świadomość Nadduszy była zdolna do osiągnięcia i utrzymania Równowagi. Stąd też wynika inna ważna zasada którą musisz praktykować w Magii Nocy. Jest to "Prawo Magii Nocy".

Prawo Magii Nocy głosi że "kiedy jesteś Jednością z Nocną Siłą, to nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych do wykonania". Znaczy to dosłownie że nie ma rzeczy których nie mógłbyś nie zrealizować / nie dokonać. Zawsze pamiętaj o tych podstawowych prawach i wierz w nie z wszystkich swych sił. Pamiętaj że wszystko co czynisz w życiu jest Magią Nocy. Powinno to być dokonywane w Nocnej Świadomości. Twoje całe życie jest teraz wyrazem Magii Nocy i Nocnej Świadomości. Nie ma żadnej rzeczy której nie potrafiłbyś zrobić. Powróćmy na chwilę do zasad rządzących Magami Nocy i światem jako całością.

Odkryjesz że świat raczej niechętnie lub wręcz wrogo odnosi się do praktykowania przez ciebie Magii Nocy. Religie świata są w większości religiami zdominowanymi przez zasadę Yang. Większość ludzi przywykła do życia wedle zasad Yang. Yang i Yin są przeciwnymi sobie siłami które nie mieszają się z sobą zbyt dobrze. Z punktu widzenia Nocnej Świadomości, każda dusza odpowiada za swój własny świat. Każda dusza, na długo zanim tutaj przybędzie, określa to jak długo będzie trwało jej życie i jakie będą warunki życiowe. Niektóre rzeczy są z góry określone, lecz większość z nich nie została ostatecznie i niezmiennie określona na trwale dlatego też możemy je zmienić. Jeśli osoby są biedne i / lub bezdomne to dzięki temu wnoszą one swe doświadczenia i doznania do Nadduszy. Jeśli dusze są bogate to wnoszą inne doświadczenia. Ten świat oferuje miriady różnych doświadczeń dla Nadduszy poprzez życie i doświadczanie. Naddusza żyje wieloma życiami na Ziemi w celu dokonania szeroko zakrojonego nauczania. Ziemia może być bardzo ogólną i podstawową szkołą i dusze przebywające tutaj doświadczają tak naprawdę pierwszego etapu życia. Kiedy Naddusza doświadczy wszystkich lekcji to stwierdza że niezbędne jest aby się przenieść do nowego świata w celu pobrania kolejnych, bardziej głębszych nauk. Ten system nazywany jest reinkarnacją i jest bardzo trudny do pominięcia dla większości osób na świecie
Narzędzia i Bronie Nocnych Magów

Są to Narzędzia Nocy i Mag Nocy będzie ich potrzebował aby wytworzyć właściwy nastrój i dokonywać podstawowych rytuałów. Będziesz dokonywał owe rytuały w pomieszczeniu które określiłeś jako swą Magiczną Komnatę wewnątrz Magicznego Kręgu który to zakreślisz za pomocą Nocnego Sznura. Ten sznur powinien być zrobiony z jedwabiu, wełny lub bawełny. Ów sznurek powinien być wystarczająco długi aby po położeniu na podłodze uformował koło zawierające w swym wnętrzu ołtarz i ciebie samego. Jeśli w pomieszczeniu jest więcej ludzi gdy ty przewodzisz rytom Magii Nocy lub nawet w przypadku możliwości obserwowania, potrzebujesz odpowiednio długiego sznura aby wykonać krąg zawierający owe osoby w swym wnętrzu. Wewnątrz Nocnego Kręgu zbudujesz Nocny Ołtarz.

Nocny Ołtarz symbolizuje twoje fizyczne istnienie w którym skupia się Nocny Duch. Zbudujesz ołtarz na którym skupisz swe Moce Duchowej Ciemności na obecnej tutaj, płaszczyźnie Ziemi. Łatwo jest go utrzymywać. Podstawową konstrukcją może być mały stolik, pudełko lub wszystko co jest silne i wytrzymałe. Ołtarz powinien być szeroki na około trzy stopy (1 metr) i długi na sześć stóp (2 metry). Wysokość Nocnego Ołtarza zależy już od twojego uznania. Możesz ustawić jeden ołtarz na przykład na wysokości pasa kiedy stoisz a drugi ołtarz kiedy siedzisz. Najlepiej mieć oba tej wysokości ołtarze w swym magicznym inwentarzu. Umieść Nocny Ołtarz tak aby w czasie gdy stoisz lub siedzisz przed nim, stawał twarzą skierowaną ku Północy. Jeśli to konieczne, użyj kompasu, ważne jest abyś skierował Nocny Ołtarz ku Północy. Następnie nakryj Nocny Ołtarz tkaniną jaką wybrałeś na jego wystrój. Jeśli jest to możliwe, wybierz zabarwioną na czarno, czerwono lub srebrno tkaninę. Najlepiej jeśli tkanina nie ma na sobie żadnych wzorków i leżąc na ołtarzu, ma jednolitą barwę. To jest twój Nocny Ołtarz. Następnie możesz rozłożyć na nim pewne bardzo szczególne przedmioty.

Na ołtarzu i w tyle lewej strony ołtarza umieść czerwoną świecę, zaś po prawej stronie postaw czarną świecę. Po lewej stronie i przed czerwoną świecą umieść kadzielnicę, zaś po prawej stronie twój egzemplarz wydrukowanej księgi o Magii Nocy. Możesz także położyć jakieś inne małe ozdóbki które zbudują nastrój do praktykowania Magii Nocy. Smoki, czarownicy, a także i sowy są odpowiednie jako wystrój Ołtarza Nocy i wspaniale się do tego celu nadają. Ołtarz Nocy jest świętym symbolem przed który przychodzisz aby uwolnić Moc Nocy. To fizyczny symbol twojego ciała i serca, oraz służy tym samym celom: jest kotwicą Nocnej Siły. Potrzebujesz dobrego zaopatrzenia w kadzidełka aby wypełnić kadzielnicę na twym Nocnym Ołtarzu. Metodą prób i błędów odkryjesz jakie jest właściwe kadzidełko które pasuje do twych osobistych wibracji. Każde kadzidełko tworzy wibracje w powietrzu i wraz z tym jak rozwijasz się magicznie, będziesz coraz to bardziej czuły na wibracje kadzidełek. Kadzidełko które jest patyczkami różnego rodzaju i o różnej grubości jest dobre, niemniej może to być także mały, tlący się węgielek i sypkie kadzidło. Na Nocnym Ołtarzu będziesz potrzebował także następujących rzeczy:
srebrna lub kryształowa salaterka z solą morską;
buteleczka z olejkiem patchouli;
kryształowa butelka z wodą;
srebrny lub kryształowy kielich;
srebrny lub kryształowy dzwonek.
Teraz wszystkie te przedmioty połóż na Pentaklu który jest na środku Nocnego Ołtarza.
Pentakl jest symbolem Ziemi. To okrągła tarcza wykonana z drzewa, na którym wyryto lub napisano święte symbole Magii Nocy. Tarcza ma średnicę trzynastu cali. Następnie będziesz potrzebował udekorowanego w płatki róży notatnika, który będzie twoim Grimoire Maga Nocy.

Od wczesnych początków w Magii Nocy dokonujesz praktyk, ćwiczeń i wykonujesz rytuały, tym samym się rozwijając. Po każdej praktyce, ćwiczeniu lub rytuale powinieneś zanotować nieco rzeczy w swym grimoire, zawierając w notatce datę, czas i ćwiczenie jakie wykonałeś w danym zajęciu. Zapisuj jak najbardziej szczegółowo wszelakie możliwe doświadczone sukcesy i trudności. Zachowaj osobne części notatnika na każdy rodzaj praktyk, ćwiczeń i rytuałów. To pozwoli ci dostrzec twój postęp w każdej dziedzinie i pomoże ci dostrzec w czym miałeś trudności i jak można je możliwie rozwiązać. Bądź sumienny i dokładny dokonując każdego wpisu i te zapiski pomogą ci przyspieszyć twój rozwój. Są to twe Nocne Narzędzia. Następnie potrzebujesz swych Nocne Broni z których pierwszą jest Nocny Amulet.Musisz samodzielnie wykonać amulet z czarnego kryształu. Jest to kamień który uziemia a zarazem dodaje mocy Nocnej Sile. Jeśli chcesz, to naszyjnik z kamieni do zawieszenia także może być wykonany z kryształu. Zachęcam cię aby naszyjnik był wykonany z srebra lub ametystu. To pomoże zrównoważyć moc czarnego kryształu. Nocny Amulet pomoże ci utrzymywać twe fizyczne ciało w zgodzie z Nocną Siłą. Możesz także dostroić się do Nocnego Amuletu i trzymając go przy sobie zwiększyć swe wibracje w Nocnej Sile. Prócz Nocnego Amuletu będziesz musiał wykonać także Nocny Pierścień.

Powinien to być pierścień wykonany z srebra. Możesz złożyć Nocny Pierścień z dowolną kombinacją ametystów, czarnych kryształów, szmaragdów, rubinów lub diamentów. Wykończenie samym srebrnym paskiem także jest dobre. Możesz później zapragnąć dodać Nocne Runy i Symbole Magii Nocy na Nocnym Pierścieniu, gdy tylko się ich nauczysz. Nocny Pierścień jest symbolem jedności z Nocną Siłą. Następnie musisz wykonać swą Nocną Różdżkę.

Różdżka powinna być długa na około trzynaście cali. Powinna być wykonana z drzewa lub srebra. Możesz inkrustować ją mieszanką klejnotów półszlachetnych z szlachetnymi. Możesz pokryć Nocną Różdżkę Nocnymi Runami i Symbolami. Znajdziesz je w Dodatku C. Możesz umieścić kryształ na jednym lub obu końcach różdżki. Nocna Różdżka jest punktem skupienia Nocnej Energii która opuszcza twe ciało i jest wysyłana ku jakiemuś obiektowi lub miejscu. Następnie musisz wykonać swą Nocną Laskę.

Nocna Laska jest symbolem Nocnego Przewodnictwa, Mocy i Poważania. Nocna Laska jest wykonywana z drzewa. Rodzaj drzewa jest dowolny lecz musisz być pewien że dane drzewo ci odpowiada. Nocna Laska powinna mieć około sześciu stóp wysokości. Powinieneś pozostawić laskę w jej naturalnym stanie lub pomalować ją na czarno, czerwono lub srebrno jeśli czujesz że jest to konieczne. Jak już wspomniałem wcześniej, Nocna Laska jest symbolem prawdziwej Nocnej Mocy i wsparcia jakiego udzielają ci Duchy Nocy. Będziesz potrzebował także Nocny Athame. To mały sztylet którego ostrze i rękojeść mają długość około dwunastu cali. Jest używany wyłącznie w celach ceremonialnych. Nie używaj tego noża do cięcia, krajania itp. Możesz zapragnąć wykonać specjalne symbole na rękojeści i / lub ostrzu aby nadać swemu Athame magicznej powagi. Wykonaj pochwę na swój Nocny Athame, tak abyś mógł nosić go przy sobie. Kolejną rzeczą jaką będziesz potrzebował jest Nocny Miecz.

Możesz użyć dowolnego rodzaju miecza, np. japońskie miecze samurajów, bułat, miecz kawaleryjski lub miecz w stylu średniowiecznych rycerzy. Powinieneś także posiadać pochwę w której będziesz przechowywał swój miecz i mógł ją przypasać do swego boku pod swą Nocną Peleryną. Oczywiście, kolejną rzeczą której potrzebujesz jest Nocna Peleryna.

Nocną Pelerynę łatwo zrobić. Weź odpowiednio dużo tkaniny aby wykonać kwadrat dwukrotnie większy niż długość twojego ciała po każdej stronie. Następnie, wytycz środek tkaniny i używając sznurka którego pół długości jest umieszczone po jednej stronie tkaniny i na jednym końcu sznurka jest przymocowana kreda, użyj owego sznurka aby zakreślić krąg na tkaninie którego połowa będzie na jednej stronie tkaniny. Podobnie też, nas środku narysuj koło o średnicy około trzech cali. Teraz wytnij mały krąg i duży krąg. Następnie wykonaj nacięcia na jednym końcu małego otworu który wcześniej wyciąłeś na środku tkaniny i na jej krawędziach. Przyszyj węzły do materiału na końcach uprzednio wyciętych otworów i w okolicach czubka peleryny. Będziesz musiał także wykonać kaptur który zakryje ci głowę i będzie sięgał wystarczająco daleko aby móc zakryć twą twarz. Możesz przyszyć kaptur do peleryny. Nocna Peleryna służy szlachetnym celom. Nocna Peleryna służy jako narzędzie izolowania się od zewnętrznych mocy które cię otaczają. To pomoże wam osłaniać swój wewnętrzny świat i chronić go przed przenikaniem zewnętrznych wpływów do twych magicznych działań. Trzymaj swą pelerynę zamkniętą w sakwie, a sakwę przechowuj w miejscu w którym nikt inny prócz ciebie nie będzie mógł jej dotknąć lub zabrać. Używaj jej tylko podczas praktykowania Magii Nocy. Kolejną rzeczą jaką musisz zrobić jest Nocna Zbroja.

Faktycznie mówiąc, zbroja jest zabezpieczeniem zakrywającym korpus. Możesz zmieniać jej rozmiar i kształty tak jak jest ci to wygodnie. Możesz umieścić na zbroi Symbole i Magiczne Znaki Magii Nocy. Możesz także jeśli tego chcesz umieścić na niej kamienie takie jak czarny kryształ, ametyst, szmaragd, rubin, diament. Zbroja powinna mieć czarny kolor, a symbole magiczne na niej naniesione, czerwony i srebrny. W końcu musisz zrobić Nocną Tarczę.

Nocna Tarcza powinna być wzorowana na tarczach jakie były kiedyś używane w dawnych czasach przez rycerzy. Tło tarczy powinno być czarne, a używane na niej symbole powinny mieć czerwony i srebrny kolor. Symbole i magiczne znaki które umieścisz na tarczy, powinny tak samo jak Nocna Tarcza wspierać cię tak aby wzmacniały twe odczucie siły i odwagi w Magii Nocy.

Owe symbole i magiczne znaki powinny pomóc ci w twej Nocnej Świadomości. Narzędzia i Bronie Magów Nocy są bardzo cennymi rzeczami dla ciebie. Zapewnią ci one pomoc w rozwoju Magii Nocy. Dostarczą właściwej atmosfery w której to będziesz praktykował tradycję Magii Nocy. Istnieją także inne środki które są potrzebne wraz z twym rozwojem w twym zgłębianiu Magii Nocy. Zgodnie z zasadą, każdy z owych środków musi być stosunkowo łatwy do osiągnięcia. Przykuwają one twoją uwagę wraz z tym jak je osiągniesz. Narzędzia i Bronie Nocnego Maga wymienione tutaj są tymi które musisz zdobyć przed dalszym rozwijaniem się na ścieżce Magii Nocy. Gdy tylko zdobędziesz narzędzia i bronie, to nadejdzie pora abyś wybrał swe Nocne Imię.Nadawanie wszystkiemu prawdziwych imion jest bardzo ważne. Prawdziwe imię zawiera istotę istnienia. Opisuje różnicę i właściwości danego bytu. Aby poznać prawdziwe imię jakiejś istoty musimy poznać i zbadać daną istotę. Znajomość prawdziwego imienia daje nam władzę nad daną istotą. Imię które ty, jako Mag Nocy wybierzesz sobie, jest bardzo ważne.

Wybierzesz Nocne Imię które będzie dla ciebie zawierało głębię istnienia twej Wewnętrznej Natury. To imię może być takie same jak sławnych osób które chcesz naśladować lub sławne powiedzenie, tudzież motto. Na przykład, możesz wybrać imię takie jak Merlin, Saint Germain, Abra-Melin, Mithratar, lub też inne imię które oddziaływuje na twą wyobraźnię i twe serce. Możesz wybrać imię z powiedzenia lub motto. Nocne Imię pomoże ci rozbudować twą Nocną Naturą, twe odczuwanie Nocnej Świadomości i przyspieszyć twe magiczne wibracje. To imię nie powinno być nikomu zdradzane. To twe własne Magiczne Imię którego używając możesz odwoływać się do Nocnej Świadomości. Teraz musisz wybrać swój przydomek.

Przydomek jest imieniem które jest powszechnie i publicznie znane przez innych, znajomych Magów Nocy. Wybierając przydomek powinieneś się wzorować na czymś innym niż twe Nocne Imię. Przydomek jest używany w wszelakich kontaktach z innymi Magami Nocy i w publikowanych notatkach, korespondencji itp. Przydomek jest twoim publicznym imieniem i także jest używany do rytuałów i ćwiczeń. Pamiętaj, poznanie prawdziwego imienia dowolnej rzeczy daje nad nią władzę znaną jako poznanie jego Duchowej Natury i pozwala opanować daną rzecz.

Wybierając swe magiczne imię musisz określić swą Duchową Naturę. Zdradzenie innym tego imienia jest daniem im dostępu do twej Wewnętrznej Natury. Gdybyś je zdradził, inni mogliby żądać od ciebie cokolwiek by tylko chcieli, ponieważ znaliby twe sekretne imię. Nie ujawniaj go nikomu pod jakimkolwiek pozorem. Powinieneś zawsze używać swego przydomku lub ludzkiego imienia jako Mag Nocy. Dzięki temu zabezpieczysz się przed tym że nigdy nie będziesz miał żadnych kłopotów teraz ani w przyszłości. Oba imiona są ważne i powinny być wybrane tak aby pomóc ci się zbliżyć do swej Nocnej Świadomości. Twoje Nocne imię przybliży cię do aury otaczającej Magię Nocy. Wybrawszy swe Nocne Imię musisz nauczyć się Magicznej Obrony w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa przed zewnętrznymi wpływami podczas praktykowania Magii Nocy.Słup Nocy działa także jako niewidzialny mur który zawiera energię którą tworzysz poprzez Magię Nocy. Pozwala ci on bardzo silnie zagęszczać i skupiać ową energię aż do chwili kiedy z twej woli zostanie ona uwolniona. Dzięki temu zwiększa skuteczność magicznych rytuałów które dokonujesz. Tak więc omówmy to jak możesz zbudować Słup Nocy.

Zacznij od uspokojenia się i oczyszczenia swego umysłu z wszelakich obcych myśli. Zamknij swe oczy i wyobraź sobie Nocną Energię skupiającą się wokoło ciebie. Zobacz Nocną Energię tworzącą słup ochronnej mocy który roztacza się wokoło ciebie na dystans sześciu stóp. Zobacz tą energię wypływającą pod twymi stopami i ponad twą głową. Zobacz się w słupie głęboko fioletowych i szmaragdowych energii. Zobacz się w słupie najciemniejszej Nocy. Wiedz że nie można cię skrzywdzić dopóki chronisz się w Słupie Nocy. Teraz wypowiedz następującą inwokację:

"Jestem Nocnym Magiem otoczonym Słupem Nocnej Energii która nie może zostać naruszona. Odstrasza on wszystkie energie które chcą mnie skrzywdzić. Odpędza wszystkie myśli i energie umysłowe mych wrogów. Dzięki Mocy mej Nadduszy, jestem chroniony w Słupie Nocnej Energii i nie można mnie skrzywdzić. Niechaj ten Słup Nocy pozostanie wokoło mnie i cały czas chroni mnie przed krzwydą. Tak niechaj będzie." Wypowiedz tą inwokację i wyobrażaj sobie Słup Nocy wokoło ciebie tak długo aż poczujesz jego ochronę. Ta energia wypływa z wnętrza Nadduszy. Wraz z tym jak zaczniesz inwokację, Naddusza prześle Nocną Energię do twego świata poprzez srebrną nić. Srebrna nić jest twoją linią życiową z Nadduszy i przez nią przepływają wszystkie energie które są zawarte w twym życiu na Ziemi. Możesz przywoływać więcej tej energii i mocy do swego życia kiedy pracujesz w zgodnej jedności z swą Nadduszą. Istnieje wiele rodzaji energii które mogą zostać przywołane do twojego świata poprzez Nadduszę. Nocna Energia Ochrony jest tylko jedną z nich. Nauczysz się w jaki sposób możesz przywoływać i wykorzystywać wiele różnych rodzaji energii, co jest opisane w końcowej części książki. Ważną rzeczą do zapamiętania odnośnie Słupów Nocy jest to by często z nich korzystać.

Zawsze stawiaj wokoło siebie Słup Nocy zanim zaczniesz pracę z Magią Nocy. Zawsze stawaj w środku Słupa Nocy wraz z rozpoczęciem każdego dnia. Im częściej z niego korzystać tym stanie się on silnieszy. Słup chroni cię przed wszelakimi fizycznymi i magicznymi atakami. Musisz się nauczyć stale utrzymywać Słup Nocy wokoło siebie przez cały czas. Powinieneś zawsze pozostawać w Słupie Nocy. Wszystko co praktykujesz zgodnie z tradycją Magii Nocy powinieneś zaczynać w Słupie Nocy. Musisz to robić niezależnie od tego czy są to rzeczy wspomniane powyżej czy też nie. Dzięki Słupowi Nocy będziesz bezpiecznie żył i uczył się w Magii Nocy. Teraz masz solidne podstawy na których możesz żyć i praktykować Magię Nocy. Nauczyłeś się jak to jest być Magiem Nocy i praktykować tradycję Magii Nocy. Jeśli jesteś gotowy do używania Magii Nocy to przejdźmy do sprawy konsekrowania twej Nocnej Nauki i Narzędzi.

To najświętszy czas w twoim życiu poświęcony na początek twego wkraczania w Magię Nocy. Zaczniesz dokonywać bardzo święte rytuałów oznaczające twe pierwsze kroki. Będziesz w tych ważnych rytuałach, ofiarowywał swe fizyczne, emocjonalne, umysłowe i magiczne energie ku praktykowaniu Magii Nocy. Ten rytuał oznacza udzielenie się tobie stanu powagi i ważności z którą powinieneś postrzegać Magię Nocy. W tym rytuale, poznasz podstawy które będą rozpoczynać każdy rytuał jakiego się nauczysz później. W tym rytuale, przywołasz Nocną Energię do swych Nocnych Narzędzi i Broni i uczynisz je swymi i wyłącznie swymi. Nocne Narzędzia i Bronie będą wtedy poświęcone i będą w sobie zawierały Moc Nocy. Na początku, musisz sobie przygotować swą Magiczną Komnatę i Nocny Ołtarz.

Aby to uczynić, rozłóż wszystkie swe Nocne Narzędzia i Bronie na Nocnym Ołtarzu. Połóż sznur na podłodze wokoło Nocnego Ołtarza. Na Nocnym Ołtarzu powinieneś teraz zapalić świece i kadzidełko. Twój dzban powinien być napełniony do pełna wodą, a twój kielich powinien być napełniony winem lub sokiem z winogron. Wyłącz telefon i zamknij drzwi, dzięki czemu upewnisz się że nikt nie będzie ci przeszkadzał. Kiedy już to zrobisz, to upewnij się że chcesz dokonać ów rytuał i że wybrałeś sobie swe Nocne Imię. Jest to imię które będziesz używał podczas dokonywania tego rytuału. Teraz skupmy się nad samym rytuałem.

Zacznij od postawienia Słupa Nocy. Stań przed swym Nocnym Ołtarzem i swymi zamkniętymi oczami zobacz Ochronną Moc Nocy spływającą w dół z Nadduszy do ciebie, poprzez głowę, do twego serca, i na komnatę, całkowicie wypełniając i przenikając pomieszczenie. Zobacz Światło przechodzące poprzez ciebie i schodzące ku Ziemi. W tym momencie powinieneś powtarzać przytoczoną wcześniej Inwokację Słupa Nocy. Poczuj Nocną Energię skupiającą się głęboko w kręgu ograniczonym sznurkiem.

Teraz podnieś dzwonek i zadzwoń sześć razy w każdym z głównych kierunków, to jest ku Północy, Wschodowi, Południu i Zachodowi. Następnie wypowiedz poniższą inwokację:
"Ja (podaj swe Nocne Imię) przywołuję Obecność wszystkich Bóstw w Nocnej Sile aby towarzyszyły mi w mym rytuale Duchowej Nocy. Aby były świadkami mego poświęcania mych Nocnych Narzędzi w służbie Duchowej Ciemności. Stoimy teraz w Duchowej Nocy ponad czasem i przestrzenią. Przybądźcie i bądźcie świadkami mego Rytuału w Nocy".

Po wypowiedzeniu inwokacji, podnieś pojemnik z solą i wypowiedz następujące słowa:
"W mym świętym imieniu (podaj swe Nocne Imię), poprzez Obecność mej Nadduszy i Duchowych Bóstw Ziemi, przywołuję Ziemskie Mocy Nocy do tego pojemniczka z solą i teraz rozsypuję sól na ziemi aby wyznaczyć granice mego świętego kręgu."
Wyobraź sobie Ziemskie Bóstwa wypełniające naczynie swą mocą. Weź szczyptę soli, delikatnie unosząc ją pomiędzy swymi palcami i rozsyp na podłodze wokoło sznurka tworząc pełne koło. UPEWNIJ SIĘ ŻE NIE WYJDZIESZ Z KRĘGU DO CZASU ZAKOŃCZENIA RYTUAŁU.

Odłóż pojemnik z solą na Nocnym Ołtarzu i podnieś kryształowy dzban z wodą. Wypowiedz następujące słowa:
"Niechaj Obecność mej Nadduszy i Duchowych Bóstw Wody napełni tą wodę i pojemnik oraz obdarzy je Nocną Mocą Wody."
Wyobraź sobie Wodne Bóstwa Ziemi napełniające naczynie swą mocą. Zanurz swą lewą rękę w wodzie i zaczerpnij nią wody, po czym lekko skrop wyznaczone wcześniej za pomocą soli, graniczne krawędzie kręgu.

Odłóż dzban z wodą z powrotem na ołtarz i weź kadzielnicę lub kadzidełko. Wypowiedz następujące słowa:
"Niechaj Obecność Czterech Wiatrów Ziemi wniknie w tą kadzielnicę wypełeniając ją Nocną Mocą Powietrza".
Teraz stań twarzą ku czterem kierunkom świata, obracając się w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara, i zobacz jak Obecność każdego Bóstwa Wiatru wnika do kadzielnicy. Następnie zakręć się cztery razy w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara i pozostań wewnątrz Magicznego Kręgu.

Odłóż kadzielnicę z powrotem na miejsce na Nocnym Ołtarzu i podnieś świecę. Wypowiedz następujące słowa:
"Niechaj Obecność mej Nadduszy i Ognistych Bóstw Ziemi umieści ich święty płomień w mej świecy i na mym Nocnym Ołtarzu."
Zobacz Ogniste Bóstwa przybywające i tańczące wokoło płomieni i po całym twym ołtarzu

Odłóż świecę z powrotem na miejsce z którego ją wziąłeś i podnieś kielich z winem lub sokiem. Wypowiedz następujące słowa:
"Niechaj Obecność mej Nadduszy i Duchowej Ciemności wejdzie do tego płynu i napełni go Mocą Duchowej Nocy. Niechaj ten napój doda mi siły, zdrowia i odwagi w każdym dniu mego życia". Poczuj Moc płynącą poprzez ciebie i do kielicha. Zobacz energię zbierającą się i skupiającą dopóki kielich lśni Nocną Energią.

Następnie wypij płyn, a wtedy będziesz gotów do poświęcenia kolejnych Nocnych Narzędzi. Zaczniesz od olejku, podnosząc go i powtarzając następujące słowa:
"Niechaj ten olejek stanie się uświęcony i wypełniony Mocą Nocy. Niechaj Obecność Nadduszy i Nocnego Ducha dotknie go swą mocą, odwagą, samotnością i ciemnością. Od tej chwili olejek jest święty i staje się maścią do namaszczania Broni Maga Nocy".
Weź małą ilość olejku, dotknij Pentaklu i oświadcz:
"Niechaj Nocna Siła popłynie do tego Pentaklu i pobłogosławi wszystkie rzeczy na nim położone".

Teraz pora na namaszczenie każdej broni w twym świętym arsenale. Podnoś każdą Nocną Broń, po jednej na raz, i namaszczając ją małą ilością olejku, powtarzaj następujące słowa:
"Poprzez Obecność mej Nadduszy i Duchowej Ciemności, Ja (twoje Nocne Imię), poświęcam tą Nocną Broń w służbie Magii Nocy i Duchowej Nocy".

Uczyń tak z Nocnym Amuletem, Pierścieniem, Różdżką, Laską, Księgą, Athame, Mieczem, Zbroją, Tarczą i Peleryną. Teraz włóż Nocny Amulet, Pierścień, Zbroję, Athame i Miecz na swe ciało. Połóż Księgę (Grimoire) na przedniej części środka swego Nocnego Ołtarza. Załóż Nocną Pelerynę. Zawieś Nocną Tarczę na swe lewe przedramię trzymając w lewej ręce Nocną Różdżkę, a w prawej trzymając Nocną Laskę i oświadcz następujące słowa:
"Ja,(twoje Nocne Imię), oddaję wszystko co moje Nadduszy i zawartemu w niej Nocnemu Duchowi, poświęcając to mym Magicznym Energiom w praktykowaniu Magii Nocy. Oddaję się Nadduszy będącej we mnie i z Nocną Świadomością. Niechaj owe Nocne Narzędzia i Bronie służą mi wiecznie w tej sprawie. Tak niechaj będzie".

Teraz stań twarzą w każdym z kierunków świata i powtarzaj następujące słowa:
"Dziękuję wam Nocne Bóstwa za waszą obecność podczas tego świętego Nocnego Rytuału. Służmy wiecznie Duchowym Mocom Ciemności tutaj na Ziemi i w Wszechświecie na zawsze. Tak niechaj będzie".

I to wszystko, zakończyłeś swój pierwszy nocny rutuał i wszystkie twoje Nocne Narzędzia i Bronie są poświęcone w Magii Nocy. Od tej chwili wygaś i ponownie powołaj do życia swój Słup Nocy a następnie zdejm wszystkie Nocne Bronie i umieść je za swym Nocnym Ołtarzem. Pozostaw sznurek na swym miejscu na ziemi.

Każdy rytuał będzie się zaczynał od przekroczenia Nocnego Kręgu i włożenia na siebie twych Nocnych Broni i Peleryny. Dobrze jest nosić swój Nocny Amulet i Pierścień poza Kręgiem. Poza tym miejscem, towarzyszy ci Słup Nocny otaczający cię wokoło. Nie opuszczaj Kręgu aż do skończenia rytuału i upewniaj się że przeładowałeś Słup Nocy i uporządkowałeś swe myśli zanim opuścisz Nocny Krąg. Przechodź czynność poświęcania Nocnego Kręgu z ziemią, wodą, powietrzem i ogniem za każdym razem. Napełnij kielich, wypowiedz inwokację i za każdym razem napij się łyk wina. Następnie zadzwoń dzwonkiem i przywołaj Nocne Bóstwa. Są to proste procedury które będziesz stosował jako rozpoczęcie rytuałów mających miejsce wewnątrz Nocnego Kręgu. Mam nadzieję że znajdziesz w tym radość i jesteś gotowy do nauk o pierwszym królestwie jakie musisz przejść na trasie swej Nocnej Ścieżki. Podążmy ku Królestwu Ziemi.

Źródło: chomikuj.pl
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-10-2012, 08:19
Znajdź Posty Reply
Orion Offline
ancestor of a darkly sky

Liczba postów: 11
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Magia Nocy
To polskie tłumaczenie tekstu o Magii Nocy pochodzi pierwotnie ze strony społeczności wampiryzmu Trydium - www.trydium.wwt.pl , eksploatowane i kopiowane do granic możliwości w polskim internecie
jak każdy tekst który coś wnosi, jest wartościowy, fajnie że jest coś takiego w internecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2013, 12:26 {2} przez Olimpia.)
08-04-2013, 12:13
Znajdź Posty Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 260
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 7
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Post: #3
RE: Magia Nocy
Właśnie... mam prośbę. Gdzie mogę znaleźć całość w wersji polskiej. Mam całą książkę po angielsku w pdf, ale no wiecie angielski... Dno u mnie. Lepiej nie ryzykować. :3
Wspaniały Smoczy Duchu we mnie
Potężne Smoki oddaje wam cześć!
20-09-2016, 11:49
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,767
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 191 razy w 332 postach
Post: #4
RE: Magia Nocy
No to angielski podszkolisz w ten sposób! :D
Bardzo Ci to pomoże, bo jakby nie było wiele wartościowych pozycji nie jest tłumaczone na nasz ''szeleszczący'' język. Uśmiech

Wiem, że kilka lat temu cały tekst był możliwy na lajcie do ściągnięcia na chimikuj.pl
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
08-10-2016, 16:51
Znajdź Posty Reply
Nilvan Offline
Praktykujący

Liczba postów: 140
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 15
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #5
RE: Magia Nocy
Proszę znalazłem tu całą wersje po polsku
http://www.mrooczlandia.com/magia/publik...agia_nocy/
Niestety tylko tu.Smutny
09-10-2016, 16:00
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB