Urzeczywistnianie woli poprzez proste czynności...
Autor Wiadomość
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 445
Reputacja: 26
Podziękowania: 371
Podziękowano 231 razy w 127 postach
Urzeczywistnianie woli poprzez proste czynności...
Ciekawy temat, przynajmniej ja tak uważam.
Daję on bardzo dużo możliwości do kombinowania, oraz uelastycznia nasz umysł byśmy się stali bardzo silnymi chaotami...

Metoda polega na tym by podłączyć jakiś obiekt lub sytuację do naszej woli, brzmi to może trudno ale jest to bardzo proste. Oto przykład:
-sam nie palę, ale jeżeli mamy problem możemy sprawić że im bardziej wypalimy papierosa tym problem stanie się mniejszy.
Można to także odnieść do świecy, przelanej wody, lub po prostu czegoś co znika albo częściowo się przenosi.
-Innym przykładem nie związanym z niszczeniem i osłabianiem może być przykładowe ładownie telefonu, wierzymy że im większy poziom baterii tym nasza wola bardziej się urzeczywistnia. Inne przykłady: gotowanie wody w czajniku, temperatura na piecu, czas na zegarze... ect ect - liczę na wasze pomysły.

To tyle z tej metody, wierzę że nie jesteście umysłowymi troglodytami i sobie poradzicie ze zrozumieniem. Miłych eksperymentów.

Zainspirowany: http://www.gallias.fora.pl/magia-chaosu,...z,535.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-21-2016, 12:15 {2} przez Void.)
12-31-2014, 13:03
KaoSphere Offline
Outsider

Liczba postów: 29
Reputacja: 7
Podziękowania: 7
Podziękowano 15 razy w 7 postach
RE: Urzeczywistnianie woli poprzez proste czynności...
Ciekawa koncepcja, często miałem w zwyczaju, przepraszam za wyrażenie, bawić się w podobne eksperymenty, z różnymi skutkami, nie będąc świadomym, że to fakt. Język
I say unto you: one must still have chaos in oneself to be able to give birth to a dancing star. I say unto you: you still have chaos in yourselves.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2015, 00:27 {2} przez Neaxx.)
12-31-2014, 13:52
Void Offline
Wtajemniczony

Cóż, takie zabawy i tak nie mają znaczenia jeżeli naprawdę nie wierzymy że są skutecznie, nie mniej jest to dobry trening. A w magii chaosu właśnie od prostych rzeczy się zaczyna kończąc na wielkich czynach.
12-31-2014, 13:54
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
To jest zwykłe samooszukiwanie siebie... Jak chcesz ćwiczyć swoją wolę to rzuć palenie a nie wypalaj papierosa do końca...

I gdzie Ci się Twoja wola urzeczywistnia przez ładowanie telefonu? Co innego jak byś stwierdził, że codziennie o 13.32 będę podpinał fona do ładowania i choćbym miał się posrać to to zrobie! I to robisz codziennie to w taki właśnie sposób wola się urzeczywistnia...

Równie dobrze idąc za Twoim tokiem myślenia można zrobić tak: Wziąć kamień do ręki i powiedzieć ,, zgodnie z moją wolą, gdy puszę kamień on spadnie na ziemie'' no cóż kamień spadnie, ale nie dzięki Twojej woli a grawitacji, więc gdzie tu Ci sie wola urzeczywistnia? No nigdzie!

Urzeczywistnianie się woli nie ma objawiać się w naturalnych prawach fizyki (jak spadanie kamienia przyciąganego siłą grawitacji, czy ładowanie telefonu podpiętego do prądu bo to się dzieje pomimo Twojej woli) a we wkładzie własnym... kamień ma nie spaść, telefon się nie ładować a Ty masz szlugów nie jarać.

Czyli jak ćwiczyć Swoją wolę? Rzuć palenie, nie klnij, codziennie po powrocie z pracy/szkoły odpraw Mrop'a, pozamiataj kurze z szafki, ćwicz/medytuj regularnie...
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-31-2014, 13:56 {2} przez Absinth.)
12-31-2014, 13:54
Void Offline
Wtajemniczony

Tu chodzi o wiarę, jeżeli wiesz jakich technik użyć to wszystko może zadziałać, mówię tu o oczyszczeniu umysłu które jest chyba oczywiste. Co do tych czynności to tylko przykłady - każdy może to dowolnie interpretować.
Telefon to przykład, jak chcemy by coś się stało to wyczekujemy tego, nasza wola z energią i chęcią mogą dokonać wielu rzeczy, jeżeli tylko wiemy i mamy pewność że to się stanie. W tym rodzaju magii liczy się nasza interpretacja czynów.
Co do kamienia, nie chodzi tu o moją wolą, ale to ja go upuszczam więc decyduję kiedy spadnie, jeżeli w tym czasie jestem przygotowany na akcję to mogę dokonać celu.
A poza tym, nie palę ani nie mam innych uzależnień...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-31-2014, 19:46 {2} przez Void.)
12-31-2014, 13:59
Atria Offline
Luperkal

Liczba postów: 272
Reputacja: 7
Podziękowania: 1
Podziękowano 74 razy w 36 postach
Absinth, chyba nie zrozumiałeś, co autor ma na myśli. Rozminęliście się i to o sporo. Void mówi o powiązaniu wizaualizacji z czymś, co się rzeczywiście dzieje. Im bardziej świeczka jest spalona tym mój strach jest mniejszy. Im bliżej baterii telefonu do naładowania tym więcej mam pozytywnych emocji. O coś takiego chodzi, nie o oddziaływanie na baterię siłą woli. Powiązania, co by sobie życie ułatwić, choć jak kto woli.
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
01-01-2015, 16:20
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowano 197 razy w 77 postach
Teraz tak w sumie czytam i masz rację Atria. Oczko

Ale czytałem ten temat późno w nocy, więc różnie wtedy bywa z w pełni logicznym i poprawnym rozumowaniem. Oczko
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2015, 00:27 {2} przez Neaxx.)
01-01-2015, 16:41
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 165
Reputacja: 8
Podziękowano 15 razy w 5 postach
Kiedyś nie świadomy magi to praktykowałem czy pomaga się rozwijać. :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2015, 20:28 {2} przez Neaxx.)
01-02-2015, 21:22
koles Offline
Użytkownik

Liczba postów: 21
Reputacja: 3
Podziękowania: 1
Podziękowano 22 razy w 7 postach
pomysl dosyc ciekawy ale widze w nim pewne utrudnienia zwiazane z osiagnieciem wartosci maksymalnej fizycznej formy

np zakladajac ze podlaczajac akumulator do ladowarki - poziom naladowania ma reprezentowac nasz stopien zaangazowania/wypelnienia danym aspektem to chyba po kilku probach szybko odkryjemy ze wewnetrznie i psychicznie nasze emocje nie zawsze beda sie pokrywac z fizycznym odwzrowaniem w przedmiocie - tzn szczyt danego nastawienia mozesz osiagnac w momencie gdy bateria wskaze np 50% a potem tobie juz nieco przejdzie mimo ze bateria dojdzie do 100% Oczko

ogolnie w praktyce magicznej ciezko wyznaczac sobie takie deadline'y, niezaleznie czy chcemy wypelnic sie jakims aspektem czy sprawic aby cos sie stalo - przeciez nasze inwokacje nawet jezeli dotycza tego samego aspektu to za kazdym razem trwaja inny okres czasu - no i za kazdym razem uzyskujemy inne ich natezenie - bo w sporej mierze zalezy to od naszej szeroko rozumianej kondycji psychofizycznej zanim przystapimy do danej praktyki Uśmiech

zgodze sie jednak ze takie fizyczne reprezentacje daja niesamowitego kopa motywacyjnego. sam od dawna pracuje z lampa i wmontowywanie w nia okreslonych tymczasowych zalozen jak i dlugodystansowych celow naprawde sporo pomaga
wspieram ewolucje jezyka w strone niekorzystania z polskich znakow diaktrycznych

[Obrazek: hr1.png]
[Obrazek: aetherius-nowy.jpg]
01-08-2015, 14:10
Void Offline
Wtajemniczony

Cóż, chaos jest względny i wszystko należy interpretować indywidualnie, ta technika jest dla początkujących o dużej sile wiary.
Ale najlepsze jest to w chaosie że wszystko, dosłownie... można rozwiązać na setki sposobów, podam przykład:
-Chcę spotkać się z członkiem rodziny który wyjechał lub jest obrażony.
I tu się zaczyna zabawa... możemy poprosić godformę bogini greckiej: Hestia - Bogini ogniska domowego dla zacieśnienia relacji
Możemy stworzyć sigil obrazkowy/alfabetyczny/lustrzany/enigmy/runiczny/chaosu ect ect...
Możemy stworzyć byt w tym pomagający.
Nawet rytuały pomogą.
Ta technika jest tylko początkiem labiryntu rozwiązań.
01-08-2015, 23:26

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB