Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym jest siła woli?
Autor Wiadomość
Ruta Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 186
Reputacja: 7
Podziękowania: 14
Podziękowano 99 razy w 51 postach
RE: Czym jest siła woli?
Ale nadal nijak się to ma Twoja odpowiedź do jej. Albo zwyczajnie nie rozumiem kontekstu.
05-01-2015, 20:29
Znajdź Posty Reply
Atria Offline
Luperkal

Liczba postów: 269
Podziękowania: 1
Podziękowano 75 razy w 36 postach
Zaleciało Mocą... Jasna strona: Kieruj się rozumem! Ciemna strona: Emocje dadzą ci siłę! Jednak Moc ma dwie strony i tylko gdy obie istnieją Moc pozostaje Mocą. Trochę ja z naszą wewnętrzną siłą, nami samymi.

Siła woli? Potęga naszego umysłu pozwalająca nam realizować cele, pchająca do kolejnych czynów. Kto bez siły woli, jakiejkolwiek, jest narzędziem w rękach tych, którzy siłę tę posiadają i umieją jej używać.
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015, 20:53 {2} przez Atria.)
05-01-2015, 20:52
Znajdź Posty Reply
Sea Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 267
Podziękowania: 794
Podziękowano 131 razy w 73 postach
W moim przekonaniu ( a każdy ma prawo do swojego zdania) serce to nie tylko organ, który nosimy w piersi, który pompuje krew. Serce Może jestem z innej planety, ale ja wszystko odczuwam, postrzegam sercem. Jeżeli ktoś podchodzi do tego analitycznie i z rozsądkiem-ma takie prawo. Ja czuję sercem i z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli połączę siłę woli z uporem płynącym z serca mogę osiągnąć wiele. Pozdrowienia dla sercowców SerceZawstydzony ( i nie chodzi mi wcale o chorobę...)

Załączone pliki Miniatury

Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
05-01-2015, 20:55
Znajdź Posty Reply
MagicznaCzarodziejka Offline
Witch

Liczba postów: 26
Podziękowania: 10
Podziękowano 11 razy w 6 postach
Cytat:Zaleciało Mocą... Jasna strona: Kieruj się rozumem! Ciemna strona: Emocje dadzą ci siłę! Jednak Moc ma dwie strony i tylko gdy obie istnieją Moc pozostaje Mocą. Trochę ja z naszą wewnętrzną siłą, nami samymi.

Wcale nie takie głupie filozofie i system, tak to też w życiu bywa, emocje nas napędzają, dają nam siłę, ale nie kontrolowane niszczą równie dobrze, nie tylko nas samych, ale wszystkich, którzy są przy nas, najbardziej Cierpią Ci którzy chcą pomóc, a nie mogą.

Nie bez powodu o tym wspominam, kora mózgowa w której znajduje się nasza świadomość, prostym językiem składa się z dwóch ośrodków, rozumu i emocji, i różni nas od zwierząt, świadomość jako symbol współpracy rozumu i umysłu. Wielu ludzi jest za bardzo w chmurach, lub za bardzo okopują się swoich kosztownościach i fizyczności świata współczesnego. Wszystko kręci się w około równowagi, która daje nam spokój i możliwości osiągnięcia wszystkiego czego pragniemy.

Siła musi być odpowiednia do środków, i taka by móc nad nią panować. Ale dobra rozpisuje się, ja jak zacznę czasami, to się nie mogę zatrzymać. Dobra..ju..ż..ci..cho..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015, 21:13 {2} przez MagicznaCzarodziejka.)
05-01-2015, 21:12
Znajdź Posty Reply
Atria Offline
Luperkal

Liczba postów: 269
Podziękowania: 1
Podziękowano 75 razy w 36 postach
Pisarko, wszystkie emocje, myśli, cała Twoja istota w tej cielesnej formie to mózg i procesy w nim zachodzące. Serce stało się takim symbolem uczuć i duszy na przestrzeni wieków gdy nie rozumiano jeszcze tak dobrze jak dziś jak działa ludzki organizm.
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
05-01-2015, 21:16
Znajdź Posty Reply
Tygrys Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 79
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
(05-01-2015, 20:55)pisarka777 napisał(a): W moim przekonaniu ( a każdy ma prawo do swojego zdania) serce to nie tylko organ, który nosimy w piersi, który pompuje krew. Serce Może jestem z innej planety, ale ja wszystko odczuwam, postrzegam sercem. Jeżeli ktoś podchodzi do tego analitycznie i z rozsądkiem-ma takie prawo. Ja czuję sercem i z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli połączę siłę woli z uporem płynącym z serca mogę osiągnąć wiele. Pozdrowienia dla sercowców SerceZawstydzony ( i nie chodzi mi wcale o chorobę...)
Masz wspaniale serduszko które jest podstawa życia dla rozwiniętych duchowo. Twoje serduszko duchowe, znajduje się analogicznie po drugiej stronie tej pompy, czyli po prawej stronie znajduje się czakram serca. A żeby odczuwać sercem i kierować się logika serca, trzeba było dużo przeżyć w poprzednich żywotach, aby osiągnąć taki stan, by stało się otwarte i wrażliwe. Wyrazy uznania, i postaraj się je nie zabrudzić.
Fałsz, obłuda i zakłamanie jest to szybka droga do sukcesu, ale zarazem "epitafium" dla duszy.
05-01-2015, 23:24
Znajdź Posty Reply
Sea Offline
Wtajemniczony

Dziękuję Tygrysie za tyle serdecznych słów pod moim adresem. ZawstydzonyNie wiem jak w poprzednich wcieleniach, ale w tym życiu przeszłam wiele. To chyba jest tak, że trudne doświadczenia nas uczą, na pewne sprawy otwierają. Przewartościowują nasze życie i wznoszą je na inne poziomy. Zawsze idę za głosem serca i choć wiele razy się na tym przejechałam, tego w sobie nie zmienię. Każdy ma w życiu swoją drogę. Najważniejsze to być w zgodzie ze sobą samym i otwierać się na ludzi, którzy wołają o pomoc. Czasem myślę, że jestem magnesem na na smutne serca, i moje czasem bywa smutne, ale kiedy innym mogę otrzeć łzy to wydaje mi się, że coś we mnie w środku się uśmiecha. SerceŻyjemy przecież nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Dawajmy z siebie dobro,a ono kiedyś do nas wróci...
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
06-01-2015, 13:25
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 736
Reputacja: 26
Podziękowania: 292
Podziękowano 149 razy w 91 postach
Naprawde? To wręcz dziwne że po przejściach nadal promieniujesz radościa dziecka.
06-01-2015, 23:21
Znajdź Posty Reply
MagicznaCzarodziejka Offline
Witch

Liczba postów: 26
Podziękowania: 10
Podziękowano 11 razy w 6 postach
Ja bym raczej powiedziała, że znaczy to iż jest dużo silniejsza niż większośc innych ludzi. Oczko
07-01-2015, 00:21
Znajdź Posty Reply
Sea Offline
Wtajemniczony

Jakoś od zawsze we mnie mieszkała radość dziecka, zawsze szybko się podnoszę i uśmiecham, może dlatego że moje wewnętrzne dziecko jest radosne, nie wiem- zawsze taka byłam. Niektórych ludzi strasznie irytował ten mój optymizm, nawet w opresji potrafiłam znaleźć jakieś pozytywne strony i je wyolbrzymić, zamiast skupiać się na złych stronach. Taka jestem, byłam i chyba już zostanę. ZawstydzonySerce
07-01-2015, 16:12
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB