Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cytryn
Autor Wiadomość
tupajda Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 220
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 9
Podziękowania: 2
Podziękowano 6 razy w 6 postach
Podziękowano 6 razy w 6 postach
Post: #1
Cytryn
Cytryn inaczej kwarc żółty. Swoją nazwę zawdzięcza żółtej barwie, iście cytrynowej. Tak prawdę powiedziawszy, to cytryn bywa żółty, ale odcienie potrafią dochodzić do ciemnopomarańczowej. Jest przeźroczysty i występuje najczęściej jako szczotka lub jako otoczak. Zdarzają się okazy połączone z ametystem, tworząc dwubarwne formy. Tak połączone okazy zwane są ametrynami. Największe i najczystsze okazy pochodzą z Brazylii, w następnej kolejności jubilerskie okazy pochodzą z Rosji i Madagaskaru. W Polsce nielicznie występuje w Sudetach, a dokładniej w okolicy Jeleniej Góry i Nowej Rudy.
Większość cytrynów dostępnych w handlu powstała z wyprażania ametystów. W okolicy 500 stopni zmieniają swoją barwę – czym wyższa tym ciemniejsze się stają. Wszystkie wyprażanie kamienie mają czerwonawy odcień. Te naturalne są bladożółte.
Przypisywany jest różnym zodiakom jako szczególnie pozytywnie oddziałujący: byk, bliźnięta, lew, panna, wodnik (ten znak sprawdziłem osobiście).
Doskonale się sprawuje, gdy chce się wzmocnić trzecią czakrę. Medytacja z cytrynem potrafi przynieść zaskakujące efekty. Dzięki oddziaływaniu na tą czakrę, zwiększa stabilność i bezpieczeństwo w materialnym aspekcie życia.
Sam kamień doskonale sprzyja budowaniu pewności siebie, siły woli. Pomaga nabrać pewności siebie i zapanować nad lękiem i nieśmiałością. Pomaga utrzymać koncentrację na wysokim poziomie. Zapewnia czystość myśli i pomaga myśli ubrać w słowa. Te wszystkie cechy powodują, że jest nazywany kamieniem sukcesu.
Noszenie przy sobie cytrynu korzystnie wpływa na trzustkę, dlatego jest szczególnie polecany cukrzykom. Wspomaga układ pokarmowy od żołądka zaczynając, przez śledzionę, a na wątrobie kończąc. Pomaga przy zapaleniach zwłaszcza skóry i nerek (w zasadzie pozytywnie wpływa na cały układ moczowy). Bardzo korzystnie wpływa na układ nerwowy. Wzmacnia odporność na stres, redukuje lęki i depresje. Dzięki swoim oczyszczającym właściwościom, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn.
Cytryn jest kamieniem słońca i w promieniach słońca go ładujemy. Warto zachować uwagę, by przypadkiem nie „wygrzać” swojego kamyczka, dlatego najlepiej ładować go nie dłużej niż przez 20-40 minut.
Jest tym wspaniałym kamieniem, który samodzielnie oczyszcza się ze złych energii, dodatkowo oczyszczając swoje otoczenie. Jeżeli chcemy go jednak z takich czy innych względów oczyścić, można użyć do tego wodę z solą (najlepiej himalajską) mocząc kamień przez 1-2 dni. Po kąpieli opłukujemy z soli w czystej wodzie (woda ma pamięć, którą traci dopiero przy zmianie stanu skupienia, najlepsza jest świeża deszczówka) i czekamy aż sam wyschnie. Można też oczyszczać promieniami wschodzącego słońca, pozostawiając go na pół godziny. Jednak najprostszym sposobem na oczyszczenie nie tylko kamieni jest zwykła biała szałwia.
Cytryn, tak jak każdy kwarc można łatwo „zaprogramować” przekazując mu mentalną informację (najlepiej po uprzednim oczyszczeniu). Zanim przekażesz komuś bliskiemu taki prezent, poświęć chwilę swej mocy i „doładuj” swój prezent – na pewno będzie bardziej pozytywnie oddziaływał. Jeżeli swój cytryn otrzymałeś od osoby, której intencji nie jesteś pewien, poczekaj aż się sam oczyści, albo też jeśli nie chcesz czekać, oczyść go.
10-01-2015, 22:39
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB