Śnieżna Dama - Yuki Onna
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,735
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 316
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Podziękowano 169 razy w 318 postach
Post: #1
Śnieżna Dama - Yuki Onna
Historia ma miejsce w Japonii.

Dwoje drwali podczas zamieci o zmroku było w lesie, w drodze powrotnej musieli się przeprawić przez rwącą rzekę łódka była niestety po drugiej stronie rzeki i mimo iż wołali przewoźnika on się nie pojawiał, więc drwale zdecydowali przeczekać zamieć w pobliskiej szopie. Młodego drwala o imieniu Minoki obudził w nocy sypnięty na jego twarz śnieg, zobaczył jak nad ciałem jego towarzysza i nauczyciela starszego drwala o imieniu Mosaku pochyla się piękna kobieta w srebrzystej bieli zabierając swym oddechem Mosakowi życie.
Minoki był tak przerażony że zaniemówił i nie mógł się ruszać, piękna kobieta podeszła do niego i powiedziała mu, że miała zamiar z nim zrobić to samo ale ulituje się nad nim ale jeśli komu kolwiek opowie o tym co widział powróci i litości już nie zazna.
Rano przewodnik znalazł Minokiego i martwego przy nim Mosaku, Minoki został bezpiecznie odeskortowany do domu gdzie długo chorował po pewnym czasie znów wrócił do lasu i o zmroku spotkał tam piękną dziewczynę o śnieżnobiałej cerze która przedstawiła się O-Yuki (Yuki w przetłumaczeniu na pl: śnieg), powiedziała że jest sierotą i zmierza do najbliższej wioski. Minoki zaproponował jej nocleg u siebie w domu gdyż młoda kobieta nie powinna podróżować sama po zmroku, dziewczyna była tak sympatyczna i wogóle że zyskała sobie sympatię matki Minokiego udało się jej przekonać dziewczynę aby została na dłużej a potem do wyjścia za jej syna, matka Minokiego zawsze bardzo wychwalała żonę syna, mężczyźni z wioski bardzo zazdrościli Minokiemu tak pięknej i cudownej żony. Mijały lata a oni wciąż bardzo się kochali i wiedli beztroskie życie, mieli 10-siątkę dzieci a O-Yuki mimo przybywających lat nie zestarzała się nawet troszkę. Pewnej nocy kiedy O-Yuki cerowała ubranka śpiących już dzieci Minoki przyglądał się jej z podziwem i powiedział, że kiedyś spotkał dziewczynę równie piękną jak ona, żona nie musiała długo nalegać aby Minoki opowiedział jej o dawnej dziewczynie... Kiedy skończył O-Yuki rzuciła robótką o ziemię, ukazała swe oblicze sprzed owej strasznej zimowej nocy sprzed lat i krzyczała, że to była ona, że przecież mówiła że ma o tym nikomu nie mówić... Jednak życie mu daruje ze względu na dzieci ale jeśli czegoś im zabraknie przyjdzie i dostanie to na co zasłużył... Mówiąc to jej głos brzmiał jak zawodzenie wichury, zamieniała się we mgle i uleciała w zimowe niebo. Nigdy jej już nie widziano, zaś historia przechodziła z pokolenia na pokolenie...

A tutaj macie link do opisu Śnieżnej Damy:
http://witchcraft.org.pl/Thread-Yuki-Onn...63#pid2263
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-10-2012, 14:54
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB