Pamięć
Autor Wiadomość
Alpha Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Pamięć
Jak co roku, kiedy przychodzi sesja, przychodzi także okres rozważań na wiele innych tematów, stąd też się rodzi moje pytanie: czy jest możliwość stworzenia serwitorów, którzy przechowywały by część informacji, które można przytoczyć w wybranym przez siebie momencie, a może jest jakaś inna technika pozwalająca "przywołać" potrzebne informacje?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015, 18:43 {2} przez Neaxx.)
28-01-2015, 01:43
Znajdź Posty Reply
Avi Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 149
Reputacja: 24
Podziękowania: 64
Podziękowano 169 razy w 66 postach
RE: Pamięć
Ooo! To jest pytanie! Zwłaszcza kiedy, Merkury wymięka na egzaminach. ;D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015, 02:15 {2} przez Animal.)
28-01-2015, 02:11
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 732
Reputacja: 26
Podziękowania: 253
Podziękowano 147 razy w 89 postach
Tak można, ale takiego serwa trudno stworzyć jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu konstruktów.
(28-01-2015, 02:11)Avi napisał(a): Ooo! To jest pytanie! Zwłaszcza kiedy, Merkury wymięka na egzaminach. ;D

Z szacunkiem Avi, na Merkurego jest patent który zaobserowowalem, musisz chcieć się uczyć (nie uczyłem się na egzamin, ale wcześniej postanowiłem sobie, że się podciągnę. Kiedy wróciłem po chorobie do szkoly, dostałem do napisania test, na który nie byłem przyszykowany, więc narysowałem pieczęć na kartce. Cały test napisalem na A+/100%, używając tylko intuicji). Wtedy Merkury pomoże, w końcu zwracasz się do niego o pomoc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015, 18:46 {2} przez Neaxx.)
28-01-2015, 03:24
Znajdź Posty Reply
Avi Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 149
Reputacja: 24
Podziękowania: 64
Podziękowano 169 razy w 66 postach
Magican7, zrobiłam dokładnie tak samo - narysowałam pieczęć i zaznaczam, że lawirantem nie jestem - przeważnie przed egzaminem, jak nie zdążę się przygotować to przynajmniej raz przeczytałam daną partię materiału, żeby nie ,,iść całkiem zielona", jednak tak czy siak, Merkury mnie nie oświecił. Dwa, ja nie mam TESTÓW. Moje egzaminy są pytaniami otwartymi, więc jak się średnio umie materiał, plus ma się zmulenie mózgu po tygodniu niespania, to... nici z tego. Może i przy pytaniach zamkniętych się sprawdza, ale na otwartych raczej nieznana dotąd wiedza na mnie z góry od Merkurego nie spłynie. Dlatego dołączam się do pytania Alpha.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015, 18:47 {2} przez Neaxx.)
28-01-2015, 05:48
Znajdź Posty Reply
Atria Offline
Luperkal

Liczba postów: 265
Reputacja: 7
Podziękowano 75 razy w 35 postach
Oj, na otwartych też Merkury pomaga. Szczególnie z językami, na innych testach nie stosuję. Kiedy jestem jedna z nielicznych osób, które zdają dany test w szkole 9przynajmniej teoretycznie), w której nie ma nieuków i osób z problemami z nauką...

Poza tym warto połączyć jakiś inny bodziec z uczeniem się, np. gumę do żucia o charakterystycznym zapachu czy jakąś melodię. Działa przy językach. Ponadto działa nawet, gdy uczyć się nie próbujesz (układając puzzle pamiętam, że przy danym obrazku słuchałam konkretnej opowieści/piosenki).
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
28-01-2015, 18:59
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Tak, na otwartych pytaniach też pomaga - wiedza spływa.

Ale faktem jest, że Merkury pomaga kiedy chce - Magician, wiele razy Merkury pomógł komuś kto nie chciał sie uczyć. Poza tym to też patron złodzieji i oszustów. On nawet kilka razy pomógł lekcje/egzamin odwołać, i to godzine przed!

Autorką tej techniki jestem ja - ale nie mam pojęcia od czego zależy kiedy on pomoże, a kiedy nie. Stawiam więc po prostu, że kiedy mu sie podoba - jednak moge sie mylić. Na pewno jeśli ktoś.jest zbyt zamknięty to infrmacje które spływają zablokuje, ale z obserwacji wiem, że różnie jest nawet u tej samej osoby.

Merkury odwołał na moją prośbe kilka egzaminów i lekcji pod rząd przez trzy dni. A koleś był po prostu leniwy. Mi natomiast nie pomógł ostatnio w potrzebie.

Zależy... ale jak pomaga to nie ma szans, aby nie zdać. Po prostu sie zna odpowiedzi. Ewentualnie bo już taak było kilkanaście razy nauczyciel podchodził co jakiś czas i sam wypełniał i pomagał.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
28-01-2015, 22:57
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 732
Reputacja: 26
Podziękowania: 253
Podziękowano 147 razy w 89 postach
(28-01-2015, 22:57)Olimpia napisał(a): Tak, na otwartych pytaniach też pomaga - wiedza spływa.

Ale faktem jest, że Merkury pomaga kiedy chce - Magician, wiele razy Merkury pomógł komuś kto nie chciał sie uczyć. Poza tym to też patron złodzieji i oszustów. On nawet kilka razy pomógł lekcje/egzamin odwołać, i to godzine przed!

Autorką tej techniki jestem ja - ale nie mam pojęcia od czego zależy kiedy on pomoże, a kiedy nie. Stawiam więc po prostu, że kiedy mu sie podoba - jednak moge sie mylić. Na pewno jeśli ktoś.jest zbyt zamknięty to infrmacje które spływają zablokuje, ale z obserwacji wiem, że różnie jest nawet u tej samej osoby.

Merkury odwołał na moją prośbe kilka egzaminów i lekcji pod rząd przez trzy dni. A koleś był po prostu leniwy. Mi natomiast nie pomógł ostatnio w potrzebie.

Zależy... ale jak pomaga to nie ma szans, aby nie zdać. Po prostu sie zna odpowiedzi. Ewentualnie bo już taak było kilkanaście razy nauczyciel podchodził co jakiś czas i sam wypełniał i pomagał.
Mnie niemal zawsze pomagał, ale to chyba dlatego ze jest moim patronem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015, 23:47 {2} przez Animal.)
28-01-2015, 23:34
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Tak, mój patron też mi chętnie pomaga - choć zdarza sie, że dostaje bure za głupi wyskok. Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
29-01-2015, 09:46
Znajdź Posty Reply
Alpha Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Cóż, zawierzenie Merkuremu na egzaminie mimo nauki widać nie zawsze działa, przykładem tego może być mój dzisiejszy egzamin...więc może pomijając Merkurego, chciałbym wrócić do początku tematu, czyli ponownie zadać pytanie które możecie znaleźć na górze strony.
29-01-2015, 11:01
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Szukanie aż tak bardzo boli?

1. http://witchcraft.org.pl/T-jablko-zyczeń--20
2. http://witchcraft.org.pl/T-muszla-zyczeń--273
3. http://witchcraft.org.pl/T-spelnienie-zyczenie--5318
4. http://witchcraft.org.pl/T-uniwersalne-k...czki--6449
5. http://witchcraft.org.pl/T-list-do-losu-zyczenie--4435

Jak poszukasz znajdziesz więcej.
Normalność to wymysł.
-----------
29-01-2015, 11:53
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB