Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kryształ Górski
Autor Wiadomość
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 319
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #1
Kryształ Górski
Kwarc jest to minerał z gromady krzemianów przestrzennych, zbudowany głównie z dwutlenku krzemu(SiO2). Jest więc minerałem pospolicie występującym w przyrodzie w wielu odmianach. Jest swojego rodzaju kamieniem wyjściowym dla reszty kamieni barwnych, takich jak: ametyst, cytryn, morion, awenturyn, prasiolit, krystobalit, oko-tygrysie,kocie,sokole,bawole, Kwarce-dymny, mleczny, różowy i całej masy innych.
Swoje odmiany barwne zawdzięcza dodatkom tlenków metali, które zmieniają kolor kryształu.

Kwarc jest rozpowszechniony na całym świecie. Obficie występuje w formie żył kwarcu mlecznego. Jest także składnikiem wielu przesyconych krzemionką skał magmowych metamorficznych i osadowych.


Kwarc tworzy kryształy o kształcie heksagonalnego słupka(6cioboczny przekrój).
Nazwa kryształ wywodzi się z greckiego krystallos- oznaczającego lód. Kryształ górski ma wysoki stopień przewodnictwa cieplnego(10x wyższy niż wody). W starożytnym Rzymie kryształowe kule służyły do chłodzenia rąk.


[attachment=56]

Kryształ górski cechuje najsilniejsza z wszystkich kamieni pojemność energetyczna-może on stać się swojego rodzaju akumulatorem/przenośnikiem energii, posiada on również silne zdolności do oczyszczania oraz neutralizowania negatywnych energii z ciała, umysłu i pomieszczenia.
Pomaga on w realizacji naszych planów oraz przedsięwzięć, oczyszczając i odsuwając od nas energetyczne przeszkody. Dzięki neutralizacji i oczyszczaniu ciężkich energii umożliwia nam lepszy rozwój, gdy umysł jest oczyszczony a ciało zdrowe można bez przeszkód, efektownie zająć się pozytywnymi zmianami.

W medycynie ,,niekonwencjonalnej'' (uhhhh jak ja nie cierpię tego określenia) ma właściwości neutralizujące zanieczyszczenia pola aurycznego i ciał subtelnych(w tym czakr), wspomaga leczenie zmian nowotworowych, guzów, i ciężkich przeziębień. Pomaga w łagodzeniu bólu przy miesiączkach, wspomaga pracę nadnerczy, pobudza płodność(u obu płci).
Dobrze jast go wykorzystywać, gdy ma się problemy z trądzikiem, oczyszcza cerę oraz wspomaga energetyczny metabolizm.


Warto wspomnieć iż kryształowe kule wykorzystywane były między innymi przez Johna Dee i Michaela Kelley'a ,,tatusiów'' systemu Magii Enochiańskiej. Anioły przekazywały Kelley'owi wizje właśnie w kryształowej kuli(alfabet, stół i tablice enochiańskie).
Krystalomanci wykorzystują kule do zaglądania w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość oraz na dalekie odległości.


Jak pracować z kryształem? To bardzo proste.
Najpierw takowy musimy posiadać(no co ty? :D).
Należy pamiętać o oczyszczeniu go, ponieważ kryształ ten lubi łapać wszystkie energie jakie spotka(nieważne dobre czy złe)-wiąże się to z tym, że silnie oczyszcza przestrzeń wokoło siebie pochłaniając energię.

Kryształ można oczyścić poprzez zanurzenie go w bieżącej wodzie, posypanie solą, ,,wypalenie'' nad płomieniem świecy wszystkich programów energetycznych oraz okadzeniem ziołami oczyszczającymi.
Gdy nasz kamulec jest już wolny od zaprogramowanych mu (świadomie lub nie) działań, musimy dać mu zadanie jakie ma spełniać-ochrona, oczyszczanie, akumulacja i oddawanie energii etc.
Należy wziąć go w łapki i medytować/przekazywać mu myśli i zadania (coś na wzór tworzenia servitora).
Gdy już załapał swój program (posłużę się tu przykładem wykorzystania kryształu jako baterii)- ładujemy nasz kamulec... Jak? wystawiamy go na światło słoneczne, przez cały dzień świecenia na niego słońca, skumuluje on wystarczające pokłady energii by stać się bobą nuklearną w rękach wprawionego ezoświra Oczko.

Wykorzystać jego pokłady energii można podczas rytuałów, których energię zintensyfikuje-wzmocni działanie naszych rytów, lub można go po prostu nosić ze sobą w postaci wisiorka(lub innych świecidełek), korzystając do woli z zasobów energii.

Kryształ należy oczyszczać i ponownie ładować co jakiś czas (raz na miesiąc-2miesiące to optymalny czas).


Kooooniec. Uśmiech
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2015, 13:53 {2} przez Olimpia.)
04-01-2015, 13:37
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB