Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turmalin
Autor Wiadomość
Rumpelstiltskin Offline
Neofita

Liczba postów: 8
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Turmalin
Turmalin, chodź znany już w czasach starożytnych w basenie Morza śródziemnego do Europy trafił w początkach XVIIIw. przywieziony z Cejlonu.

Turmalin wziął swą nazwę od określenia ,,turmali'' czyli wielobarwny. Określenie to okazuje się bardzo trafne, patrząc na różnorodność barw występujących w jednym krysztale. Wielość barw turmalinów jest nieograniczona, różne kolory mogą występować w zależności od zabarwienia i składu chemicznego.


Turmalin zaliczany jest do kamieni słonecznych, a w związku z tym, przyciąga przyjaźnie, inspiracje i ułatwa porozumienie.
Na swojego posiadacza zsyła jsność umysłu i uspokojenie, pomaga w rozwiewaniu strachu, ułatwia zasypianie i wzmaga koncentrację. Turmalin odpowiada również za bogactwo, przyjaźń i miłość.
Do zdrowotnych właściwości Turmalinów można zaliczyć obniżanie gorączki, łagodzenie poparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych, przydatny przy przeziębieniach i bólach głowy(i zatok).

Każde zabarwienie Turmalinu działa w odmienny sposób, również kombinacje kolorów, które w przypadku tego minerału są bardzo pospolite.

Zabarwienie Turmalinów a ich właściwości:
Zielony- Wspomaga układ krwionośny, uaktywnia system immunologiczny. Ma dobry wpływ na cerę, odmałdzając ją. Zapobiega wyczerpaniu psychicznemu i fizycznemu. Wspomaga czakrę serca.


Jasno niebieski- Ułatwia leczenie stanów zapalnych gardła, wzmacnia także płuca i harmonizuje pracę tarczycy. Po przez stymulację czakry gardła ułatwia kontakt i pomaga w wysławianiu się. Stymuluje inspirację-zalecany dla artystów.


Różowy- Oddziałuje najbardziej na sferę psychiczną, wprowadzając spokój, radość i harmonię. Silnie relaksuje i wprowadza szczęście do życia(polecany osobą z depresją). Idealnie nadaje się również do naprawiania dziur w aurze.


Czerwony- Zwiększa płodność i łagodzi objawy chorób narządów płciowych. Wycisza zbyt wybujały temperament jednocześnie osoby ze skłonnościami do popadania w melancholię mobilizuje do działania. Kamień ten również pomaga w gojeniu się obrażeń ciała i oparzeń popromiennych.


Czarny- Aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami.Turmaliny są moimi ulubionymi minerałami, nie tylko ze względu na działanie, ale i wygląd.Turmalin występuje we wszystkich odcieniach , jakie można sobie wyobrazić i jest klejnotem o niewątpliwie najpełniejszej gamie baw pośród kamieni szlachetnych.
Turmalin w swoim bogactwie dynamicznie dopełnia kontrasty i maluje wszystkie odcienie.Są to bardzo cenione kamienie szlachetne, które wspaniale prezentują się w wyjątkowej biżuterii.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015, 22:41 {2} przez Rumpelstiltskin.)
05-01-2015, 22:35
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB