Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Właściwości wody
Autor Wiadomość
Tiril Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Reputacja: 1
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Właściwości wody
Ostatnio napotkałam na coś co w pewien sposób mnie zaciekawiło, czynność podczas której w wodzie gaszono płomień ognia.Uśmiech Zastanawiałam się nad jej właściwościami. Ponoć w starożytnej Grecji taka woda była uznawana za coś w stylu "święconej wody" i kapłani stosował ją w celu oczyszczenia świątyń. Moje pytania do was: Jakie właściwości mogła by mieć taka woda i jakie mogło by być jej praktyczne zastosowanie?
09-02-2015, 10:19
Znajdź Posty Reply
Stratus Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 105
Reputacja: 0
Podziękowania: 6
Podziękowano 6 razy w 6 postach
RE: Właściwości wody
Po mojemu herezja, traktować jeden żywioł drugim, no ale co tym grekom w głowach siedziało nie wiem, może coś w stylu spotkanie się 2-óch odrębnych pierwiastków, ale wracając do tematu, właściwości wody są nieograniczone więc zapewne i ta woda takie posiada ;p, praktyczne zastosowanie ? Podlać kwiatki lub skoro traktowali ją jak święconą to może coś poświecić ? Uśmiech
Zwracam sie z prosba o przymkniecie oczu na bledy [brak polskich znakow(laptop bez polskich znakow)]
Z gory dziekuje

"Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2015, 17:06 {2} przez Ashes_Hexe.)
09-02-2015, 13:28
Znajdź Posty Reply
Tiril Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Reputacja: 1
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Właściwości wody
Stratus, właśnie o tą kwestię mi chodziło jak zadziałają na siebie dwa pierwiastki.Uśmiech Czy to je w pewien sposób osłabi czy też wzmocni nadając unikalnych właściwości, czy będą sobie wzajemnie kolidować?

Unebris, choć analiza dawnych filozofów jest dość ciekawa wolałam się skupić na stanie rzeczy w powiedzmy dzisiejszych realiach w których ich teorie nie są tak powszechne jak dawniej. Uśmiech A skoro powstały w dawnej kulturze Greckiej obrzędy które miały na celu wzmocnienie ich działania czy rzeczywiście ich działanie jest wzmocnione, czy było to wynikiem tylko dawnych wierzeń i stosuku do nich.
09-02-2015, 18:37
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB