Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medytacja Pór Roku
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,773
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Post: #1
Medytacja Pór Roku
Medytację zaczynasz zawsze od pory roku, która właśnie trwa. Myśl wyłącznie o pozytywnych rzeczach, ciesz się nimi i gdy poczujesz ochotę, uśmiechnij się.

Jesień

Zastanów się, co sprawia ci przyjemność jesienią? Oglądanie kolorowych liści, zbieranie kasztanów, chodzenie po lesie czy parku... Możesz wyobrazić sobie, że idziesz malowniczą alejką w pięknym miejscu i obserwujesz przyrodę.

Podczas spaceru bądź uważna, przyglądaj się szczegółom, drzewom, krzewom, zwierzętom dookoła. Przypomnij sobie, co dobrego wydarzyło się w twoim życiu jesienią. Poznałaś mężczyznę, w którym się zakochałaś, urodziło się twoje dziecko, odbyłaś wymarzoną podróż...

Poczuj, jak czerpiesz radość z pięknych chwil. Powiedz głośno: dziękuję matce naturze za piękno jesieni.

Zima

Jakie są uroki zimy? Nareszcie możesz wybrać się w góry i jeździć na nartach czy lepić z dzieckiem bałwana? Pomyśl o znajomych, z którymi chętnie wybrałabyś się na kulig, ustal jego trasę.

A może wolisz sobie wyobrazić, jak z ukochanym wpatrujesz się w trzaskające drewno w kominku, a potem spoglądasz na piękny, biały śnieg za oknem. Przypomnij sobie, co dobrego wydarzyło się w twoim życiu zimą.

Powiedz głośno: dziękuję matce naturze za piękno zimy.
Przyroda budzi się do życia, jest coraz cieplej, słoneczniej, zielono... Wyobraź sobie, jak spacerujesz po ogrodzie i spoglądasz na młodziutkie rośliny. Pomyśl o pozytywnych rzeczach, które mogą zakiełkować w twoim sercu i życiu.

Wraz z nadejściem wiosny możesz tyle zmienić: porozmawiać z koleżanką, z którą jesteś pokłócona, wybaczyć gorzkie słowa teściowej lub przestać przejmować się złośliwościami szefa.

Przypomnij sobie, co dobrego wydarzyło się w twoim życiu wiosną. Powiedz głośno: dziękuję matce naturze za piękno wiosny.

Lato

Pomyśl o kwiatach, które lubisz: różach, stokrotkach, niezapominajkach... Wybierz się do ogrodu, powygrzewaj na słońcu, poobserwuj klomby i grządki, a potem zerwij kwiaty. Ofiaruj je ludziom, których kochasz. Zwizualizuj przed sobą mamę, siostrę, przyjaciółkę i wręcz im prezenty.

Odczuj ich i swoją radość. Jeżeli chcesz, możesz powiedzieć im to co w tym momencie czujesz. Jeśli lato kojarzy ci się z leżakowaniem na plaży, kąpielą w morzu lub jeziorze, wylegiwaniem w ogrodzie, przywołaj te obrazy.

Nic cię nie powstrzymuje ani nie ogranicza. Przypomnij sobie, co dobrego wydarzyło się w twoim życiu latem.

Powiedz głośno: dziękuję matce naturze za piękno lata. Na koniec każdej wizualizacji koniecznie się uśmiechnij. Poczuj, jak przepełnia cię spokój i radość.

Medytować możesz na spacerze albo w domu, przykryta ciepłym kocem. Jedyne, czego potrzebujesz, to dobrych chęci, wyobraźni i chwili skupienia.

Autor: Anna Forecka

Dodam od siebie, że te medytację zestrajają z cyklem ziemi oraz harmonizują czakry i żywioły.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-10-2012, 21:02
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB