Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Złoto
Autor Wiadomość
cat Offline
Użytkownik

Liczba postów: 21
Reputacja: 0
Podziękowania: 92
Podziękowano 4 razy w 3 postach
Złoto
Nie wiedziałam gdzie to dać, mam nadzieję że post znalazł się w odpowiednim dziale. Jeśli nie proszę o przeniesienie. Oczko

Złoto - ciężki, miękki, błyszczący metal. Czyste złoto ma jasnożółty kolor i wyraźny połysk. Wykorzystywane do robienia biżuterii i różnych innych ozdób, dawniej tych poświęconych wszelakim bóstwom - szczególnie solarnym. Postrzegano je jako najcenniejszą ofiarę dla sił wyższych.

[Obrazek: Native_gold_nuggets.jpg]

Używane w magii związanej z dobrobytem i pieniędzmi. Kojarzy się z sukcesem, prestiżem. Reprezentuje słońce i żywioł ognia. Noszone w trakcie rytuału może wzmocnić jego moc, tak jak to się dzieje w przypadku mających z nim styczność kamieni. Przydatne jeśli kontaktujemy się z bóstwami związanymi ze słońcem, pracujemy z energią słoneczną. Ponoć dawniej używano specjalnych narzędzi wykonanych ze złota aby nadać większą moc zbieranym ziołom. Pomaga w różnych schorzeniach, np. artretyzm, ogólnie można nosić dla poprawy zdrowia i kondycji psychicznej (pewność siebie, siła woli, odwaga) różnego rodzaju łańcuszki czy pierścienie. Ze względu na swój blask jest postrzegane jako materiał ochronny przed złymi mocami i co za tym idzie wykorzystywane w magii ochronnej. Jako metal "należący" do słońca jest przypisany zodiakalnemu Lwu. Można je zastąpić platyną, która łączy energię słońca i księżyca (może nawet okazać się lepsza, zależy w jakim celu stosować), pirytem (lepiej nie brać do rytów z bóstwami), mosiądzem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2015, 21:46 {2} przez Animal.)
20-02-2015, 17:10
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Animal
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
RE: Złoto
A ja jeszcze dodam, że złoto można zastąpić tzn. ''Złotem Głupców'', powszechnie znanym jako Piryt.

[Obrazek: piryt.jpg]
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
20-02-2015, 17:20
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: cat

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB