Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Właściwości szkła?
Autor Wiadomość
dragonis Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 88
Reputacja: 11
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Właściwości szkła?
Napełnij wodą. Wsyp piach i zasadź jako roślinkę.
Ogień - szkło.
Woda - woda w akwarium.
Ziemia - gleba w której zasadzisz roślinkę.
Wiatr - roślinka wciąga co 2 i wydala powietrze jakkolwiek to brzmi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015, 13:53 {2} przez Animal.)
23-02-2015, 12:19
Znajdź Posty Reply
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 319
Reputacja: 29
Dragonis, pierdolisz że tak powiem.

Szkła nie podpinał bym pod ogień... co niby z ogniem ma związane? Jest zimne, suche i ciężkie. Podpiąć można go pod ziemię, ale ni chuja ogień.

To że jest wytwarzane za pomocą wysokiej temperatury, ni jak się ma do przypisywania go żywiołowi ognia.

Idąc tym samym tropem... diament również jest podpisany pod żywioł ognia, a dziadek to tak naprawdę babka, bo go kobieta rodziła.

Po za tym... Jaką to ma wartość energetyczną? Taką samą co kwiatek w doniczce+obdzierasz z energii biedną roślinę.
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015, 17:09 {2} przez Absinth.)
23-02-2015, 16:56
Znajdź Posty Reply
Binah Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 59
Reputacja: 5
(23-02-2015, 16:56)Absinth napisał(a): Szkła nie podpinał bym pod ogień... co niby z ogniem ma związane? Jest zimne, suche i ciężkie. Podpiąć można go pod ziemię, ale ni chuja ogień.

To że jest wytwarzane za pomocą wysokiej temperatury, ni jak się ma do przypisywania go żywiołowi ognia.

No właśnie ma i to poprzez proces wytwarzania go w ogniu - patrz Alchemia oraz fakt że przy użyciu szkła też można rozpalić ogień.
Chodzi o proces transformacji przedmiotu dokonywany w procesie alchemicznym który to uważany jest też za proces magiczny.

No i to że do działań alchemicznych najlepsze były naczynia szklane,nie znano szlifów, naczynia łączono więc specjalnymi lutami np. gliną z sierścią. Alchemicy nadawali naczyniom kształt i nazwy zwierząt.

W tej sytuacji szklane akwarium będzie formą katalizatora i wszystko to co zostanie w nim umieszczone a np. zostanie wystawione na działanie promieni słonecznych ulegnie transformacji/przemianie.
Owszem bez pomocy szkła także może ulec przemianie, ale szkło ten proces przyspiesza. Można spróbować to sprawdzić i zrobić taki eksperyment.

Kiedy chodzi o właściwości pewnych przedmiotów oraz tego z czego są wykonane i co z tym można magicznego zrobić, to wtedy warto poczytać o Alchemii

Ps. Absinth, zobacz że alchemia i transmutacje tam zachodzące miały też wpływ na symbolikę kart tarota (a takim najbardziej czytelnym tego przykładem jest Karta Mocy), tylko że w obecnych rysunkach nie każdy potrafi odczytać te znaki.
24-02-2015, 01:34
Znajdź Posty Reply
hunt Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
(23-02-2015, 12:19)dragonis napisał(a): Napełnij wodą. Wsyp piach i zasadź jako roślinkę.
Ogień - szkło.
Woda - woda w akwarium.
Ziemia - gleba w której zasadzisz roślinkę.
Wiatr - roślinka wciąga co 2 i wydala powietrze jakkolwiek to brzmi.

Niech będzie, że powietrze. Oczko
Faktycznie, wg. Twojego przepisu Dragonis akwarium będzie łączyć cztery żywioły, ale będzie to robić (może w nieco większym stopniu) podobnie jak inne przedmioty, które posiadają pierwiastki żywiołów. A mnie raczej chodziło o akumulator, który wyraźnie będzie ładował przestrzeń, a jego energia będzie wyczuwalna na całym osiedlu. Oczko

Szkło czyli kwarc + wapń + coś tam jeszcze, to wynik działania wysokiej temperatury. Chemia i fizyka nie były moimi ulubionymi dziedzinami, ale nawet ja wiem, że pierwiastek Ognia jest w tym przypadku wyraźny, mimo że szkło jest zimne i suche. Nadal można je użyć do poniesienia temp i zmiany właściwości przedmiotów jak i IZOLATORA... no i głupieję. Bez eksperymentów chyba jednak się nie obejdzie. :D

Akwarium zostanie napchane szmatami... tak na dzień dobry... i wygrzebie najgorsze jakie mi się uda... A może to świetny pojemnik na śmieci? Język

Jeżeli izoluje, a nie przewodzi, wleje tam cały syf i rozbiję je pod drzwiami swojej ex. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015, 02:33 {2} przez Animal.)
24-02-2015, 03:50
Znajdź Posty Reply
Binah Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 59
Reputacja: 5
(24-02-2015, 03:50)hunt napisał(a): A mnie raczej chodziło o akumulator, który wyraźnie będzie ładował przestrzeń, a jego energia będzie wyczuwalna na całym osiedlu Oczko

A może stworzysz servitora i tam go umieścisz ?
25-02-2015, 02:31
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB