Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na złe oko
Autor Wiadomość
Disneyowa
Starszy użytkownik

Liczba postów: 84
Reputacja: 1
Podziękowania: 1
Podziękowano 28 razy w 16 postach
Na złe oko
Rytuał wykonuje się wyłącznie w fazie ubywania Księżyca.

Jeśli czujesz, że pomimo szczerych chęci i wysiłku nic Ci się nie udaje, jakby ktoś złośliwie rzucał Ci kłody pod nogi wykonaj ten rytuał. Ochroni Cię on przed ludzka zawiścią, nieżyczliwością i złem kierowanym mentalnie w Twoją stronę.

Do jego wykonania potrzebne Ci będą:
- maliny (wybieraj najpiękniejsze okazy, dorodne, kształtne, bez zewnętrznych uszkodzeń)
- czysta kartka
- czerwona wstążeczka
- oko Horusa (rysunek, zdjęcie).

Weź czystą kartkę i napisz na niej następujace słowa:
"Niech zniknie całe zło, które kiedykolwiek było, jest lub będzie wysyłane pod moim adesem przez... (jeśli znasz imię i nazwisko osoby, która Ci źle życzy, możesz je wpisać w kropki. Nie jest to jednak konieczne)."

Złóż kartkę razem z drugą zawierającą rysunek amuletu i zwiąż je bardzo mocno czerwoną wstążeczką. Zawiniątko zostaw na 7 dni na parapecie okna. Ubywający Księżyc zabierze złą energię i osłabu jej moc. Licząc od tego dnia 7 kolejnych wieczorów zjedz garść malin, wypowiadając wmyślach powyższą, zapisaną na kartce formułkę. Ostatniego wieczoru spal papierowy pakiecik, a popiół wynieś i zakop albo rozrzuć jak najdalej od domu.

źródło: Wróżby i horoskopy - wersja papierowa
[Obrazek: dE0Mu58.gif]
03-03-2015, 12:16
Nemesis
Użytkownik

Liczba postów: 18
Reputacja: 0
Podziękowania: 10
Podziękowano 1 razy w 1 postach
RE: Na złe oko
Możesz napisać dlaczego maliny a nie inny owoc czy cokolwiek - byłabym wdzięczna. No i ten ubywający Księżyc - jakim cudem sprawi, że nikt już nam nie będzie szkodził.
03-03-2015, 13:24
Absinth
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
Nemesis-Disneyowa nie jest autorką więc zapewne nie wie zbytnio czemu maliny. Maliny zapewne dla tego, że są smaczne i musisz je jeść przez ileś tam, wg mnie nie mają jakiegoś specjalnego znaczenia, możesz też podmienić je na banana, pomidora czy batonik. Ubywający księżyc w new'agowym-ezoGrażynowym mniemaniu ma działanie oddalające.

Rozsądniej było by zastąpić ten księżyc odpowiednią kombinacją dnia i godziny planetarnej, ale jak kto uważa.

Ja osobiście nie przepadam za takimi rytami jak ten. Najlepszą zaporą przed negatywnymi wpływami ciemnych mas jest pozytywna energia. Masz syf dookoła siebie-inny syf się przylepi, jesteś czysty i się błyszczysz... szambo Cię nie pokocha i wróci do nadawcy. Pozytywna energia zrównoważy/przetransformuje/odbije gówno rzucane w Ciebie(po prostu szlam spłynie jak po szybie) .
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2015, 13:42 {2} przez Absinth.)
03-03-2015, 13:39
 Podziękowali: Jiruka , Magician7 , Sea
Disneyowa
Starszy użytkownik

Według symboliki maliny zapewniają wierność i ochronę, dlatego w tym "rytuale" to one grają pierwsze skrzypce. Zaś w innym np. na bogactwo, zastrzyk gotówki wybierane są winogrona.
03-03-2015, 14:27
Nemesis
Użytkownik

(03-03-2015, 14:27)Disneyowa napisał(a): Według symboliki maliny zapewniają wierność i ochronę, dlatego w tym "rytuale" to one grają pierwsze skrzypce. Zaś w innym np. na bogactwo, zastrzyk gotówki wybierane są winogrona.

Według jakiej symboliki ? Z tego co mi wiadomo np. u Leśmiana maliny symbolizowały krew i zwycięstwo z tym, że po trupach. Poza tym, rytuał bez odpowiedniego wezwania bóstwa jest raczej rytuałem na podświadomość.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2015, 15:04 {2} przez Nemesis.)
03-03-2015, 15:03
Absinth
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
(03-03-2015, 15:03)Nemesis napisał(a): Według jakiej symboliki ? Z tego co mi wiadomo np. u Leśmiana maliny symbolizowały krew i zwycięstwo z tym, że po trupach. Poza tym, rytuał bez odpowiedniego wezwania bóstwa jest raczej rytuałem na podświadomość.

Symbolika jaką posługuje się poeta jest co najmniej mało związana z właściwościami danego przedmiotu a raczej energii jaką dane ,,coś'' posiada.

A znajomy Ci jest taki model magii, w którym byty zewnętrzne są tylko uzewnętrznieniem naszych części psychiki? Jak widzisz, punkt widzenia bywa różny. Ryt to ryt-liczy się efekt a nie kolor świeczki.
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
03-03-2015, 15:39
 Podziękowali: Magician7 , Sh3 , Poszukiwacz , Animal , Evander , Sea
Nemesis
Użytkownik

(03-03-2015, 15:39)Absinth napisał(a):
(03-03-2015, 15:03)Nemesis napisał(a): Według jakiej symboliki ? Z tego co mi wiadomo np. u Leśmiana maliny symbolizowały krew i zwycięstwo z tym, że po trupach. Poza tym, rytuał bez odpowiedniego wezwania bóstwa jest raczej rytuałem na podświadomość.

Symbolika jaką posługuje się poeta jest co najmniej mało związana z właściwościami danego przedmiotu a raczej energii jaką dane ,,coś'' posiada.

A znajomy Ci jest taki model magii, w którym byty zewnętrzne są tylko uzewnętrznieniem naszych części psychiki? Jak widzisz, punkt widzenia bywa różny. Ryt to ryt-liczy się efekt a nie kolor świeczki.

Z tego powodu zamiast owoców użyłabym fantomu. O świeczkach w rycie nie ma mowy. Jest za to modlitwa, która powinna mieć jakieś osobowe odniesienie - w tym wypadku do księżyca - chyba. Ogólnie ryt jakoś mi nie pasuje do żadnej magii, mimo, że się dopiero uczę. Uważam, że nie ma szans spełnienia roli jaką mu przypisano.
03-03-2015, 16:57
Disneyowa
Starszy użytkownik

Nemesis stwierdzasz tak tylko dlatego, że nie pali się świeczki? Nie zawsze trzeba ją palić, by osiągnąć jakis efekt. Poza tym nie musisz go robić skoro nie masz do niego przekonania. Podałam go tutaj dla osób, które będą chciały spróbować.

Zapomniałam dodać, że przed rytuałem dobrze by było podziękować naturze. Trxeba się skupić, wyciszyć i jak się już "odpocznie" to powiedzieć na głos: "Jestem wdzieczna Matce Ziemi, krzewom i drzewom, że wydały te owoce. Teraz proszę, by użyczyły mi one swojej mocy i pomogły wprowadzić harmonię do każdej dziedziny mojego życia".

Zaś po wykonaniu rytaułu, pod dowolnym drzewem zakopać grosik jako podziękowanie. Warto wtedy wypowiedzieć na głos; "Dziękuję Naturze za te obfite dary. Niech teraz ten pieniążek rośnie razem z tym drzewem".
03-04-2015, 00:46
 Podziękowali: Magician7 , Quo
Quo
Użytkownik

Liczba postów: 44
Podziękowania: 28
Podziękowano 13 razy w 7 postach
Nemesis, według mnie w rytach imiona bogów i świeczki są tylko dla bajeru, żeby wzmocnić, ukierunkować twoją moc, pomóc w wizualizacji i uwierzeniu w siłę sprawczą rytuału. Co innego oczywiście w ewokacjach czy inwokacjach, gdzie dany byt ma szansę naprawdę się pojawić .
A w rytuale pentagramu masz świeczki?
♥♥♥♥♥♥♥
03-04-2015, 07:35
Nemesis
Użytkownik

(03-04-2015, 07:35)Quo napisał(a): Nemesis, według mnie w rytach imiona bogów i świeczki są tylko dla bajeru, żeby wzmocnić, ukierunkować twoją moc, pomóc w wizualizacji i uwierzeniu w siłę sprawczą rytuału. Co innego oczywiście w ewokacjach czy inwokacjach, gdzie dany byt ma szansę naprawdę się pojawić .
A w rytuale pentagramu masz świeczki?

Czytajcie ze zrozumieniem.

Cytat:A znajomy Ci jest taki model magii, w którym byty zewnętrzne są tylko uzewnętrznieniem naszych części psychiki? Jak widzisz, punkt widzenia bywa różny. Ryt to ryt-liczy się efekt a nie kolor świeczki.

Odpisałam - o świeczkach w rycie nie ma mowy - czytaj ; świeczki, tym bardziej kolorowe, są zbędne.
03-04-2015, 09:52

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB