Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magija współczesna - Donald Michael Kraig
Autor Wiadomość
Lilly
Neofita

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Magija współczesna - Donald Michael Kraig
Co myślicie o tej książce? Czy to dobry początek do wejścia w świat magii?
Według mnie książka zawiera wiele ciekawych rzeczy, dokładne opisy... czytając ją czuję jakby mój mentor prowadził mnie za rękę i odkrywał każdy aspekt magii, niczym otwierając drzwi pokoju, który zawiera w sobie pełno magicznych niespodzianek i wiedzy. Zawiera ona elementy historii, dokładne opisy krok po kroku.
A wy co o niej myślicie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015, 17:58 {2} przez Jiruka.)
03-12-2015, 13:23
Animal
Zwierzaczek

Liczba postów: 311
Reputacja: 9
Podziękowania: 435
Podziękowano 80 razy w 53 postach
RE: Magija współczesna - Donald Michael Kraig
Dobra książka, i tak jak piszesz, zawiera dobre opisy. Na pewno warto się w nią zaopatrzyć i przeczytać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015, 13:34 {2} przez Animal.)
03-12-2015, 13:30
 Podziękowali: Advena
Lilly
Neofita

Liczba postów: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Jaką byś książkę jeszcze polecił?
03-12-2015, 13:34
Animal
Zwierzaczek

Liczba postów: 311
Reputacja: 9
Podziękowania: 435
Podziękowano 80 razy w 53 postach
Wprowadzenie do hermetyzmu Franzo Bardona, Magija niska i Magija wysoka Lon Milo DuQuette, Liber Kaos Petera J. Carrolla. Tak na początek. No i oczywiście polecam, szybkie zaczęcie praktyki. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015, 13:48 {2} przez Animal.)
03-12-2015, 13:42
 Podziękowali: Magician7
xao
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
To bardzo dobra książka jako "podręcznik do ćwiczeń" i jako ogólne wprowadzenie do tematu. Jednak nieważne jak dobra jest książka i autor, nie należy pozostawać przy jednym, warto poznać kilka punktów widzenia. Dlatego na pewno przeczytaj wspomniane przez Animala "WDH" F. Bardona i "Magiję niską" DuQuette. "Liber Kaos" zostawiłbym na później, lepiej mieć już troszkę większą wiedzę podczas czytania tej książki, ale samo "Liber kkk" (łatwo znajdziesz w internecie) na pewno będzie dobrym wyborem.
Dorzucę do tego jeszcze "Psychonautę" Petera Carrolla i "Magię chaosu" Phila Hine. Zapoznaj się też z ogólnie pojętą energetyką/magią energii.
"TAK MYŚLISZ? WEŹ ZATEM WSZECHŚWIAT I ROZGNIEĆ GO NA NAJDROBNIEJSZY PYŁ, PRZESIEJ PRZEZ NAJDROBNIEJSZE SITO, A POTEM POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDEN ATOM SPRAWIEDLIWOŚCI, JEDNĄ MOLEKUŁĘ MIŁOSIERDZIA[...]"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015, 17:59 {2} przez Jiruka.)
03-12-2015, 14:44
Unebris
Zbanowani

Liczba postów: 0
Podziękowania: 223
Podziękowano 942 razy w 379 postach
...
03-12-2015, 16:07
 Podziękowali: Olimpia , Animal
allaar
Użytkownik

Liczba postów: 13
Podziękowania: 2
Podziękowano 20 razy w 6 postach
Ja mam dobre zdanie na temat tej książki, mimo podzielonej opinii na temat autora. Psuchonauta - jak najbardziej. O Liber Kaos na razie zapomnij.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2015, 22:46 {2} przez Animal.)
03-12-2015, 22:27
Oth
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 288 razy w 93 postach
"Magija Współczesna" to obecnie najlepszy podręcznik magiczny, jeśli chodzi o ilość osób, która dzięki niemu do czegoś naprawdę doszła. Czytaj i przede wszystkim praktykuj.

Gdy skończysz tę, zacznij "Wtajemniczenie do Hermetyzmu". Tyczy się to zarówno teorii, jak i praktyki. Oczywiście, możesz praktykować Magiję i Hermetyzm jednocześnie, ale podchodząc do tego realnie - raczej nie będziesz na tyle zaangażowana. WdH lepiej więc studiować na początku tylko w teorii, a podjąć się jej praktyki gdy ukończysz lekcję 6 "Magiji Współczesnej".

W kwestii narzędzi rytualnych i magicznej ewokacji dobra jest druga książka Bardona - "Praktyka Magicznej Ewokacji". Ją również możesz studiować w teorii podczas praktyki Magiji, ale za praktykę nie ma się co nawet zabierać, przynajmniej nie przed ukończeniem 8 kroku WdH.

Wiele innych książek znajdziesz w proponowanej literaturze na końcu każdej lekcji. Od siebie mogę szczególnie polecić w języku polskim:
- Regardie - "Sztuka Tworzenia Talizmanów" - króciutka książeczka, która zdecydowanie wystarczy, jeśli chodzi o konstrukcję i konsekrację talizmanów.
- Duquette - "Magija Niska" - jak już wielu wcześniej wspomniało, jedna z lepszych książek na temat magii.
- "Tarot Thotha. Klucz do Zrozumienia" - książka o Tarocie, w rzeczywistości będąca świetnym wprowadzeniem w wiele zagadnień magii, Kabały, Thelemy i Hermetyzmu.
- "Kybalion" - wprowadzenie w 7 uniwersalnych praw. Obowiązkowo.
- Chapman - "Trzy Kroki do Niebios" - chaockie podejście do magii. Krótka, ale obfita w swej treści. Można ją także praktykować równolegle z wymienionymi wyżej.
- Crowley - "Magija w Teorii i Praktyce" - obowiązkowo, ale nie wcześniej niż po ukończeniu lekcji 6. Inaczej niczego nie zrozumiesz.
- Jeśli naprawdę poświęcisz się praktyce i dojdziesz do ukończenia 6 lekcji, to nie będzie Ci potrzebne więcej niż te kilka książek. A nawet jeśli, będziesz już sama w stanie je znaleźć.

Poza tym, na początek odradzam wszelkiego rodzaju książki "dla początkujących" (a już w szczególności "senniki") i wszelkiego rodzaju teorie spiskowe. Z resztą, najlepiej po prostu przeczytaj to: http://witchcraft.org.pl/T-jak-szybko-zo...znym--5423
03-12-2015, 23:39
 Podziękowali: Atria
koles
Użytkownik

Liczba postów: 21
Reputacja: 3
Podziękowania: 1
Podziękowano 22 razy w 7 postach
Magija współczesna to taka przeróbka, systemu Golden Dawn, i trochę odbiega od standardowego GD.
Oceniając ją, nie jako podręcznik do sytemu GD, ale ogólnie do magii, to naprawdę można polecać. Oczko

Jako uzupełnienie od siebie, proponuję następujące książki, poświęcone temu systemowi.
Self-Initiation Into the Golden Dawn Tradition - Chic & Sandra Cicero
The Golden Dawn: The Original Account of the Teachings, Rites & Ceremonies of the Hermetic Order - Israel Regardie

Bardzo ciekawym bez inicjacyjnym treningiem, opartym na GD, jest również Kabbalah, Magic & the Great Work of Self Transformation - Lyam Thomas Christopher.
Po prostu GD, jest z założenia systemem inicjacyjnym, i cześć osób miała problemy z otwarciem się. Na kolejne elementarne stopnie, trening Lyama, okazuje się dla nich skutecznym rozwiązaniem.

Jakby interesowała kogoś, tu macie dyskusje o treningu Kraiga - http://aetherius.pl/forum/temat-trening-d-m-kraiga
wspieram ewolucje jezyka w strone niekorzystania z polskich znakow diaktrycznych

[Obrazek: hr1.png]
[Obrazek: aetherius-nowy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-13-2015, 02:39 {2} przez Animal.)
03-13-2015, 01:14
KaoSphere
Outsider

Liczba postów: 29
Reputacja: 7
Podziękowania: 7
Podziękowano 15 razy w 7 postach
A ja stwierdzę że facet ma trochę nazbyt innowacyjne pomysły, na przykład uczy tworzenia pentakli, ładnie opisuje potrzebne do jego stworzenia sigile, a 5 rozdziałów dalej, w małym adendum pokazuje nam faka i mówi że sigil był zły, i że nie wolno go słuchać. Mnie to osobiście ubodło, bo się wczułem i już zrobiłem, chociaż powody rozumiem. Poza tym facet ma kompletne problemy z wyrażaniem własnego zdania, wszystko kończy się wnikliwą analizą jego pobudek do wyrażenia tego w ten sposób a nie inny. Książka sama w sobie ok, wszystko ładnie przedstawione, czasami aż za ładnie, i czytelnikowi wciąż towarzyszy uczucie że autor leci na łeb na szyje żeby się wyrobić z treścią, co zresztą potwierdza przy każdym ciekawszym wątku, przez co osobiście miałem pewien niedosyt... ale jako taki zapoznawacz z magią ceremonialną polecam.
I say unto you: one must still have chaos in oneself to be able to give birth to a dancing star. I say unto you: you still have chaos in yourselves.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-23-2015, 23:01 {2} przez Neaxx.)
04-21-2015, 20:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB