Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magija współczesna - Donald Michael Kraig
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,098
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1317 razy w 650 postach
RE: Magija współczesna - Donald Michael Kraig
To chyba dobrze, że autor chce żeby czytelnik myślał samodzielnie? To już nie jest jego wina, że to on pokazał Ci że wierząc w kogoś ślepo możesz w rzeczywistości zrobić coś głupiego? Dla mnie to jest plus, książka jest dla przyszłych magów a nie dla owieczek idących wiernie za swym pasterzem. Autor faktycznie często przypomina, aby nie wierzyć mu na słowo tylko sprawdzić, przetacza także odmienne poglądy i tradycje - doskonale, że nie ma czegoś takiego, że ''moja prawda jest mojsza''. Facet nie ma więc żadnych problemów z wyrażaniem siebie wręcz przeciwnie - po prostu nie chce nikogo programować jak serwitora tylko być inspiracją i pomogą dla młodych magów, którzy myślą samodzielnie i nie uznają autorytetów. I bardzo dobrze.

Co do treści no to faktycznie, jest dużo zbędnych przeciągań... ale nie zapominajmy, że Magowie Ceremonalni muszą być cierpliwi, a sam system jest dość skomplikowany - tak więc, nawet ogromy tekstu, gdzie czasem coś jest bardziej przeciągniętego idealnie pasuje, mi osobiście to w ogóle nie przeszkadzało wręcz przeciwnie buduje to wszystko atmosferę choć jeśli się chce w skrócie, krok po kroku no to już na pewno będzie przeszkadzać, ale można np. nagrać na dyktafon. ^^
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2015, 13:53 {2} przez Animal.)
22-04-2015, 13:06
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Animal , Magician7
KaoSphere Offline
Outsider

Liczba postów: 29
Reputacja: 7
Podziękowania: 7
Podziękowano 15 razy w 7 postach
Całkowicie zgodził bym się z tym faktem gdyby pułapkę takową wytłumaczył w bardziej zrozumiały sposób, i wytłumaczył w bardziej ludzki, bo w takim momencie zagrał zwyczajnie czytelnikowi na nosie, ile osób musiało się wściekać z powodu faktu że nigdy nie wytłumaczył iż wszystkie anielskie sigile kończymy w ten a nie inny sposób, i tym bardziej dlaczego? Musimy brać pod uwagę fakt że mimo prężnie rozwijającego się rynku ezoterycznego w Polsce wciąż kulejemy, i nie mamy dostępu do wielu dzieł znanych Autorów, które są już przetłumaczone na potrzeby innych zagranicznych czytelników. Dla wielu z nas książka taka szczyci się mianem Gumisiowej księgi każdego maga nowicjusza, więc ciążą na niej wysokie oczekiwania. A pan Donald jak już się wytłumaczył to w jakimś marnym okienku sto stron dalej które nie każdy musi czytać, i to w domyśle traktującym o czymś całkiem innym.
Nie każdy ma czas i możliwości na zabawy w kotka i myszkę z wujciem Kraigiem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2015, 20:43 {2} przez KaoSphere.)
22-04-2015, 14:23
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Osobiście uważam, że autor wytłumaczył pułapkę w bardzo zrozumiały sposób... a nie za bardzo wiem, co masz na myśli pisząc, że w ludzki sposób? ... masz na myśli jakieś głaskanie i przeprosiny czy coś?

Co do lektur nie zapominaj, że WSZYSTKO skądś się musiało brać, nic nie było od razu - ludzie sami odkrywali magię i jej prawa, skoro oni mogli to czemu niby Ty nie? Wcale nie potrzebujesz żadnego dostępu do lektur, wszystko masz w sobie po prostu lektury to pójście najłatwiejszą drogą oporu - ja już się zajmowałam magią zanim z kimkolwiek się zetknęłam kto zajmuje się ezo, zanim w ogóle istniały internety (potem i tak nie miałam dostępu) i zanim w ogóle mój wzrok popieścił jakąkolwiek książkę ezo, więc da się najbardziej się da praktykować magię bez książek i neta, co także pokazuje moje nie dawne doświadczenie kiedy to po prostu poprosiłam podczas medytacji o inspirację i dostałam ją prawie w formie konkretnej instrukcji.

Znam wielu ludzi którzy czytali tą książkę i naprawdę, nikt nie miał z tego powodu żadnego żalu a chwalą autora. To był Twój błąd, że na ślepca tak po prostu zacząłeś wykonywać jak robot to co było w książce. Rozumiem, że można mieć ból tyłka z tego powodu - ale zobacz na to z drugiej strony, na pewno to była pouczająca lekcja i dzięki niej masz duże szansę w przyszłości więcej osiągnąć. Zapytaj sam siebie, czy to nie wyszło Ci na dobre? A rozczarowanie? W życiu będziesz miał mnóstwo bardziej dotkliwych rozczarowań. Ja bardzo pochwalam autora i w sumie żałuje, że nie ma tych pułapek więcej - zawsze ubolewałam nad tym, że adepci po prostu robią to co na instrukcji i ok.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2015, 17:45 {2} przez Animal.)
23-04-2015, 14:26
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Animal , KaoSphere
KaoSphere Offline
Outsider

Liczba postów: 29
Reputacja: 7
Podziękowania: 7
Podziękowano 15 razy w 7 postach
Ale ja nie mam bólu tyłka, uważam tylko że Autor trochę się zagalopował w własnym nauczaniu. Widzisz to z punktu widzenia osoby doświadczonej, ja przedstawiam to z punktu widzenia typowego kowalskiego, bo takie było założenie tej książki, więc się nie zrozumieliśmy, i tyle. Książki nie neguje w żaden sposób, ale jak już wspomnę enty raz, miało to być wprowadzeniem do systemu, czyli..przekazać podstawy w wystarczającym stopniu by czytelnik zobaczył potencjał magii ceremonialnej.
Co do książek, masz poniekąd racje, ale tu znowu mogę się posiłkować faktem, że nikt sobie nie wyciągnie, za przeproszeniem z dupy obsydianu i nie zrobi z niego lustra żeby zapytać o enochiańskie sigile.

Myślę, że nie ma sensu dalej drążyć tej sprawy, bo tylko psujemy sobie krew Uśmiech.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2015, 14:49 {2} przez KaoSphere.)
23-04-2015, 14:48
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia
Olimpia Niedostępny
...

Jak to nie?! Oj zobaczysz za kilka dni że można! :D Tylko skończę chociaż te Amazonki. ;(
Ale faktem jest, że początkujący adept tego nie zrobi.

No ale medytując można wezwać anioła czy coś... na pewno ktoś będzie chciał w końcu pomóc i przekazać symbole itp. Wiele było już przypadków, również na forum, że komuś się śnił symbol i nie wiedział co to w ogóle jest. :D W każdym razie, fakt nie zrozumieliśmy się.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2015, 17:45 {2} przez Animal.)
23-04-2015, 14:53
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: KaoSphere
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 73
Reputacja: 3
Podziękowania: 4
Podziękowano 54 razy w 32 postach
No to i moja lista książek polecanych:

Cytat:Magija współczesna, D.M. Kraig
12 stopni do oświecenia, I. Regardie
Sztuka tworzenia talizmanów, I. Regardie
Tarot Thota - klucz do zrozumienia, Lon Milo DuQuette
-
Jako ciekawostki do poduszki:
Magija Niska, Lon Milo DuQuette
Magija enochiańska, Lon Milo DuQuette
-
Wtajemniczenie do Hermetyzmu, Franz Bardon
Praktyka Magicznej Ewokacji, Franz Bardon
Prawdziwy Klucz do Kabały, Franz Bardon
Pytania i Odpowiedzi, http://franzbardon.pl/ksiazki/pio/
Kybalion, http://franzbardon.pl/ksiazki/kybalion/
-
Wysoka Magia, Eliphas Levi (jako ciekawostka)
Tajemnice czarnej i białej magii, Wotowski (ciekawostka historyczna w sumie)
-
Przewodnik Praktyki Magicznej, Alan Chapman (odrobinkę chaosu)
Księga Rozkoszy, A.O. Spare
Księga Prawa - Liber Al vel Legis, Aleister Crowley (ciekawostka)
Liber III vel Jugorum, Aleister Crowley (ciekawostka)
Liber KKK, http://aetherius.pl/liber-kkk-pelne-tlumaczenie/
Księga Jogi i Magii, Aleister Crowley
Magija w teorii i praktyce, Aleister Crowley
Księga Świętej Magii Maga Abramelina, Abraham Żyd
Lemegeton + Goecja w Thelemicznej wersji

Dodatkowe dla poszerzenia horyzontów:
Psychonauta, P.J. Carroll
Magia Chaosu, P. Hine
Pseudonomicon, P.Hine

to pozycje typowo chaockie i ja je zlewam ogólnie, ale można się zapoznać...

Z LHP można zapoznać się z publikacjami Dragon Rouge i Loży Magan.
A także z Falxiferami.
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
01-09-2015, 11:47
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB