Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia na co dzień
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #1
Magia na co dzień
Zapraszam do zakupienia książki: http://talizman.pl/6419-magia-na-co-dzie...75701.html
Jak i na stronę wydawnictwa: www.studioastro.pl

[Obrazek: magia-na-co-dzie.jpg]


Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to piękna okładka potem zachęcający, dokładny i obszerny spis treści. W książce jest 10 rozdziałów w którym mamy całkiem sporo podrozdziałów.

Bardzo polubiłam autorkę Tess Whitehourst, piszę ona luźnym, czytelnym językiem i ma bardzo podobne poglądy do moich. Uśmiech Czas spędzony na przeczytaniu tej książki nie był absolutnie czasem straconym, miło było sobie umilić dni czytając tą pozycję przy świecy i zapachu lawendowego kadzidła.

Jeśli chodzi o treść... od dzisiaj będę polecać tą książkę wszystkim którzy zapytają mnie jakie książki są dobre dla początkujących. Autorka umieściła w swojej Magii na co dzień duży zbiór wiedzy, wiele z niej wyniosą także osoby zaznajomione z magią. Pani Tess pięknie wyszczególniła opiekunów, którzy przy nas są a na dodatek opisuje podróż Szamańską aby się z nimi skontaktować! Następnie opisuje kilka ciekawych Bóstw i Świętych z którymi warto pracować, choć nie ukrywam że troszkę ubolewam, że jest ich tak mało. Świetnie, że wkońcu jest książka która apeluje na temat przestrzeni w naszym życiu i przekazuje, że na naszą magię składa się także to co nas otacza – mowa o bałaganie w domu, o tym co mamy w szafie itp. Tak, nasze otoczenie odzwierciedla nasze wnętrze, i także wpływa na nasz stan psychiczny a w tym i także i na skutek jaki odniesiemy w naszych magicznych praktykach. Cudownie, że opisuje także wiele czynności które są wykonane podczas rytuałów oraz składników których używamy – czytelnik jest świadomy dlaczego ma obrać akurat tą pozycję a nie inną, dlaczego należy użyć właśnie tego składnika, czemu wizualizuje akurat to a nie tamto itp. Oprócz tego autorka daje porady odnośnie życia w harmonii, równowadze i czystości, dowiemy z niej jakie pokarmy najlepiej spożywać a jakich unikać, o tym dlaczego tak ważne jest dbać o ciało, swoją estetykę i higienę. To książka dzięki której odkryjemy magię również w codziennych czynnościach, wypracujemy sobie pozytywne nawyki i będziemy się lepiej i zdrowiej czuć.

Rytuały są proste i dokładnie opisane jednak autorka skupia się przede wszystkim na oczyszczeniach, ochronie i błogosławieństwach - to są podstawy które często są bagatelizowane, a nie rzadko otwierają bramę do sukcesu więc zdecydowanie dobrze zacząć właśnie od takich rzeczy. Pani Tess pomyślała także o tych czytelnikach, którzy mogą się obawiać magii jak i mieć inne lęki które ich ograniczają, podaje ona sposoby na to jak je przezwyciężyć. Uczy kochać i szanować Naturę, żyć w harmonii i zgodzie w nią a więc adeptom chcącym iść bardziej w stronę Magii Naturalnej w szczególności polecam Magię na co dzień.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
13-03-2015, 18:00
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB