Skóra
Autor Wiadomość
SteryLife Offline
Neofita

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Skóra
Hej, witajcie kochani! Uśmiech

Mam taki "problem" z którym "walczę" od paru lat w sumie. Chodzi o skórę. Próbowałem niemalże wszystkiego. Rozwiązania nie znalazłem. Jeśli mamy to jakoś etykietować to jest to egzema, czerwone brzydkie punkty na ciele. Wstyd wyjść nawet na ulice w krótkich spodniach. Co byście zrobili z takim czymś?
22-03-2015, 01:25
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,769
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Post: #2
RE: Skóra
Co ja bym zrobiła na Twoim miejscu? Nie przejmowała się tym co inni co pomyślą i byłabym sobą, wraz z moimi zaletami i wadami - ale jak znam życie ta rada odpada?

No to możesz użyć kremu koloryzującego albo pudru. Co prawda ponoć maść z nagietka wyrównuje koloryt skóry i ją leczy, ale ja doświadczyłam tylko jego uzdrawiających właściwości na rany, więc nie przetestowane przeze mnie - w każdym razie możesz spróbować, zrobić tą maść, na pewno nie zaszkodzi.

Ale przede wszystkim, tak jak powiedziała Unebris - to nie jest forum dermatologiczne. Jednak Unebris nie wzięła pod uwagę chyba, że takie plamy mogą być oznaką klątwy - miałam taki przypadek, gdzie zgłosiło się do mnie i mojego byłego małżeństwo, mężczyzna miał czerwone brzydkie plany na rękach i żaden lekarz nie miał nawet pojęcia co to jest, a cholerstwo tak upierdliwe... :/ Jedna z niewielu moich porażek.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
22-03-2015, 13:32
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #3
RE: Skóra
Rzecz w tym, że egzema jest nieuleczalna, więc możecie dermatologowi wsadzić w dupę dynamit, bo posrałby się, a nie osiągnął cokolwiek. A przynajmniej jak na razie naukowcom nie udało się znaleźć na nią leku. Oczywiście nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że nie znają oni nawet przyczyny tej przypadłości. Objawy to wysuszenie i pieczenie skóry oraz powstające na niej pęcherzyki z wodą. Z punktu widzenia Hermetyzmu, co zauważyłby z resztą nawet początkujący adept tego systemu, wskazuje to na przesycenie elementem ognia. Jednakże nie mówimy o chorobie tymczasowej, a zatem egzema jest skutkiem niedoboru fluidu magnetycznego (czy też nadmiaru fluidu elektrycznego) na danym obszarze. To wyjaśnia dlaczego wszelkie płyny ulatniają się z danego miejsca na skórze, a także dlaczego skóra wysycha, lub czemu choroba się stopniowo rozprzestrzenia. Wszystko to kwestia dysharmonii fluidów przy działaniu prawa rytmu, czyli mówiąc prościej - oddechu.

Ze względu na to, że mówimy o fluidach, a nie tylko o elementach, choroba ta ma najpewniej podłoże Karmiczne, czyli, innymi słowy, jest wrodzona (i może być przekazywana dziecku genetycznie, co pokolenie). Narzuca ona na nosiciela pewne ograniczenia i nie da się jej pozbyć do momentu, gdy nie zostanie zrealizowana związana z nią lekcja. Jest to zatem tylko kwestia czasu, aż osiągnie ona swoje granice i zniknie (choć może równie dobrze towarzyszyć komuś do końca życia). Piszę o tym przede wszystkim dlatego, że w tej chwili Wasze gadanie o klątwach mogło zasiać w ludziach jedynie strach i niepewność, pozostawiając ich bez rozwiązania. Oczywiście, nieprzejmowanie się innymi ludźmi rozwiązuje jeden problem, ale co w przypadku gdy forum czyta inna osoba z taką przypadłością, dla której nie jest to kwestia wstydu, lecz po prostu wkurwia ją swędzenie? Należałoby pamiętać, że jest to forum magiczne, a więc jeśli ktoś pyta o sposób leczenia jakiejś choroby, liczy na MAGICZNE METODY, bo medycyna konwencjonalna najwidoczniej została już wypróbowana i nie przyniosła efektów.

Egzema to ostatnimi czasy dość popularna kwestia, więc miałem okazję ją zbadać. Z powodu tego, że choroba ma najprawdopodobniej podłoże karmiczne, nie jestem w stanie zagwarantować cudownego ozdrowienia, ale po zastosowaniu poniższych metod można będzie złagodzić jej objawy do znośnego stopnia. Ostrzegam, że będzie to wymagało poświęcenia jej sporej uwagi każdego dnia. Chodzi tutaj mianowicie o świadome oddychanie (które zostało opisane tutaj, tutaj i tutaj). Egzema jest spowodowana tym, że określony obszar ciała emanuje niezrównoważoną biegunowo energią. Jak wiemy, cały Wszechświat opiera się na wibracji o rytmie przypominającym ludzki oddech: na zewnątrz, do wewnątrz, na zewnątrz, do wewnątrz itd. Wiadome jest też, że człowiek oddycha nie tylko nosem i ustami, lecz całą powierzchnią skóry. Widać tutaj, jak to wszystko się ze sobą wiąże, dlatego uważam świadome oddychanie zdrowiem za najbardziej odpowiednią praktykę. Aczkolwiek pozostałe ćwiczenia opisane w podanych przeze mnie linkach też przyniosą pozytywne skutki. Jest tak dlatego, że wszystkie te metody (świadome oddychanie, spożywanie pokarmów, magia wody) opierają się o impregnację, czyli pracę z Akashą, która jest przyczyną Wszystkiego, a więc też i Karmy. Dzięki temu, praktyki te nie są zwyczajnym leczeniem objawów, ale również wpływają na samą Karmę i uzdrawiają ją, skracając tym samym czas aktywności choroby.

Jest jeszcze inna, dużo skuteczniejsza metoda, ale też znacznie bardziej wymagająca. Mowa o świadomym oddychaniu porami ciała (opisanym tu, tu i tu). Jest to niemal to samo, ale tutaj oddychamy całym ciałem, uzyskując tym samym zdecydowanie większy ładunek energetyczny. Muszę jednak podkreślić, że samo oddychanie ciałem (bez impregnacji) wywoła skutek jedynie na matrycy astralnej (ciele eterycznym) i będzie tylko leczeniem objawów, gdyż brakuje w nim świadomości, koncentracji na idei zdrowia, czyli pracy z Akashą. Widać zatem, że mamy tutaj do czynienia ze znacznie trudniejszą techniką i większość nie będzie w stanie jej wykonać od razu.

Lekarze stwierdzili, że egzema u każdej osoby może być powodowana czymś innym (co świetnie pasuje do hermetycznego stwierdzenia, iż wynika ona z Karmy danej jednostki). Najczęściej sugeruje się unikania moczenia danego miejsca w gorącej wodzie, jedzenia kukurydzy oraz stosowania drażniących środków chemicznych. Ja dodałbym do tego jeszcze konsumpcję wszelakich substancji oleistych (w szczególności roślinnych). Dobrze by było zatem przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i higieniczne, a następnie zrobić taki niewielki dzienniczek i prowadzić w nim dokumentację zmian, jakie zachodzą na skórze w określonym czasie. Najlepiej zacząć od trzech tygodni bez żadnych zmian, a następnie usuwać z diety pojedyncze jej elementy i obserwować zmiany na takiej samej przestrzeni czasowej. Czyli, najpierw 3 tygodnie żyjesz normalnie i zapisujesz, jak się zachowuje skóra, następnie usuwasz z diety np. ziemniaki i obserwujesz jakie nastąpią zmiany (jeśli jakieś w ogóle) w ciągu 3 tygodni, po czym zamiast ziemniaków przestajesz jeść coś innego (również przez trzy tygodnie) i tak dalej, aż w końcu znajdziesz przyczynę wzmożonej aktywności choroby. W pierwszej kolejności proponuję tymczasowe odstawienie mydła (szczególnie, jeśli używasz szarego).

Zastosowanie się do powyższych porad powinno ostatecznie przynieść zauważalne rezultaty. W zasadzie już po kilku dniach świadomego oddychania zdrowiem świąd powinien ustąpić, a skóra uelastycznić się. Muszę jednak uprzedzić, że w przypadku świadomego oddychania konieczne jest działanie ciągłe i regularne. Gdy zrobisz sobie choćby dwu dniową przerwę od tej praktyki, choroba natychmiast da o sobie znać. Niestety, ale poświęcenie takiej ilości uwagi jest konieczne. Żaden magiczny rytuał wykonany jednorazowo Ci nie pomoże - nie na takim poziomie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015, 15:19 {2} przez Oth.)
23-03-2015, 15:13
Znajdź Posty Reply
Avi Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 145
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 24
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Skóra
Po 1. Unikaj gorących kąpieli, nawilżaj miejsca objęte stanem zapalnym. Wypada żebyś zafundował sobie także nawilżacz w pokoju.
2. Dieta - niedobór witaminy PP może ją nasilać, jest tania jak cholera, ale niestety na receptę. Wykup pudło o największej dawce 200mg. Strzel sobie również biotynę o nazwie "Biotebal".
3. Czy ktoś proponował Ci alergologa? Bo jeśli nie to duży błąd. Egzema często wynika z alergii (np.: pokarmowej), warto zrobić testy skórne i oznaczyć w labie poziom twoich IgE. Jeśli przeciwciała IgE są zbyt wysokie, zaopatrz się w leki antyhistaminowe np.: Zyrtec, bądź coś z nowszej generacji tych leków.
4. Smaruj się maścią opartą o kortykosteroidy. To silne medykamenty.
5. Jeśli występują mocne zakażenia bakteryjne - niezbędne jest stosowanie antybiotyków.
6. Egzemę mogą powodować grzyby układu pokarmowego Candidia - warto to zbadać (zwykle człowiek będąc w ich posiadaniu czuje się wiecznie zmęczony, senny, ma ochotę na słodycze).
7. Wykonaj też testy na pasożyty, bo być może okaże się, że one zatruwają organizm swoimi toksynami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015, 17:18 {2} przez Animal.)
23-03-2015, 16:07
Znajdź Posty Reply
kingulowa Offline
Neofita

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Skóra
(22-03-2015, 13:32)Olimpia napisał(a): No to możesz użyć kremu koloryzującego albo pudru.

Moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Tego typu produkty mogą tylko nasilić problemy skórne jakie występują u autorki postu.
16-03-2017, 19:49
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB