Modlitwa do Archanioła Haniela
Autor Wiadomość
Disneyowa Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 83
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 28 razy w 16 postach
Modlitwa do Archanioła Haniela
Wzywanie Anioła Miłości (Haniela) powinno odbywać się codziennie przez dziewięć dni. Taki cykl nazywa się nowenną, gdyż ma ścisły związek z dziewięcioma chórami aniołów, które będą wspierały Was w modlitwie. Nowennę rozpaczamy w dniu, kiedy Księżyc wchodzi w I kwadrę.

Potrzebny nam będzie ołtarzyk z białym obrusem, biała świeca, czerwona róża, kadzidło sandałowe, zdjęcie Anioła oraz poniższa modlitwa przepisana własnoręcznie. Godziny nie są tak istotne, choć dobrze by było gdyby trzymać się jednej z pór dnia (rano, wieczorem, popołudniu).

Kiedy już uznamy, ze jesteśmy gotowi do modlitwy, zapalamy świecę oraz kadzidło i siadamy wygodnie. Zamykamy oczy i wyobrażamy sobie Anioła w takiej postaci jaka nam najbardziej odpowiada. Przekazujemy mu nasze myśli, pragnienia i prosimy aby wysłał Nam złoty promień światła. Prosimy go również aby wysłał złoty promień do osoby w sprawie której się modlimy (jeśli zaś takiej nie ma - prosimy ogólnie). Kiedy już nasycimy swój umysł i serce światłem, otwieramy oczy i przystępujemy do modlitwy.

Archaniele Hanielu, łagodny i bardzo święty, wzywam Ciebie przez moc świętego imienia Pana Zastępów, który jest Jahwe. Proszę Cię, abyś tu, na tej ziemi, postawił przede mną istotę, która obdarzy mnie prawdziwą miłością*. Spraw, aby z naszych serc nieustannie wylewało się uczucie słodkie jak miód i aby nigdy nie wkradło się żadne zło, które mogłoby zakłócić tę radość, jaką dla nas przygotowałeś.

Wylej na nas strumień miłości, którym sam Bóg zrasza wszystkie istoty do Niego należące. Daj nam nowe serca, abyśmy byli gotowi na przyjęcie dobrej i szczerej miłości. Natchnij nas smakiem i zmysłem piękności. Daj nam nowe oczy, abyśmy dzięki Tobie mogli ujrzeć, jak dobry jest Bóg i że Jego łaska trwa na wieki. Natchnij nas do śpiewu o zwycięstwie, abyśmy mogli święcić radość Pana Zastępów i chwalić Jego nieskończone Miłosierdzie.

Osłaniaj nas anielskimi skrzydłami od błędów i pomyłek i spraw, abyśmy nigdy się nie rozstawali.
Niech będzie chwalone piękno tego świata, które mu nadał Pan Zastępów. Niech będzie chwalona Gwiazda Poranna, która zapowiada w Jego imieniu piękno tego dnia. Niech będzie chwalony i błogosławiony najwyższy Pan, Emanuel, Adonai, Elohai, dla piękna i miłości, które stworzył. Amen

* można zamienić to zdanie na np.: "Proszę Cię, abyś tu, na tej ziemi, postawił przede mną ...(imię i nazwisko ukochanej osoby), która obdarzy mnie prawdziwą miłością.

To przede wszystkim ma być Wasza modlitwa, także możecie też mówić z głębi serca i dowolnie ją modyfikować. A i pamiętajcie, że Archanioł Haniel nie odpowiada za sprawy materialne.
[Obrazek: dE0Mu58.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2015, 17:45 {2} przez Animal.)
29-03-2015, 01:29
Znajdź Posty Reply
underworld Offline
Użytkownik

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Modlitwa do Archanioła Haniela
Czasami wykorzystuję tą modlitwę i tak jak mówisz, zawsze można ją dowolnie zmodyfikować tak abyśmy jak najwięcej mogli w niej przedstawić i aby była dla nas dobra, odpowiednia.

Znalazłam jeszcze takie ciekawe materiały o tym aniele: Haniel
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2016, 10:37 {2} przez underworld.)
08-05-2016, 13:48
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB