Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta nr 25. Pierścionek
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #1
Karta nr 25. Pierścionek
Opis Karty:
Na wszystkich występuje motyw tytułowego Pierścienia, zadajmy więc sobie pytanie co symbolizuje Pierścień? To przede wszystkim element biżuterii, coś ładnego i cennego, być może jest też błyszczący. Kolejną rzeczą która przychodzi na myśl, to zaręczyny, obrączka – a więc umowa partnerska, mówiąc umowa partnerska nie koniecznie mam na myśli kobietę i mężczyznę, umowa o której mowa może być umową pomiędzy np. partnerami biznesowymi, to wszelkie współprace, umowy i obietnice pomiędzy ludźmi, co za tym idzie symbolizuje wierność i oddanie, prawdę. Także w symbolice Pierścienia jest miejsce na jego kształt, Pierścień jest kołem, nie ma początku ani końca a więc symbolizuje także wieczność, doskonałość, cykl. Motyw pierścienia często przejawia się w historii i mitologii, jako symbol szczęścia, bogactwa i władzy, a także więzi pomiędzy danym rodem bądź dwójką bądź grupą ludzi, przykładem jest pierścień rodowy, mieli go głównie wysoko postawione osoby – był symbolem przynależności do danej rodziny. Pierścień często też występuje jako symbol magów i czarownic, wiązano go z kręgiem magicznym, który miał (i dalej ma) służyć do ochrony w trakcie rytuału, kojarzono go z amuletem i mocą magiczną, stą zgubienie bądź w jaki kolwiek inny sposób stracenie takiego pierścienia było równoznaczne ze stratą szczęścia i ochronny.

Talia Gildred Reverie Lenormand:
Jest oczywiście symbol Pierścienia, jest on złoty – kolor złoty symbolizuje władzę, bogactwo, jest to także kolor Słońca, a więc radości i szczęścia, jest także ozdobiony rubinem. Rubin od wieków był jednym z najcenniejszych kamieni, poświęcano go Boginią miłości, takim jak Afrodyta czy Wenus, nie trudno się zatem domyślić, że ten kamień symbolizuje związek, miłość i trwanie, uważano go również za symbol bogactwa materialnego, ochronę na każdej płaszczyźnie. Królowie bardzo często nosili rubin jako właśnie symbol ochronny, ale także i symbol swojej władzy i szlachetności, warto zwrócić uwagę także na kolor rubinu, jest czerwony jak krew, był więc symbolem nie tylko czystości ducha, lecz także czystości krwi, kolor czerwony jest także kojarzony z miłością, i siłami witalnymi, a więc ze zdrowiem. Przypisywano mu ogromne właściwości magiczne, zwłaszcza miał wielką moc w magii miłosnej, ochronnej i finansowej.

Oprócz rubinu na Pierścieniu mamy także małe kamienie ametystu. W mitologii greckiej opisana jest historia o nimfie Amethis w której, zakochał się Bóg wina Dionizos, nie mógł on znieść że jego wybranka, że odwzajemnia jego uczuć, pewnego dnia pijany Bóg gonił przerażoną nimfę, aby siłą wziąć ją w posiadanie, Amethis została uratowana przez Boginię Artemidę (Bogini łowów i dziewictwa), która zamieniła ją w piękny fioletowy kamień, właśnie Ametyst. Jest to kamień łączący nas z wymiarem duchowym, rozbudzający nasze zdolności parapsychiczne, jest także kamieniem wstrzemięźliwości i był uważany za środek przeciw pijaństwu. Co to oznacza, dla naszej symboliki? Oznacza, miłość czystą, harmonijną odnośnie żądz seksualnych, pełną świadomość wejścia w związek ze względu na to, że Ametyst chroni od pijaństwa i w związku z tym, także jego konsekwencji, co tyczy się także również innych umów, nasz współpracownik jest w pełni świadomy zawartej umowy i odpowiedzialności która w związku z nią na nim spoczywa.

Twilight Lenormand:
Tutaj mamy Pierścień w kształcie owalu, czyli jajka – symbolu życia, radości, kruchości i delikatności a także Wszechświata, w środku tego kształtu połyskuje wiele kryształków, oznacza to bogactwo uczuciowe i duchowe oraz czystość intencji. Pierścień położony jest na stole – co nawiązuje to trwałości i stabilności, stół jest przykryty czerwonym obrusem, nawiązującym do sił życiowych oraz miłości. W tyle pierścienia mamy zamkniętą szkatułkę i naczynie, mające symbolizować sekrety, tajemnice i zamknięcie na otaczający nas świat, co mówi, że wszelkie powyżej wymienione sytuacje są poza zasięgiem pierścienia, który jest oświetlony w przeciwieństwie do stojących w cieniu obiektów, jednak jest to także ostrzeżenie, że wokół tego co symbolizuje Pierścień mogą być negatywnie nastawione osoby.

Talia Magiczne Lenormand:
Również mamy tutaj złoty Pierścień z rubinem. Różnicą jest wstążka przełożona przez środek pierścienia i trzy mentalne okręgi połączone ze sobą, co moim zdaniem o wiele lepiej nawiązuje do znaczenia umów, obietnic, współprac i więzi. Pierścień znajduje się w kosmosie, co nawiązuje do nieograniczoności, nieskończoności i obietnicy trwania, na dole karty znajdujemy białe światło, a także mentalne okręgi są koloru białego, co mówi o czystości intencji, prawdzie i świadomości podjęcia decyzji.


Symbolika numeru karty:
Liczba 25, składa się z liczby 2 i 5. Liczba dwa jest symbolem pierwiastka męskiego i żeńskiego, dwoistości, współpracy i patrzenia z różnych perspektyw, jest kontynuacją liczby 1, początku, a więc liczba dwa mówi o rozwoju sytuacji/osoby, liczba pięć, jest związana z komunikacją, niezależnością i wolnością, zaufaniem. Razem tworzą liczbę 25, połączone siły dwójki i piątki, mówią o wzajemnej szczerości, dobrej komunikacji, wspieraniu i szanowaniu się nawzajem.

Karta uzupełniająca:
As Trefl, mówiący o początku, nadchodzącej wiadomości, sprawach zawodowych i finansowych. Może zwiastować początek nowej nauki, np. pójście na studia, zastrzyk gotówki, i nową owocną współpracę, jest zwiastunem dobrej passy na wszelkie wygrane rzeczowe czy finansowe, mówi o bystrym, dociekliwym umyśle, wysokiej inteligencji, obiekcji, poczuciu sprawiedliwości oraz moralności. W negatywnym odczycie, As Trefl mówi o stracie materialnej, procesie sądowym, chorobie lub wypadku, zwiastuje także pecha i nieszczęście, mówi o ciężkim okresie który mocno uderzy w naszą psychikę i problemie ciężkim do rozwiązania.

Osobowość przypisywana karcie Pierścienia:
W pozytywnym aspekcie mowa przede wszystkim o osobie szczerej i prawdomównej, która jak coś obieca to wcieli swoje słowa w życie, nie rzuca słów na wiatr, i można na niej polegać, poważnie traktuje wszelkie umowy i wywiązuje się z nich. To odpowiedzialna osoba, wierna i lojalna, towarzyska i sympatyczna, dla tego człowieka ważne jest społeczeństwo, praca, ale przede wszystkim rodzina, to dobra matka/żona, dobry ojciec/mąż, poważnie traktujący swoje zobowiązania wobec rodziny i bliskich, z tą osobą można czuć się bezpiecznie, kobieta o której mówi Pierścień, będzie szukała u męża szczerości, wierności i bezpieczeństwa materialnego, mężczyzna będzie szukał partnerki o cechach dobrej, wiernej, wyrozumiałej i opiekuńczej żony, której będzie mógł zapewnić byt materialny. Jako przyjaciel jest niezawodny, chętny do pomocy i służący radą. Stabilna osoba, zrównoważona, bardzo elokwentna, kulturalna i miła. Jako pracownik, sprawdzi się głównie na płaszczyźnie intelektualnej, jeśli szukasz takich cech charakteru, jak dokładność, poważne traktowanie swojej pracy i obowiązków, bystrość i umiejętności obserwacyjne, szczerość, uczciwość, lojalność to będzie to pracownik idealny, jednak jeśli szukasz kogoś energicznego z żywą osobowością i dowcipem to się niestety zawiedziesz.

Jeśli chcesz sprawić przyjemność osobie o cechach charakteru Pierścienia, to daj mu odpocząć po pracy, bo on naprawdę jest pilną osobą i wraca zmęczony, przygotuj mu wygodne miejsce na kanapie, daj ciepły posiłek, porozmawiaj o tym jak dziś mu minął dzień i przytul go – to osoby, które bardzo potrzebują bliskości ludzi na którym ich zależy, zwłaszcza swoich partnerów i dzieci, ognisko domowe i bezpieczeństwo materialne dla to Pierścienia piorytet. Ucieszy się także, z biżuterii, naszyjników, bransoletek, zegarów, broszek, czy spinek do włosów, uwielbia także nowe ubrania oraz perfumy. To osoba która Cię naprawdę doceni, choć czasem zamyka się w sobie, jednak jeśli to robi, to po prostu nie chce Cię martwić.

Z negatywną kartą po lewej np. z Trumną, może oznaczać osobę zdradziecką, która wykorzysta i zostawi, oszusta a nawet złodzieja, materialistę i kłamcę, on ma za nic pracę czy rodzinę, obchodzą go tylko i wyłącznie pieniądze, może być także skłonny do agresji i uzależnień. Nie warto mu ufać i należy być ostrożnym w postępowaniu z tym człowiekiem, jednak nie wolno zapominać, że karty interpertuje się chociażby parami bądź trójkami.


Przykładowe znaczenie: ślub, narzeczeństwo, małżeństwo, partnerstwo, związek, umowa, kontrakt, współpraca, obietnica, przysięga, więź, zrozumienie, wsparcie, poparcie, oddanie, lojalność, cenna rzecz/sytuacja, zerwanie, powrót, zgoda, uczciwość, poświęcenie, stabilność, fundament, piękny, stały, trwały, długi, radosny, szczęśliwy, bogaty, wartościowy, cenny, drogi, ważny, wierny, harmonijny, zrównoważony, pewny.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
30-03-2015, 07:24
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: cat , Animal , Lisek


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB