Terenowe uwarunkowania parapsychiczne
Autor Wiadomość
Werba Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Terenowe uwarunkowania parapsychiczne
Czyli jak miejsce zamieszkania, rejon, konkretny obszar może wpłynąć na rozwój naturalnych usposobień parapsychicznych. Dla rozjaśnienia - pytanie nie dotyczy miast/wsi/miejsc mocy, ale terenów większych: województw lub nawet krajów.

Co o tym sądzicie? Czy nie zważając na religię i inne wytwory kultury sama struktura miejsca wpływa na człowieka? A może każdy ma z góry ustalony talent, niepodlegający czynnikom zewnętrznym?
Zapraszam do rozmowy.
05-04-2015, 11:14
Znajdź Posty Reply
Werba Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 2 razy w 2 postach
RE: Terenowe uwarunkowania parapsychiczne
(05-04-2015, 11:40)Unebris napisał(a):
Usuńmy kryteria miejsc mocy/wsi/miast by skupić się na uogólnieniu.

Gwoli wyjaśnienia - poprosiłam o unikanie tych regionów ze względu na oczywiste różnice w energetyce wymienionych punktów.

Niekiedy w jednym miejscu natrafia na zimniejszych ludzi i nieprzyjemne tereny (co w efekcie go spowalnia rozwojowo, zależnie od tego co robi), natomiast w innym miejscu wszystkie czynniki jak teren+ludzie+kultura - Mogą wpłynąć na osobę praktykującą dosyć pozytywnie i przyspieszyć rozwój.

Podejrzewam, że trafiłaś w sedno.
Swojego czasu, zwiedzając Wołyń spotkałam się z pojęciem "Otwartego Nieba". Ludzie z różnych zakątków tego obszaru, o różnych wyznaniach i poglądach dotyczących parapsychologii - pytani o zdolności (lub znajomość osób posiadających je) za każdym razem odpowiadali niemal identycznie. Prawie każdy miał własne doświadczenia i absolutnie każdy miał w swoich kręgach choć jedną babkę/szeptuchę/jasnowidza/medium. "Bo wie Pani, Wołyń - ona taka jest. Niebo Otwarte". : )
Zastanowiło mnie na ile to faktycznie sprawa "Nieba", a na ile kulturowej tolerancji zjawisk paranormalnych. Choć... Trzeba im przyznać, że żyją w niezwykłej przestrzeni.

jest to mój osobisty punkt odniesienia w tym momencie

Serdecznie Ci za niego dziękuję.
05-04-2015, 12:11
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB