Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazonki
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,767
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #1
Amazonki
W czasach Starożytności kiedy Grek bardzo chciał obrazić swego wroga, używał względem niego największej wtedy obelgi - ta obelgia brzmiała: ''kobieta.''

Ale było jedno wyjątkowe plemię, było to zarazem armia i ród złożony z samych kobiet, które było tak szanowane, że aż to graniczyło z ubóstwianiem, to plemię nazywane było Amazonkami (tł. bezpierśna). Grecy wybudowali Amazonką wiele posągów upamiętniających ich wielkie zwycięstwa jak i historie o ich wielkich czytanach ozdabiały wazy i garnki.


Jednak Amazonki nie byly takimi sobie ot zwykłymi kobietami, były one córkami Boga wojny, żądnego krwi Marsa, jego ojcostwo jest tutaj pewne gdyż niezależnie od źródła zawsze ojcem Amazonek jest bezwględny Mars, ale jeśli chodzi o matkę to tutaj już są małe problemy - istnieją podania gdzie rzekomo matką Amazonek ma być Atena Bogini mądrości i wojny, jednak przytłaczająco większa ilość źródeł przypisuje macierzyństwo Harmonii nimfie rzecznej, ale tutaj raczej zgodzimy się raczej z tymi źródłami, które Harmonię mają tylko za matkę kilku z Amazonek a istnienie Amazonek przypisują Marsowi i jakiejkolwiek innej nimfie rzecznej.

Bardzo dużo można by powiedzieć o Amazonkach... zacznijmy może od tego, że wojna to była ich pasja i sposób na życie, grabienie i zabijanie to bylo coś z czego one żyły i z czego czerpały radość - plemię Amazonek siało popłoch i spustoszenie, waleczne kobiety były świetnymi łuczniczkami, także umiały rzucać oszczepem, władać bronią i walczyć gołymi rękoma, a jakby tego było mało to świetnie jeździły konno. Owe wojownicze kobiety są także założycielkami wielu wielkich miast, które stoją do dzisiaj choć pod inną już nazwą. Uśmiech

No i pierwszymi feministkami na świecie są były właśnie Amazonki. Ich nienawiść do męskiego rodzaju była dosłownie zabójcza i to także im dodawało radochy do wojny - jeden facet mniej, +trzy pt. do szczęścia Amazonek. Ogólnie mężczyźni byli im potrzebni tylko do płodzenia córek, tak, powiedziałam córek - Amazonki na dwa miesiące w roku decydowały się związać z mężczyzną/mężczyznami, na ogół byli to mężczyźni z sąsiednich plemion choć oczywiście jednorazowe ''przygody'' także się zdarzały, jednak Ci mężczyźni którzy mieli dać Amazonce dziecko nie zawsze uchodzili po miłosnych uniesieniach z życiem - zdarzało się, że ''przypadkiem'' wojowniczki ukatrupiły kochanka. Jeśli zaś chodzi o dzieci, jeśli rodził się znienawidzony przedstawiciel płci męskiej - no cóż... zależy od źródeł, od plemienia w którym dokładnie urodził się chłopczyk (Amazonki były w wielu częściach świata) no i od samej matki-Amazonki, źródła w każdym razie wymieniają trzy możliwości, zacznę od tych najczęściej stosowanych:

1. Chłopiec był zabijany, najczęściej poprzez zrzucenie go ze skały zaraz po porodzie.
2. Oddawano chłopca ojcu.
3. Chłopiec był okaleczany i był traktowany jak popychadło, poniżano go i zmuszano do ''kobiecych'' prac a także tych ''nie godnych''.


No i sama przetłumaczona nazwa Amazonek ''bezpierśna'' ... skąd to się wzięło? No cóż wg. podań Amazonki pozbywały się swojej lewej piersi, aby podnieść swoją sprawność bitewną i ta pierś im nie przeszkadzała podczas np. rzutu oszczepem. Jak to robiły? No są podania mówiące o tym, że matki przy porodzie przypalały córce tą lewą pierś w efekcie ona nie mogła się wykształcić, są też podania mówiące o tym ze dorosłe (w dzisiejszych czasach nastoletnie) Amazonki same wypalaly sobie pierść albo sobie ją po prostu obcinały, zaś drugą (prawą) pierś zostawiano aby karmić swoje przyszłe córki.


Amazonki były mitem dla naukowców, badaczy i ogólnie całego świata dopóki wkońcu nowe odkrycia nie zagrały powyższym na ich arogancji i ignorancji kiedy to w 1993 znaleziono jeden z pierwszych grobów takiej wojowniczej kobiety - kobieta była pochowana z największymi honorami i z bronią! Kolejnymi takimi odkryciami była kobieta w zbroi pochowana z bronią i strzałą tkwiącą w ciele, znaleziona została jescze 14-letnia kobieta z deformacją spowodowaną przez zbyt długi czas, który spędzała na koniu. Z kąd one wogóle były? Tak naprawdę to nie wiadomo... Pierwsze groby wojowniczek zostały znalezione na Ukrainie, ale wiadomo także że takie kobiety były między innymi w Mongolii - natomiast z mitologii wiemy, że istniały takie wojowniczki między innymi na ziemiach słowiańskich.

Słowiańskie Amazonki nazywane były Grodem Dziewic, ich królowa nazywała się Wlasta (była Czeszką). Gród Dziewic jest uderzająco podobny do Amazonek, nienawidziły one mężczyzn, żyły z nimi tylko przez jakiś czas aby ich plemię, ród a zarazem armia nie wyginęła, chłopców nie tolerowali i zabijali a dziewczynki zostawały wychowywane na wojowniczki.

Mamy także skandynawskie wojownicze Walkirie - córki Odyna, one z kolei były Boginkami które przesądzały losy wojny i zabierały poległych żołnierzy do Walhalii - siedziby poległych wojowników, pomagały także Odynowi w Dzikich Łowach. Walkirie były piękne i zawsze uzbrojone - no i zawsze dziewicze, kiedy Walkiria traciła swą cnotę stawała się zwykłą kobietą i nie mogła już więcej ujrzeć swoich siostr bojowych Walkirii ani wrócić między Bogów.

Także wśród Amazonek zdarzało się, że jednak nienawiść do mężczyzny przerodziła się w miłość. Uśmiech Przykładem może być królowa Amazonek Hippolita - która to dostała w prezencie od swego ojca Aresa pas dający jej nadludzką siłę, a Herakles który w akcie szaleństwa, zesłanego na niego przez Herę a był on jedną z wielu zemst za to że jest synem i dowodem zdrady jej męża Zeusa i śmiertelniczki Andromedy zabił swoją rodzinę - swoją żonę i dzieci, kiedy Hera cofnęła szaleństwo biedny Herakles był zrozpaczony i poszedł spytać do świątyni jak może odkupić swoje winy i wtedy kazano mu pójść do króla Erysteusza i wykonać wszystkie 12 prac, które on mu zleci! A te prace były tak wyszukane aby tylko przerażający Erysteusza Herakles nie wrócił z powrotem - jedną z takich prac (9-wiątą) było właśnie pozyskanie pasa Hippolity - co się właściwie stało? Amazonki przyjęły Heraklesa z większym szacunkiem i pompą poniewąz wiele słyszały o jego dokonaniach i bardzo im zaimponował, królowa Amazonek Hippolita zakochała się w Heraklesie zresztą ze wzajemnością wobec tego kiedy on wyjawił jej po co przyszedł ona sama zdjeła pas i dała mu go, wówczas Hera zeszła na ziemię Amazonek pod postacią jednej z nich i zaalarmowała wszystkie kobiety, że Herakles chce porwać Hippolitę - Amazonki rzuciły się na pomoc swej królowej, Herakles myśląc że to podstęp wbił Hippolicie nóż w brzuch a innych źródłach podaje się, że Hippolita zginęła w tym zgiełku przez niefortunny przpadek. Smutna historia. Smutny

Herakles nie miał jakoś szczęścia do tych Amazonek, bo potem pod Troją zabił jedną z Amazonek w walce, która okazała się tak piękna, że ten się od razu w niej zakochał... jednak ''trochę'' się spóźnił z tą miłością. I tak oto wojownicze plemię kobiece straciło już dzięki Heraklesowi kolejną królową. Ja bym się wkurzyła!

Zostawmy już te nieszczęsne powiązania Heraklesa z Amazonkami i omówmy jaki wpływ miała na Amazonki Artemida - Bogini dziewictwa i łowów. Otóż Amazonki bardzo czciły tą Boginie i tak naprawdę nie ma co się dziwić, Artemida świetnie strzelała z łuku! I na dodatek zaprzysięgła że facet jej nie tknie i zostanie dziewicą na amen... no więc Amazonki miały ją za co lubić a i ze wzajemnością Artemida dbała o te wojownicze córki ''wojny''. Powiązanie z Artemidą zresztą moim skromnym zdaniem widać po tych ubraniu, a raczej jednemu z jego ementów jakim jest tarcza - a mianowicie tarcze Amazonek miały kształt półksiężyca rosnącego Artemida jest Bóstwem Lunarnym czyli związanym z Księżycem - jako również młoda dziewczyna i dziewica reprezentuje Księżyc rosnący.

Plemię Amazonek wciąż współcześnie wciąż zyje! Choć już samotne i na ogół nie wiedzą z kąd się wywodzą! Wszystkie kobiety walczące o swoje prawa, wszystkie te które nie dadzą się zapędzić do garów i śmiało sprawiąją że facet potrzebuje chusteczki z powodu wylewającej się ''farby'' z nosa - jest Amazonką!

Istnieje także stowarzyszenie ''Amazonka'', jest to grupa wsparcia dla kobiet chorych na raka - osobiście uważam, że ta nazwa jest wspaniała! Przypomina chorym kobietą, nie rzadko pozbawionym piersi o pewnych niezależnych i wojowniczych kobietach, które nigdy się nie poddawały i walczyły do ostatniej kropki krwi! Zabójczo piękne i odważne Amazonki wszak nie miały piersi! Trochę kiedyś poznałam tą grupę i bardzo się cieszę, że modelki pokazały że kobieta może być piękna, odważna i pewna siebie również i bez piersi! To prawdziwa krew starożytnych niezłomnych Amazonek! Córek wojowniczego Marsa i pięknej, pełnej wdzięku rzecznej nimfy![Obrazek: amazonomachia-gr32.jpg]
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
24-04-2015, 13:15
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB