Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Energia Miłości. Chińska mądrość, która wzbogaci Twój związek
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1250 razy w 612 postach
Energia Miłości. Chińska mądrość, która wzbogaci Twój związek
Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/114253-energia-milosc...01985.html
I na stronę wydawnictwa: http://www.studioastro.pl

[Obrazek: energia-milosci-chiska-madrosc-ktora-wzb...wiazek.jpg]

Nie dziwię że ta pozycja jest światowym bestselletem... wszak miłość to zazwyczaj jedna z najbardziej pożądanych, utęsknionych i niespokojnych dziedzin w życiu.
Energia Miłości jest nie tylko dla tych osób, które chcą utrzymać swój związek, rozpalić w nim nowy ogień który już dawno zgasł, ale także dla tych których druga połówka jest daleko i są skazani na życie na odległość jak i dla tych samotnych którzy nie mogą już doczekać następnego związku poza tym omawiana pozycja nie ogranicza się tylko do sfery miłości, ale ogólnie kontaktów między ludzkich – znajdzie więc tutaj i miejsce dla rodziny, przyjaciół, znajomych itp.

Właściwie to nie wiem co myśleć o tej książce, chińskie żywioły nigdy jakoś nie były mi bliskie, bliżej się z nimi zapoznałam dopiero w tej pozycji muszę przyznać że to fascynujące, ale nie podoba mi się stwierdzenie, że to nie żywioły astrologicznie ustanawiają nasz żywioł tylko te chińskie... po pierwsze to brzmi jak jedna jedyna prawda, a po drugie nie widzę żadnych przeszkód aby to pogodzić - tradycje mogą się dopełniać, np. pasuje do mnie świetnie astrologiczny Wodnik, ale także chiński znak Koguta w tym wypadku mam więcej informacji, która została wzbogacona przez drugą (czy trzecią albo czwartą) tradycję. Nie przekonuje mnie także stwierdzenie, że dominujący żywioł chiński mamy od urodzenia i to on kształtuje nasz wygląd, mowę, poglądy, charater itp. oczywiście na pewno to ma także wpływ, ale uważam że nie taki przesadny... Czytając tą książkę mam wrażenie, że chińskie żywioły to tylko typy do których akurat dopasował się nasz charakter, pogląd, sposób bycia itp. co jednak nie wpływa na to, że informacje w tej książce z pewnością są bardzo przydatne i celne.

Energia Miłości pomoże zrozumieć nie tylko partnera ale także nasz samych – kim jesteśmy, jakie są nasze pragnienia i dlaczego, mnie osobiście ta pozycja skłoniła do refleksji, do szukania głębiej poza maską zachowań i słów – każdy dowie się z tej pozycji do jaki chiński żywioł dominuje w jego osobowości jako główny, potem jako ten drugorzędny czy trzeciorzędny jak i pozwoli dociec jaki żywioł (ten pierwszy, drugi, trzeci) dominuje u naszego partnera lub potencjalnego partnera. Typy żywiołów są szczegółowo opisane, jak i również o roli miłości się nieco dowiemy, osobiście uważam, że w tej książce jest również zawarta psychologiczna mądrość – ale czytając ją miałam trochę wrażenie jakby człowiek miał się zamykać na ten określony typ żywiołu, który akurat pasuje do naszego etapu życia, mam lekkie wątpliwości co do tego dopasowania przecież są szczęśliwe związki gdzie ludzie zarówno pasują do siebie idealnie jak i są przeciwieństwami siebie, co prawda w ostatnim rozdziale są rady jak postępować w związku gdzie para jest energetycznie nie dopasowana do siebie, ale po prostu uważam że ta koncepcja to sprawa indywidualna na pewno są osoby spod żywiołu np. metalu które nie mają problemu ze swoim partnerem spod żywiołu np. wody bez pomocy zawartej w tej pozycji.

Książka z pewnością jest warta przeczytania mimo tego, że niektóre moje przekonania są nieco inne to uważam tą lekturę za wartościową, a i nie można odmówić humoru autorką - na pewno nie jednemu się buzia śmieje czytając tą pozycję. Lekka, przyjemna i refleksyjna lektura - jeśli się zastanawiacie czy po nią sięgnąć, to zapewniam że nie wiele osób będzie zawiedzionych powiedziałabym nawet, że nikt nie będzie ale przecież każdy jest inny i ma inne piorytety.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2015, 14:23 {2} przez Olimpia.)
05-01-2015, 23:52
 Podziękowali: Animal

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB