Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hatha Joga. Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu
Autor Wiadomość
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Hatha Joga. Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu
Zapraszam do zakupu książki: http://talizman.pl/joga-i-cwiczenia-fizy...78457.html
I na strone wydawnictwa: http://www.studio.astro.pl

[Obrazek: hatha-joga-bezpieczne-cwiczenia-dla-ciala-i-umyslu.jpg]

Przedstawiam wam książkę, która mnie... przeraziła.
Najpierw wpadła ona w ręce mojej cioci, która chętnie ją przekartkowała po czym zaczęła się śmiać i pokazała mojej mamie pewien wygibas mówiąc ''To jest łagodny wariant! Hahaha! Zrób sobie łagodny wariant!'', a moja mama na to, że chyba musiałaby połamać sobie kręgosłup. XD

Jak rzeczywiście jest? Cóż, mnie także pozycje przeraziły i się zastanawiałam jak je do licha będę praktykować? I to jeszcze z moim kręgosłupem nadającym się już tylko do operacji...

Jednak okazało się, że po wgłębieniu się w to wszystko to nie takie straszne jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ważne jest aby przeczytać przygotowanie do tych pozycji – jak medytować, techniki oddychania, wykorzystanie assan itp. Potem już przejść po prostu do praktyki, pozycje są podzielone na rozdziały, jest dość sporo... pozycje stojące, balansujące, relaksujące, odwrócone itp. ku mojej uldze każda pozycja ma swoją rubryczkę mówiącą między innymi o korzyściach umysłowych, fizycznych i przeciwskazaniach do ich praktyki, oczywiście każda pozycja ma swoje kolorowe zdjęcia instruktorów pokazujących jak tą pozycję należy wykonać. Niektóre pozycje są naprawdę trudne i wydaje mi się, że nigdy ich nie zrobię, niektórych nie mogę ze względu na owe przeciwskazania... Przejdźmy jednak do praktyki, która sprawiła mi masę bólu, ale również śmiechu (mam poczucie humoru) i korzyści... już tydzień praktykuje i dalej mam zakwasy, ale oprócz zakwasów stałam się bardziej elastyczna, rozciągnięta, spokojniejsza i zrelaksowana... co prawda nie raz wpadłam na ścianę tracąc równowagę, ale mój 2-letni synek mnie bardzo motywował! Za każdym razem jak mi się udało to się śmiał, a jak traciłam równowagę to klaskał śmiejąc się a im dłużej wytrzymałam tym bardziej się cieszył. ^^ Tak więc, miałam naprawdę super doping! Po tym tygodniu te pozycje na które się zdecydowałam, przychodzą mi o wiele łatwiej co prawda wciąż przy niektórych (tych balansujących głównie) tracę równowagę, ale coraz dłużej wytrzymuje a nastrój mi się bardzo poprawił – z niektórych pozycji zrezygnowałam po kilku próbach irytując się niemiłosiernie, ale przecież dopiero zaczęłam a do wszystkiego trzeba praktyki i cierpliwości! Wrócę więc do nich za jakiś czas. Uśmiech

Polecam Hathę Jogę dla tych cierpliwych i/lub wytrwałych... no albo dla tych wysportowanych. W każdym razie korzyści z tej dziedziny są duże i moim osobistym zdaniem szybko zauważalne.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2015, 00:01 {2} przez Olimpia.)
05-01-2015, 23:56
 Podziękowali: Animal , Nikola97

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB