Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aragonit
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Aragonit
Kiedy byłam mała dostałam książkach o kamieniach szlachetnych i półszlachetnych... oczywiście zakochałam się od razu! Otwierałam książkę tylko po to żeby popatrzeć na obrazki... w szczególności podobał mi się rubin, szmaragd akwamaryn, azuryt i aragonit. Wtedy myślałam że każdy z tych kamieni kosztuje fortunę i nigdy nie będę miała żadnego - a dziś miałabym zadziwiającą kolekcję gdyby większość minerałów nie miało ''nóg''. :D A wiecie, które kamienie najczęściej grzecznie siedzą? Uśmiech Tak, te z żywiołu ziemi, a Aragonit jest takim wlaśnie kamieniem. UśmiechDzisiaj tak właśnie układałam w szafie i zastanawiałam się nad kolejnym postem, kiedy wypadł właśnie Aragonit i już wiedziałam, że to właśnie jego chce wam przedstawić! Uśmiech Jest piękny i bardzo orginalny, prawda? Nie lubię koloru brązowego ani kamieni tego koloru, ale ten kamień ma piękną barwę brązu i ma po prostu niesamowity kształt, to właśnie chyba on mnie tak urzekł - nie podoba mi się oszlifowany Aragonit, jak Aragonit to tylko w stanie naturalnym, surowym!


[Obrazek: 0_0_productGfx_25367b7012b9c2b03708ba00b4afc1bf.jpg]


Są różne kolory Aragonitu... biały, niebieski, żółty, zielony, ale tak naprawdę miałam (i mam) do czynienia tylko z brązowym i tak naprawdę, osobiście nie wyobrażam sobie mieć tego kamienia w innym kolorze - prawdopodobnie dlatego bo brązowy jest ponoć naturalnym kolorem tego minerału, a wszystko w Naturze musi być naturalne!

Ten brązowy klejnot nie jest zbyt popularnym minerałem, nizbyt chętnie używany przez jubilerów (miękki minerał) i nie za bardzo też popularny wśród ezoteryków, przez co moim zdaniem nie doceniony.

Aragonit to kamień żywołu ziemi i usposabia wszystkie jej cechy i właściwości. Subtelnie i bardzo delikatnie lecz fizycznie możliwy do odczucia sposób (kiedy jest noszony na gardle i skupimy swoją uwagę w tym miejscu, poczuje się jak Aragonit pulsuje jakby ''naprawiał') pomoże ludziom, którzy są nadważliwi lub nie potrafią sobie poradzić ze swoją wrażliwością przez co ich uczucia są często ranione i cierpią, pomoże także ludziom którzy cierpią na wszelkie lęki, stresy czy nerwice. To po prostu kamień, który łączy Cię samą Matką Ziemią, przeprowadza jej energię do Ciebie tym samym Aragonit osadza się z korzeniami głęboko w ziemi, ugruntowując Cię i stabilizując Twoje emocje, stan psychiczny czy lecząc chorą duszę, wprowadzi harmonię i równowagę w Twoje życie. Osoby z kompleksami i niskim poczuciem wartości także nie będą zawiedzione - Aragonit pokaże Ci jak pokochać i zaakceptować samego siebie, nauczy Cię także cierpliwości, wytrwałości, praktyczności, rozsądku, dystansu do siebie i spraw Cie dotyczących - pierwsze moje zetknęcie z energią tego kamienia odczułam jako energię bardzo troskliwego Opiekuna, który chce dla mnie jak najlepiej, chce mi zapewnić bezpieczeństwo i trwały fundament abym potem mogła na nim coś wybudować.


[Obrazek: 37bbcaf4b589a5db6aa646841bcbd8de82675cd7.jpg]


Wszędzie gdzie się pojawi odblokowuje zastałą energię, czyli transformuje negatywną energię na pozytywną i zwiększa wibracje. Tak więc, oczywiście nosząc Aragonit Twoja energia, pole auryczne zostanie oczyszczona, uzdrowiona i wzmocniona, ah... jeszcze chroniona. Także można go umiejscowić gdzieś w jakimś pomieszczeniu gdzie wiecie, że energetycznie nie jest pozytywnie, Aragonit zrobi z atmosferą energetyczną tego pomieszczenia dokładnie to samo co by zrobił z Twoim polem aurycznym - jest również dobrym odpromiennikiem, choć w tym wypadku zdaje sobie sprawę, że Aragonit nie jest jakimś mistrzem w tej dziedzinie.

W zdrowiu pomaga głównie na choroby skórne - wystarczy pocierać oczyszczonym Aragonitem chore miejsce.

I co? To tylko tyle? Tak, aż (!!!) tyle. Aragonit jest minerałem, który uzdrawia, oczyszcza i chroni, szkoda tylko, że bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy jak bardzo to ważne sprawy.

Aragonit występuje raczej w ''ciepłych krajach'' Hiszpania, Włochy, Afryka, Grecja... jednak spotka się go także u naszych sąsiadów w Czechach w Polsce złoża Aragonitu czekają na was w takich miejscach jak Góry Świętokrzyskie, Tarnobrzeg czy Kłodzk.


[Obrazek: Aragonite_bicolore.jpg]


Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
09-05-2015, 18:25
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB