Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miedź
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,122
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 879
Podziękowano 1394 razy w 691 postach
Post: #1
Miedź
Miedź moi Państwo! Metal bardzo popularny w metaloterapii (tak, jest coś takiego!), szkoda tylko że sama metaloterapia nie jest popularna i szkoda, że ezoterycy tak ciężko zapominają a nawet ignorują moc tego niesamowitego metalu. W rytuałach i technikach często można spotkać się z miedzią, sama bardzo chętnie z niej korzystam i pozostaje pod jej całkowitym urokiem. ^^

[Obrazek: 7.jpg]

Planeta: Wenus
Żywioł Woda
Energia: Żeńska, receptywna (bierna)
Bóstwa: Afrodyta, Wenus, Isztar, Izyda, Freya, Brigit itp. Także Muzy są blisko związane z miedzią

Miedź jest uważana za najlepszy przekaźnik energii (tak samo jak sperma), dlatego czesto właśnie z miedzi są robione róźdżki - miedź świetnie przewodzi energię, wchłania energię jak woda głąbkę - a energią jest między innymi myśl i emocja, dlatego różdźkarzowi trzymającemu miedzianą różdźkę bardzo łatwo jest kontrolową energię. Miedź wzmacnia przepływ energiii także w rytuałach, jeśli rzuciłabym urok moja magia mogłaby natrafić na jakieś miejsce gdzie energia jest zbyt zagęszczona a przez to tym samym zablokowana i nie dopuszcza mojej magii przez siebie... i tak oto moja magia staje się częścią tamtej blokady energeytcznej zasilając zagęszczenie energii... i mój urok zostaje uwięziony. Smutny A co jeśli pracowałabym z miedzią? Rzuciłabym urok i jeśli natrafiłby on na zageszczenie energii, które by zablokowało moje działanie to wówczas nic nie spaliło by na manewce... miedź łapczywie magazynuje energię a więc moją intencję i z prędkością światła rozproszy tą zageszczoną energię, zmuszając ją aby się rozstąpiła niczym Morze Czerwone przez Abrahamem. I właśnie dlatego miedź jest uważana za metal, który szybko przyciąga to czego pragniesz - podobne przyciąga podobne, więc jeśli miedź zbierze sporo energii o intencji np. chce poznać tego chłopaka z sąsiedniego bloku, to nie zdziw się jeśli ''przypadkiem'' na niego niebawem wpadniesz. Z tego samego powodu miedź ma bardzo pozytywny wpływ na czakry i pole aurytczne - równoważy energię oblokowując zastają energię poprzez wchłanianie niej. Oczywiście z tego względu miedź należy bardzo często oczyszczać... ale to nie problem, bo wystarczy obmyć ją pod zimną wodą z intencję oczyszczenia albo/i okadzić białą szałwią, z doświadczenia wiem, że najlepiej działają obie te praktyki, najpierw woda potem okadzenie. Skoro miedź tylko wchłania to raczej oczywiste jest, że nie należy przesadzać z noszeniem miedzi? Amulety, biżuterie czy spinki i to całe inne tałataństwo noście na specjalne okazje - np. niebawem jest szansa awansu w pracy? Zakładać miedź. Romantyczna randka? Miedź! Ale nigdy nie noście jej długo (10 dni wystarczy, potem przerwa) - w przeciwnym razie zostaniecie przeenergetyzowani co poskutuje migrenami, drażliwością, zaburzeniem energetycznym czy/i hormonalnym. Poza tym skoro miedź będzie nosiła w sobie zablokowaną energię, która nie przepływa to wtedy będzie niczym jej żywioł - woda, która kiedy nie ma ruchu, zaczyna się psuć i śmierdzieć, co wtedy taka miedź może dobrego do was przyciągnąć? Nic.

[Obrazek: Wlodi-CC-BY-SA-2.jpg]

Jako metal Wenus oczywiście jest metalem, który w szczególności pomaga w sferze miłosnej. Poza tym jako metal który przyciąga - sprawia, że osoba która go nosi wydaje się osobą o ciekawej osobowości, która jest przy tym atraktycjna i pociągająca, miedź dodaje także wdzięku, poczucia humoru i lekkości ruchów. Poza tym więc, że przyciąga interesujących ludzi to jeszcze jest świetna dla wszelkich artystów! Miedź również cieszy się sympatią Muz - Boginek, których obecność daje natchnienie i wenę wszelkim artystą, nie ważne więc, czy będziesz coś fotografował, malował, rzeźbił, pisał książkę czy wiersz miedź Cie wspomoże!

Ale jest bardzo ważna kwestia miedzianką biżuterię (brazolety, pierścienie itp.) należy nosić na ręcę przyjmującej! Czyli receptywnej, biernej a więc chodzi o tą rękę, która jest słabsza - którą nie piszesz. Większość ludzi jest praworęcznych, a więc powinni nosić miedź na lewej ręce. Po prostu jest to słabsza ręka która przyjmuje energie i na którą świadomie na ogół nie zwracamy uwagi, bo przecież większość rzeczy robimy prawą (dominującą/rzucającą) ręką.

Miedź polecam bardzo osobą cierpiącym na reumatyzm czy inne tego typu bóle bo ten cudowny metal wyciąga ból - np. ze stawów czy kręgosłupa, poza tym skoro poprawia nastrój to także jest świetny na depresje czy nerwicę, no i nie można pominąć, iż miedź dodaje sił witalnych a więc niweluje zmęczenie.

Miedź można kupić za grosze w sklepie np. dla budowlańców, kupujecie taką rolkę ''drutów'' miedzi... ile chcecie! Możecie też kupić przez neta: http://skup-metali-kolorowych.pl/index.php/cennik.html Do tego przydadzą wam się kombinerki czy coś w tym stylu aby tą miedź sobie w ułożyć w kształt jaki kolwiek zechcecie. Tak... międź jest metalem miękkim i można ją tak powyginać aby otoczyć nią jakiś kamień i zrobić z niej zawieszkę, tak aby trzymał się na nas... to daje naprawdę niewiarygodne możliwości, możecie robić sobie miedziane branzoletki z rzeczy które nie mają uchwytów i robić je z miedzi. Choć ja osobiście jestem raczej zwolenniczką tradycji...
W starożytności (obecnie jeszcze w Buddyści i niektórzy Chińczycy, a na pewno Taociści) po prostu zakrzywiają czystą miedź w ten sposób aby zrobić branzoletkę na lewej ręce i tyle... czysta miedź bez dodatków opasająca dłoń, jednak różni się sposób jej noszenia - w niektórych tradycjach miedziana brazoletka ma być otwarta, czyli taka branzoletka która jest półokręgiem, a nie pełnym kołem... w innych natomiast musi to być pełne, zamknięte koło. Osobiście uważam, że nie ma różnicy, sama energia miedzi działa zadowalająco i nie widzę różnicy pomiędzy branzoletką z okręgiem czy półokregiem. Natomiast jeśli chodzi o pierścienie - to nosi się je na palcu serdecznym.

Zamiennikiem miedzy jest brąz, brąz to stop miedzi z jakimś innym metalem np. cyną - w tym wypadku, miedź łączy swoje właściwości z tym drugim metalem który został z nią stopiony, problemem jest że na ogół sprzedawca nie potrafi nam powiedzieć z czym owa miedź została stopiona... a więc nie wiemy o jakie właściwości miedź została wzbogacona, jednak mimo to... to jest zamiennik miedzi. ^^ Ma w sobie miedź, a więc jest ok.

[Obrazek: 919537-miedz-surowce-657-323.jpg]
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
09-05-2015, 18:33
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Unebris , Sea , Animal


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB