Ocena wątku:
  • 2 głosów - 4.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rytuał na "zamknięcie ust"
Autor Wiadomość
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Liczba postów: 73
Reputacja: 3
Podziękowania: 4
Podziękowano 54 razy w 32 postach
RE: Rytuał na "zamknięcie ust"
Koniec
[Obrazek: gloria-mortuis.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2020, 16:18 {2} przez Rasphul.)
28-10-2016, 20:35
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 733
Reputacja: 26
Podziękowania: 292
Podziękowano 149 razy w 91 postach
(28-10-2016, 20:35)Rasphul napisał(a): @Magician7
"brak rytualnych elementów" oraz "energia się rozprasza" to są argumenty. Nie będę "sprawdzał" tego "rytuału", bo praktykuję magię na tyle długo, by wiedzieć, że jest kiepski. Podam Wam za to, coś lepszego Uśmiech
Używacie na własną odpowiedzialność.

Wiesz, nie istotne jak bardzo doświadczony jesteś, żeby zachować obiektywność przed sobą i innymi, musisz wystawiać swoje teorie na próbę, jak i innych. Nie ma nic gorszego niż zapomienie o tym przez swoje sukcesy. Wtedy możesz przeoczyć jakiś ważny skrawek wiedzy który zauważyła inna osoba. Teraz jeśli chodzi o argumenty, istnieją zasady argumentacji. Z twojego tekstu nie można wywnioskować dlaczego energia ma się rozpraszać oraz co według ciebie ma być elementami rytuału. Więc argumenty stają się stwierdzeniami.

Rytuał jest solidnie skonstrułowany, aczkolwiek polega ściśle na modelu spirytułalnym, przed opisem jest wzmianka o tym na czym opiera się działanie praktyk czarowników, co też jest opinią. Wiele systemów magicznych czarostwa opiera się na rytułalnej formie wzywania duchów, a następnie komunikacji poprzez odmienne stany świadomości (najczęściej). Aczkolwiek, to nie oznacza że na prawdę działają poprzez interwencje istot.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2016, 21:42 {2} przez Magician7.)
28-10-2016, 20:56
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Każdy system jest tak naprawdę mieszanką modeli magicznych - po kilku latach praktyki sam do tego doszedłem, że spotykałem się z problemami, których nie byłem w stanie wytłumaczyć nie odnosząc się do odmiennego modelu. Wtedy dochodziło z reguły do przewartościowania.

W tym zaprezentowanym powyżej masz do czynienia z mieszanką spirytualno-energetyczną przede wszystkim.

Cytat:przed opisem jest wzmianka o tym na czym opiera się działanie praktyk czasowników, co też jest opinią.

To akurat jest fakt. Jeśli uważasz inaczej, przedstaw tradycje czarostwa, która nie stosuje więzi z duchami w swoich praktykach.

Cytat: Aczkolwiek, to nie oznacza że na prawdę działają poprzez interwencje istot.

Jeżeli zaprzęgasz istoty do pracy, to znaczy, że działasz poprzez ich interwencje/wsparcie. Niezależnie czy wykonują za Ciebie brudną robotę, czy jedynie dają boosta Twojej osobistej mocy (patrz fetysze).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2016, 21:27 {2} przez Rasphul.)
28-10-2016, 21:21
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 733
Reputacja: 26
Podziękowania: 292
Podziękowano 149 razy w 91 postach
(28-10-2016, 21:21)Rasphul napisał(a): Każdy system jest tak naprawdę mieszanką modeli magicznych - po kilku latach praktyki sam do tego doszedłem, że spotykałem się z problemami, których nie byłem w stanie wytłumaczyć nie odnosząc się do odmiennego modelu. Wtedy dochodziło z reguły do przewartościowania.

W tym zaprezentowanym powyżej masz do czynienia z mieszanką spirytualno-energetyczną przede wszystkim.
No nie do końca, tam nie ma żadnej wizułalizacji przesyłania energii, przechodzenia w inny stan świadomości żeby wysłać intencje, wizułalizacji tworzenia istoty.etc. Do tego rytuał jest ukierunkowany na korzystanie z mocy istoty i cały czas prosisz w nim istotę o wykonanie dla ciebie przysługi. Dlatego nie można powiedzieć że zawiera elementy z modelu energetycznego.

Jeśli chodzi o same działanie systemów, jak najbardziej się z tobą tutaj zgodzę. Nawet przy obiektywnych testach dochodzi się do takiego wniosku. Aczkolwiek, wiem że ludzie z innych kręgów akceptują ten podział, dlatego wykorzystuje je żeby łatwiej się porozumieć.

(28-10-2016, 21:21)Rasphul napisał(a): Jeżeli zaprzęgasz istoty do pracy, to znaczy, że działasz poprzez ich interwencje/wsparcie. Niezależnie czy wykonują za Ciebie brudną robotę, czy jedynie dają boosta Twojej osobistej mocy (patrz fetysze).
A skąd masz pewność że realnie pracujesz z istotami ? Nie zrozum mnie źle, sam uważam że byty astralne to żywe i świadome istoty . Sęk w tym że to że ja mogę pracować z istotami lub myśleć że pracuje, nie oznacza że tak jest lub że ktoś inny na prawdę z nimi pracuje. Odczucia są zdradliwe, szczególnie kiedy prakatyka którą wykonujesz zawiera techniki wizułalizacji i wykorzystywanie odmiennych stanów świadomości. Więc żeby mówić że to fakt, musisz wykonać obiektywny test.

(28-10-2016, 21:21)Rasphul napisał(a): Jeżeli zaprzęgasz istoty do pracy, to znaczy, że działasz poprzez ich interwencje/wsparcie. Niezależnie czy wykonują za Ciebie brudną robotę, czy jedynie dają boosta Twojej osobistej mocy (patrz fetysze).
Mam wrażenie że zaszło nie porozumienie. Ja nie mówię że ludzie nie próbują wejść w kontakt z istotami lub nie wykonują praktyk które mają to na celu, ja mówię że to co ludzie biorą za wpływ istot może być jedynie wytworem wyobraźni spowodowanym transem.

Żeby wiedzieć czy napewno mamy doczynienia z istotą, musimy wykonać test. Czyli kazać paru osobą ją ewokować i porównać odczucia, w warunkach wykluczających narzucenie jakiś przeświadczeń.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2016, 21:58 {2} przez Magician7.)
28-10-2016, 21:41
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Wizualizacja, nie jest techniką magiczną i to, że ona nie występuje nie znaczy, że przesyłu energii tam nie ma. To współczesny new age z tą wizualizacją z reguły. Ewentualnie ułatwienie dla adepta, który jest mało wprawiony. Pierwotnie wizualizacja miała służyć wyćwiczeniu koncentracji adepta i tyle. Dlatego w żadnych średniowiecznych grimuarach nie masz mowy o czymś takim jak wizualizowanie energii. To współczesna nowomoda magiczna.

Cytat:A skąd masz pewność że realnie pracujesz z istotami ? Nie zrozum mnie źle, sam uważam że byty astralne to żywe i świadome istoty . Sęk w tym że to że ja mogę pracować z istotami lub myśleć że pracuje, nie oznacza że tak jest lub że ktoś inny na prawdę z nimi pracuje. Odczucia są zdradliwe, szczególnie kiedy prakatyka którą wykonujesz zawiera techniki wizułalizacji i wykorzystywanie odmiennych stanów świadomości. Więc żeby mówić że to fakt, musisz wykonać obiektywny test.

Moim testem są efekty moich rytuałów, myślę, że dla każdego praktyka to jasne. Wątpisz tak długo, jak nie odprawiasz rytuałów, gdy zaczynasz robić pewne rzeczy, ich konsekwencje po prostu się zdarzają - uzyskujesz efekty swoich działań w codziennym życiu. Nie chcesz chyba, bym opowiadał jak to za pomocą magicznych operacji załatwiłem sobie lepszą posadę, lub awans przyjacielowi. Jak praktykujesz magię, to wiesz, że masz skuteczność swoich działań, a ona właśnie daje Ci pewność, że pracujesz z danymi istotami itd. Jeżeli zaś pijesz do tego, że te istoty mogą być tworem podświadomości - nie obchodzi mnie to, tak długo jak w swoim meta-modelu ich postrzegania uzyskuje efekty, nie interesuje mnie, jak osoby trzecie będą sobie te "wpływy" tłumaczyły. Dla mnie, w mojej kosmologii, są to realne, odrębne ode mnie istoty, i tyle.

Cytat:Mam wrażenie że zaszło nie porozumienie. Ja nie mówię że ludzie nie próbują wejść w kontakt z istotami lub nie wykonują praktyk które mają to na celu, ja mówię że to co ludzie biorą za wpływ istot może być jedynie wytworem wyobraźni spowodowanym transem.

Nieznajomość technik magicznych. Aby wejść w trans musisz utrzymywać pustkę umysłu, a pustka oznacza brak myśli i wpływów Twojej wyobraźni. Trans charakteryzuje się właśnie tym, że otwiera Ciebie na doznanie z zewnątrz, a nie na Twój szał i potop myśli. I ponownie nie ma znaczenia, czy te wpływy będą obiektywnie zewnętrzne, czy też te wpływy będą przejawem twojej głębokiej podświadomości - tak długo jak utrzymujesz efekty swoich rytuałów, tak długo nie ma to najmniejszego znaczenia. Trzeba podejść do magii pragmatycznie.

Cytat:Żeby wiedzieć czy napewno mamy doczynienia z istotą, musimy wykonać test. Czyli kazać paru osobą ją ewokować i porównać odczucia, w warunkach wykluczających narzucenie jakiś przeświadczeń.

To absurdalne, ponieważ każda ewokowana istota może przybrać jakąkolwiek formę i postać zechce. Ponadto wbrew temu, co większość nastolatków na tym forum sądzi, wcale nie jest tak łatwo znaleźć kogoś kto potrafi przeprowadzić poprawnie ceremonię ewokacji. Ewokacja to wyższa szkoła jazdy w magicznym curriculum. Tak więc najpierw trzeba by było przetestować te osoby, czy w ogóle mają odpowiednie umiejętności i predyspozycje by taką operację magiczną przeprowadzić.

A tak na marginesie, znam świadectwa dwóch osób pracujących z Goetyckimi duchami, którzy wzywali Bael'a, oboje według metody Crowleya. Obu duch ukazał się w postaciach odmiennych (i odmiennych od opisów w Goecji), zawarli umowę. Od jednego duch zażyczył sobie chwalenie jego imienia przez okres 3 miesięcy za wyleczenie go z pewnej przypadłości. Od drugiego składanie mu cotygodniowych ofiar przez pół roczny okres (nie wiem tylko, jaki problem ta osoba chciała rozwiązać, bo mi tego nie zdradziła). Nie mniej oboje zaświadczyli, że dostali to, czego chcieli.

To taka anegdotka, która pokazuje, że w sumie obiektywny test może być niemożliwy do wykonania, bo istnieje zbyt wiele zmiennych, których nie jesteśmy w stanie ustalić.
29-10-2016, 16:09
Znajdź Posty Reply
Kamis Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 239
Reputacja: 9
Podziękowania: 206
Podziękowano 148 razy w 85 postach
Świetny rytuał Rasphul ale minusem jest ten codzienny obrzadek dla ducha. Akurat Santa la Muerte mi ogolnie nie pasuje i to raczej nie dla mnie ale to osobiste odczucie.
29-10-2016, 18:32
Znajdź Posty Reply
Rasphul Offline
Nadęty Magus

Jeżeli pracujesz z konkretnymi duchami to ten obrządek zawsze istnieje - może niekoniecznie jest to "codzienny" obrządek - bo tak naprawdę zazwyczaj ogranicza się to do, cotygodniowej ofiary dla ducha i do wzywania ducha w ceremoniach jakie się przeprowadza. Ja podałem akurat w takiej formie i z takim duchem, ponieważ no cóż... jest on mi bliski. Jak cały nekromantyczny obrządek zresztą.
29-10-2016, 18:35
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Kamis

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB