Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne przyciąganie
Autor Wiadomość
Sea Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 262
Reputacja: 7
Podziękowania: 737
Podziękowano 134 razy w 76 postach
Dziwne przyciąganie
Ciekawa jestem czy mieliście już coś takiego, czy się wam przydarzyło coś podobnego ?
Nie do końca rozumiem, ten mechanizm i nie potrafię go uruchomić na zawołanie, a chciałabym ...
Może wyjaśnię o co mi chodzi. Myślę o czymś i skupiam się na tym przedmiocie. Kiedyś potrzebowałam pomadkę ochronną do ust, a moja mi się się kończyła. Byłam padnięta po dwunastogodzinnym dniu pracy i nie miałam siły iść jeszcze do sklepu, więc pojechałam do domu.
Siedzę sobie w tramwaju, nic szczególnego, jak zawsze pełno ludzi, aż tu nagle coś się kula i leci raz w tę raz w drugą stronę. Coś niepozornego i niezbyt dużego. Patrzę pod nogi i skupiam uwagę na tym przedmiocie. Kiedy kolejny raz przylatuje pod moje nogi, schylam się i go podnoszę. Nówka sztuka, tylko niezapakowana pomadka ochronna.

Następne zdarzenia, bardziej świeże bo miały miejsce w tym miesiącu.

Jestem w Biedronce i stoję przed kasą z pełnym koszem zakupów. Już czas na mnie, żeby wykładać towar na taśmę. Przypominam sobie, że nie wzięłam czegoś do picia, a jest gorąco i chce mi się pić.
Kiedy jednak towar przejeżdża już na stronę do pakowania czeka na mnie tam już puszka coca coli, którejś ktoś zapomniał chyba zabrać.

Marzy mi się książka, chciałabym ją mieć, ale uważam, że jest dla mnie za droga. Kilka dni z rzędu oglądam ją w internecie i wiecie co się dzieje ?
Nagle robią dziwną promocję i książka, która kosztowała prawie czterdzieści złotych, nagle kosztuje jedyne sześć, więc ją kupuję.

Mieliście kiedyś coś takiego, że wasze myśli się materializowały w tak zaskakujący sposób?
Czemu to nie dzieje się częściej i na zawołanie?
Czy ktoś mnie oświeci w tej kwestii ?
rolleyes:
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
31-05-2015, 19:53
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
RE: Dziwne przyciąganie
Ja czasami też tak mam. Czegoś potrzebuję l, a to przychodzi samo. W życiu liczy się bycie we właściwym miejscu i czasie.

Kiedy alpiniści planują wejść na szczyt, muszą liczyć się z pogodą. Mówią na to 'timing' (w sumie nie tylko oni, tak nazywa się to zjawisko, kiedy wszystko się układa). Wyszli z namiotów i akurat jest czyste niebo więc hajda na górę.

W ogóle kiedy coś planujemy, musimy wiedzieć kiedy to zrobić, czyli mieć 'timing'(z angielskiego od 'time' czyli czas).

Musimy iść zgodnie z ruchem rzeczy we wszechświecie, a nie 'pod prąd' jak to dzisiaj modne, bo nic nam się nie uda. Cały świat, będzie przeciwko nam. Cały problem w tym, że na ogół nie wiemy co mamy robić. A wystarczy słuchać tego słabiutkiego i cichego głosiku wewnątrz nas. Trzeba się wsłuchać żeby go usłyszeć.

Mówię coś o a'la przeznaczeniu, choć to nie do końca to. Ktoś może również wspomnieć o prawie przyciągania, ale według mnie to też nie do końca wszystko wyjaśnia, bo nie zawsze dostajemy to czego chcemy, a jeśli już to dostajemy to musimy zapłacić odpowiednią cenę.

Ja kiedyś chciałem. Kiedy to dostałem było jeszcze gorzej. Teraz oduczyłem się chcieć i jest wyśmienicie. Paradoksalnie wszystko dostaję. Wszystko robi się samo.

No trochę się rozpisałem. :p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2015, 23:06 {2} przez Gauge.)
31-05-2015, 23:02
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea , Poszukiwacz
Hexe Offline
Użytkownik

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 13 razy w 6 postach
Całe życie tak mam... a dzieje się tak, bo ludzie nie korzystają ze swojego umysłu świadomie (sama nad tym pracuje). Polecam film pt. "Secret" ,tam jest właśnie mowa o prawie przyciągania. Polecam również książkę (nie wiem czy jest dostępna w j.polskim) "Jetzt will ich es wirklich wissen" - Peter Kummer.

Pisz poprawnie! - Neaxx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2015, 10:11 {2} przez Neaxx.)
31-05-2015, 23:19
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea
Sea Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 262
Podziękowania: 737
Podziękowano 134 razy w 76 postach
Tak czułam, że ktoś mi napisze, że powinnam obejrzeć ten film.
Widziałam go, ale...
Raczej żadne z moich większych marzeń nie zostało do mnie w cudowny sposób przyciągnięte. :D
Nie przyciągnęłam jak magnes wielu konkretnych rzeczy, których obecność w moim życiu wizualizowałam, więc powinny się zamanifestować istnieniem.
Puszki z napojem, pomadki do ust, czy książki nie wyobrażałam sobie nawet, jedynie o nich pomyślałam, a jednak się pojawiły.

Jak ktoś mi napisze, że akurat to się pojawiło, bo najbardziej tego akurat potrzebowałam, to go trzepnę w ucho. :D
Rany gdyby ilość wkładanej energii i czasu poświęcona na myślenie o czymś przeobrażała się w ten przedmiot w naszym posiadaniu, byłabym szczęśliwym posiadaczem wielu cennych przedmiotów, a mój wymarzony facet leżałby teraz na mojej wycieraczce :D i czekał, aż go wezmę do domu. :D
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2015, 11:31 {2} przez Neaxx.)
01-06-2015, 15:13
Znajdź Posty Reply
Disneyowa Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 83
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 28 razy w 16 postach
Dobrze, ze pisarko o tym wspominasz - mam tak zaskakująco często. Nie mogę czegoś znaleźć i nagle znajduje to w miejscu o którym pomyślałam szukając danej rzeczy. Książka "Sekret" przeczytana, ale miałam tak wcześniej, więc nie mogę tego zwalić na książkę. Czasami mam też tak, że ktoś czegoś szuka, a ja mówię mu sprawdź tu i tu i nagle okazuje się, że dana rzecz właśnie tam jest. Uśmiech
[Obrazek: dE0Mu58.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2015, 16:17 {2} przez Animal.)
01-06-2015, 21:23
Znajdź Posty Reply
Ruta Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 185
Podziękowania: 12
Podziękowano 98 razy w 50 postach
Czemu mi się to nie zdarza? ;[
Mogłabym tak sobie pomyśleć, ze zgubiłam swój kupon lotto z wygraną 10mln, a tu nagle wiatr by mi w twarz takim oto rzucił. Rany... fajnie by było.
Nie kpię, jakby co. Serio rozpaczam.

Raczej nie mam takiej siły sprawczej. A może po prostu rzadko coś gubię/zapominam, bo zwykle wszystko skrupulatnie planuję, czasem aż do przesady, więc rzadko mi się zdarza sytuacja by coś było na gwałt potrzebne, abym tego nie miała.

Zwykle mam też odwrotnie, że jak już czegoś szukam, to pasuje przysłowie, że "diabeł ogonem nakrył", mam to prosto przed oczami i jestem ślepa. Cóż. Takie moje (nie)szczęście.
01-06-2015, 22:54
Znajdź Posty Reply
Nefilim Offline
Użytkownik

Liczba postów: 27
Reputacja: 1
Podziękowania: 23
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Czasami mi sie uda. Niestety tylko czasami...
02-06-2015, 08:57
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Cytat:Czemu to nie dzieje się częściej i na zawołanie?
"Człowiekowi, który wykonuje Prawdziwą Wolę, sprzyja inercja Wszechświata." Czyli jeśli czegoś NAPRAWDĘ potrzebujesz, dostaniesz to bez większego wysiłku. Możliwe jest zatem, aby takie zjawisko miało miejsce "na zawołanie", pod warunkiem, że będzie to na zawołanie Prawdziwej Woli, a nie dziecinnej zachcianki.

Cytat:Musimy iść zgodnie z ruchem rzeczy we wszechświecie, a nie 'pod prąd' jak to dzisiaj modne, bo nic nam się nie uda.
Ruch we Wszechświecie nie manifestuje się w postaci płynącej w jednym kierunku rzeki, lecz jako wahadło, dyndające z lewa na prawo i odwrotnie. Wobec tego, jeśli będziemy iść zawsze według tego rytmu, będziemy chodzić w kółko. W dodatku, jak sugeruje ruch wahadłowy, obieg ten obejmuje także rzeczy nieprzyjemne. Nie jest to zatem dobra recepta na życie, a szczególnie jeśli ktoś chce się duchowo rozwinąć. Trzeba zatem chodzić pod prąd, gdy wahadło zmierza w negatywną stronę. Tym jest właśnie magiczny trening. Tylko przezwyciężając trudności można stać się od nich niezależnym i wyzwolić z tego błędnego koła.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2015, 10:40 {2} przez Oth.)
02-06-2015, 10:38
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea , Gywher , Marzena , Poszukiwacz , Quo
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
(02-06-2015, 10:38)Oth napisał(a):
Cytat:Czemu to nie dzieje się częściej i na zawołanie?
"Człowiekowi, który wykonuje Prawdziwą Wolę, sprzyja inercja Wszechświata." Czyli jeśli czegoś NAPRAWDĘ potrzebujesz, dostaniesz to bez większego wysiłku. Możliwe jest zatem, aby takie zjawisko miało miejsce "na zawołanie", pod warunkiem, że będzie to na zawołanie Prawdziwej Woli, a nie dziecinnej zachcianki.

Cytat:Musimy iść zgodnie z ruchem rzeczy we wszechświecie, a nie 'pod prąd' jak to dzisiaj modne, bo nic nam się nie uda.
Ruch we Wszechświecie nie manifestuje się w postaci płynącej w jednym kierunku rzeki, lecz jako wahadło, dyndające z lewa na prawo i odwrotnie. Wobec tego, jeśli będziemy iść zawsze według tego rytmu, będziemy chodzić w kółko. W dodatku, jak sugeruje ruch wahadłowy, obieg ten obejmuje także rzeczy nieprzyjemne. Nie jest to zatem dobra recepta na życie, a szczególnie jeśli ktoś chce się duchowo rozwinąć. Trzeba zatem chodzić pod prąd, gdy wahadło zmierza w negatywną stronę. Tym jest właśnie magiczny trening. Tylko przezwyciężając trudności można stać się od nich niezależnym i wyzwolić z tego błędnego koła.

Chyba za 'ostro' się wyraziłem. Najechałem na tych, którzy do czegoś dążą. Nie o to mi do końca chodziło.

Wahadło zatacza krąg tak jak rzeka. Ona nie jest jednokierunkowa, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Można nazwać to jak się chce, ale chodzi o to samo.

W życiu są chwile gorsze-nie zaprzeczam. Nie za bardzo mamy wpływ na to co nas spotka, ale mamy wpływ na to jak zareagujemy.

Nigdy nie wiemy co jest dla nas dobre, a co złe. Można to rozróżnić dopiero jeśli upłynie jakiś okres czasu.

Ile jest filmów i piosenek o dążeniu do spełnienia marzeń?
Dążenie jest emocjonalną chęcią zdobycia jakiegoś celu, cel – tęsknota za nim, uczucie przytłoczenia przez jego brak – biegając wokół jak kurczak z odciętą głową próbując to zdobyć. To jest dążenie
Jest różnica między staraniem się, a walczeniem o coś.
wiele ludzi postrzega walkę jak coś co powinno być uhonorowane. Jest to troszkę głupie, naprawdę. W walce nie ma nic honorowego. Zazwyczaj, jeżeli musisz o coś walczyć, to jest tu coś nie tak.

Jest wielka różnica między staraniem się, a walczeniem o coś. Walka jest akcją powiązaną z wieloma negatywnymi emocjami – walczysz by skończyć robotę, walczysz by się zakwalifikować, by być zaakceptowanym, by zdobyć przyjaciół, by to spotkanie się już zakończyło.

Wysiłek, staranie się jest naturalną częścią ludzkiej egzystencji. Nie możesz wejść do sklepu bez wysiłku – spaliłeś kalorie już wchodząc tam, kupując artykuły spożywcze i wracając do domu. Wysiłek jest naturalny.

Jeżeli uważasz, że walczysz, natychmiast zobacz jakie emocje kryją się pod spodem. Głównie będzie tam to, z czym walczysz, ponieważ cel który chcesz osiągnąć nie przychodzi zbyt szybko. Na przykład możesz mieć pewne zobowiązania finansowe na które potrzebujesz pieniędzy na już. Możesz też walczyć dlatego, że twoje działania są błędne. Czasami starasz się przeciągnąć ludzi na swoją stronę lub przekonać ich do czegoś, a oni nie chcą być po twojej stronie albo zmienić swoich poglądów.

Czasem walka pochodzi z tego, że masz za dużo rzeczy do zrobienia – oznacza to, że twoje życie nie jest zorganizowane. Walka czasem pochodzi z frustracji, że cel będąc umiejscowiony w wyznaczonej ramie czasowej, tylko po to by zrozumieć że życie zaprzecza tobie.

Bycie w równowadze to znaczy bycie cierpliwym, aż sytuacja rozwinie się samoistnie, naturalnie. Wszystko co naturalne jest dobre.

No to myślę, że teraz wszyscy wiedzą o co mi chodzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2015, 16:17 {2} przez Animal.)
02-06-2015, 16:11
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea , Poszukiwacz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB