Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebna pomoc
Autor Wiadomość
konwalia
Neofita

Liczba postów: 6
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
Podziękowania: 3
Podziękowano 3 razy w 2 postach
Post: #1
Pytanie  Potrzebna pomoc
Witam! Jestem bardzo początkująca jeżeli chodzi o magię. Jak się domyślacie zmusiła mnie do tego moja sytuacja życiowa, a dokładniej mój związek. Niestety rozpadł się, wszelkie 'naturalne' metody jak rozmowy i naprawianie błędów nie pomogły. Próbowałam kilka rytuałów znalezionych w internecie, głównie z użyciem świec (przed każdym z nich wykonywałam też Mniejszy Rytuał Pentagramu). No i niestety póki co cisza. Wiarę w działanie magii mam ogromną, odkąd się nią zainteresowałam odczuwam większy spokój i nie zamartwiam się rozstaniem, odczuwam mniejsze cierpienie, bo wierzę, że to jeszcze nie koniec. Oczko
Nie wiem czy to, że jeszcze nic się po tych rytuałach nie wydarzyło to kwestia czasu czy moich umiejętności. Jestem świadoma, że zaczynając od razu od Magii Miłosnej porywam się z motyką na Słońce, dlatego chciałabym prosić o pomoc bardziej doświadczone osoby.
Czy jest tutaj ktoś kto posiada umiejętności przeprowadzania takich rytuałów na osobach trzecich? Ewentualnie macie może jakieś rady lub wskazówki dla mnie?

Wiem, że pojawią się pytania czy jestem pewna tego co chcę zrobić, czy to na pewno ta osoba itd. Tak, decyzja została przeze mnie przemyślana bardzo dokładnie, wiem czego chcę i wiem na co się decyduję.
06-01-2015, 12:19
Nefilim
Użytkownik

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
Podziękowania: 26
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Post: #2
RE: Potrzebna pomoc
https://jakzostacmagiem.wordpress.com/20...omyslnych/

Przeczytaj sobie co jest we wstępie w punkcie 2.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015, 11:28 {2} przez Neaxx.)
06-01-2015, 12:53
konwalia
Neofita

Liczba postów: 6
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
Podziękowania: 3
Podziękowano 3 razy w 2 postach
Post: #3
RE: Potrzebna pomoc
To, że problem popchnął mnie do interesowania się magią, nie oznacza, że na celu mam tylko załatwienie jednego problemu i porzucenia wszystkiego w cholerę. Fakt... o magii zaczęłam czytać przez rozstanie, ale zainteresowało mnie to znacznie mocniej i interesują mnie nie tylko aspekty miłosnej magii. W tym wątku akurat pytam o to, bo aktualnie interesuje mnie najbardziej. Nie róbcie z siebie takich wspaniałych wybrańców, każdy jakoś zaczyna, każdy z jakiegoś powodu. Uśmiech
06-01-2015, 16:01
DragoBonita
Wtajemniczony

Liczba postów: 84
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 6
Podziękowania: 88
Podziękowano 86 razy w 34 postach
Post: #4
RE: Potrzebna pomoc
Cóż... Jeśli szczerze uważasz, iż dasz radę, to kim jesteśmy by uważać inaczej. ;D Zanim jednak cokolwiek odprawisz bądź zaczniesz ćwiczyć zastanów się naprawdę dobrze. Jak zaczniesz, to już na pewno nie będziesz mogła przestać. Durnowaty i prosty psiball może zadecydować o tym, że magia będzie Cię ścigać nawet wtedy, gdy z jakiegoś powodu (a w swoim czasie napewno będziesz miała ich wiele) zechcesz porzucić ezo... Twój wybór. XD

A co do traktowania siebie samych jak wybrańców: kimże TY jesteś aby oceniać tych ludzi? =3 Wielu z nich zaszło dalej niż możesz to sobie wyobrazić, nic o nich nie wiesz, ale mogę Cię zapewnić iż nie osiągnęli takiego stopnia wtajemniczenia ot tak, bez pracy. A praca ta wymaga dużo siły woli, samodyscypliny i determinacji. Na moje oczko to wystarczy, by mogli uznawać się za trochę lepszych niż reszta~ ^^-
06-01-2015, 18:27
 Podziękowali: Nestor , Olimpia
Szczęściarz
Smaragdus Felix

Liczba postów: 461
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 465
Podziękowano 352 razy w 149 postach
Post: #5
RE: Potrzebna pomoc
Droga Konwalio. Rozumiem Cię bardzo dobrze. Miłość do drugiej osoby to bardzo silna emocja, a właściwe jest to uczucie, które jest ponad wszelkie emocje i na prawdę bardzo trudno jest jej się pozbyć. Jednak tak samo jak trudno jest jej się pozbyć, to również niemożliwym praktycznie jest uzyskanie przy użyciu kilku świec.
Jeżeli chodzi o miłość to wiedz, że nie jesteś sama. Setki ludzi na tym forum, czy poza Internetem, ma z nią styczność. Ale wiele potężnych osób (z Tego forum mam na myśli) próbowało uzyskać straconą miłość i... jak grochem o ścianę. To nie jest po prostu coś co można uzyskać znikąd.
Dlaczego piszę znikąd. Otóż widzisz jakiś był powód waszego rozstania. Spowodowało to, że druga połówka przestała się interesować Tobą i związanymi z tym relacjami - powiedzmy szczerze: przestał Cię kochać/przestałaś się mu podobać. Oznacza to, że jest teraz nastawiony przeciwko Tobie - oczywiście w takim stopniu, że nie chce z Tobą nawiązywać relacji - nie w żadnym innym. Generuje to niekorzystny ładunek dla Twojego rytuału, który go neguje. Zapraszam do ryciny:
(A) jest to skumulowana energia Twojego rytuału. Natomiast (B) jest to skumulowana energia Tego jegomościa, która jak zaprezentowana ściana blokuje działanie Twojego rytu.
Co przez To chciałem uzyskać? Żebyś zrozumiała, że w tych całych rytuałach nie chodzi tylko o Ciebie. Tu chodzi też o niego. A jeżeli on na prawdę nie będzie chciał, to niestety nic tej rzeki nie cofnie.

Pozdrawiam,
Szczęściarz

EDIT: I proszę Cię nie szukaj pseudo magów którzy za kasę zrobią Ci taki rytuał. To na 100% pieniądze wyrzucone w błoto, a raczej w ich brudną kieszeń.


Załączone pliki Miniatury
   
[Obrazek: apolud5d75d.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015, 13:24 {2} przez Animal.)
06-01-2015, 19:54
 Podziękowali: konwalia , Sh3 , Sea
Ruta
Wtajemniczony

Liczba postów: 186
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 14
Podziękowano 99 razy w 51 postach
Post: #6
RE: Potrzebna pomoc
Okej, powiem szczerze... mnie totalnie nie przekonują rytuały miłosne. Poza tym patrzę na nie po prostu źle, bo jeśli ktoś ma faktycznie odpowiednie zdolności, to zwyczajnie ingeruje w czyjeś racjonalne/bądź mniej wybory.
Jak czułabyś się, gdybyś dowiedziała się, ze ktoś wykorzystywał magię "na Ciebie"? Ja bym się chyba wkurzyła. Po prostu. Uważam, ze magii nie wolno wykorzystywać w stosunku do konkretnych osób jeśli sobie tego nie życzą/nie mają o tym wiedzy.
Nie wypada, uważam, że to nieetyczne postępowanie.
Magia powinna moim zdaniem służyć zgodnie z naszą wolą. Jeśli twoją wolą jest użyć jej wbrew chęci osoby zainteresowanej - Twoja wola. Ale musisz brać na siebie konsekwencje jakie z tego popłyną.
Czarostwo/magia to też odpowiedzialność za swoją magię. Jesteś na to gotowa?

Zanim zaczniesz używać magii poleciłabym troszkę poczytać o pracy z energią, bo sama wiara w to, ze magia działa.... nie wystarcza. Często nawet nie chodzi tu o konkretny wzór rytuału.. bo to tylko narzędzie. Chodzi o umiejętność wykorzystywania energii płynącej w Tobie.
06-01-2015, 20:56
 Podziękowali: Szczęściarz , Olimpia
Unebris
Zbanowani

Liczba postów: 0
Dołączył: Feb 2015
Podziękowania: 223
Podziękowano 942 razy w 379 postach
Post: #7
RE: Potrzebna pomoc
...
06-01-2015, 22:17
 Podziękowali: xao , Animal , Szczęściarz , Disneyowa , Sea , Poszukiwacz , konwalia , wena , Mały Kamil
Szczęściarz
Smaragdus Felix

Liczba postów: 461
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 465
Podziękowano 352 razy w 149 postach
Post: #8
RE: Potrzebna pomoc
Oczywiście masz rację Unebrisku. W tej kwestii że powinna wykorzystywać swoje zdolności i je kształcić do dojścia do swojego celu.
Co do wylewania jadu? No bardziej bym zważył na fakt że napisały to osoby, o niezbyt dużej reputacji (niby tylko liczby, a jak widać coś znaczą).
Szczęście mamy takie, że nasza nowa koleżanka ma dość duży dystans do takich tekstów.
[Obrazek: apolud5d75d.png]
06-01-2015, 22:30
Ruta
Wtajemniczony

Liczba postów: 186
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 14
Podziękowano 99 razy w 51 postach
Post: #9
RE: Potrzebna pomoc
Chyba za bardzo przywiązujecie wagę do punktów reputacji, serio. Tak naprawdę można je dostać za byle guzik, i to nijak ma się do faktu posiadanej wiedzy. Więc... serio. Bądźmy poważni.
Przestrzeganie, a wylewanie jadu... Unebris chyba w tym momencie Tobie brak dystansu. Koleżanka zadała pytanie, każdy ma prawdo odpowiedzieć zgodnie z posiadaną wiedzą i poglądem, bo to forum dyskusyjne. Nie ma jedynie słusznego poglądu, a jeśli uważasz, ze tak jest... znów dystans. Nie każdy musi się zachwycać czyimś podejście, czy podejściem do tematu w ogóle. Takie prawo magicznej dżungli.
Do magii nikt nie powinien zachęcać, bo "na magię" nie powinno się nawracać. Magia to indywidualna ścieżka i ktoś powinien się na nią decydować w pełni świadomości. A jak nabrać świadomości, skoro nikt w prost nie napisze, jak to wszystko widzi? No jak? Moim zdaniem się nie da.
Podchodzę z dużą dozą ostrożności do osób, które z chęcią dzielą się wiedzą zdobywaną przez lata praktyki, z osobami, które są dla nas totalnie anonimowe i nie wiadomo co chcą z wiedzą jaką mamy przekazać, uczynić. Bądźmy szczerzy - to nie jarmark a dobra wiedza jest w cenie. I nie chodzi tu o prawdziwe złoto. Generalnie magia to obowiązek i odpowiedzialność. Przed samym sobą. Łatwo się zranić, bo czasem ktoś ma więcej energii jak rozumu w głowie. Ale.. magia jest super i głupio do niej bezpośrednio zniechęcać. I się nie powinno, ale... nie ma co zachęcać. Bo to ciężkie Rzemiosło i na pewno nie zabawa na chwilę.
Czasem niestety mam wrażenie, że niektórzy pisząc swoje wpisy traktują magię jak zwyczajne zajęcie, które trochę zabija nudę. Dla mnie to coś poważnego, więc mówię o tym poważnie. ;-)
06-01-2015, 22:49
 Podziękowali: Olimpia
Unebris
Zbanowani

Liczba postów: 0
Dołączył: Feb 2015
Podziękowania: 223
Podziękowano 942 razy w 379 postach
Post: #10
RE: Potrzebna pomoc
...
06-01-2015, 23:08
 Podziękowali: Marzena , Sea , Poszukiwacz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB