fgf
Autor Wiadomość
Aleksy Offline
Aleksy

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
fgf
fggfbfgfgg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2016, 23:41 {2} przez Aleksy.)
03-06-2015, 14:52
Znajdź Posty Reply
Nefilim Offline
Użytkownik

Liczba postów: 27
Reputacja: 1
Podziękowania: 23
Podziękowano 5 razy w 3 postach
RE: Witam.
Miło mi Cię poznać. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2015, 15:25 {2} przez Animal.)
03-06-2015, 15:02
Znajdź Posty Reply
Disneyowa Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 83
Podziękowano 28 razy w 16 postach
Drogi Aleksy, witaj na forum! Skąd do Nas przybywasz?
[Obrazek: dE0Mu58.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2015, 15:25 {2} przez Animal.)
03-06-2015, 18:55
Znajdź Posty Reply
Aleksy Offline
Aleksy

(03-06-2015, 18:55)Disneyowa napisał(a): Drogi Aleksy witaj na forum! Skąd do Nas przybywasz?

Z północy!

Widzę, że fanka "Arrow". Kocham ten serial!

(03-06-2015, 15:12)Unebris napisał(a): Witaj.

Jeżeli jest ci blisko do bycia Agnostykiem - to witam w klubie.

Bywaj.

Nie jestem w pełni agnostykiem, ale stanowisko agnostycyzmu wydaje się najbardziej rozsądne na obecnym poziomie mojej wiedzy. Jestem bardziej zagubiony niż zadeklarowany.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2015, 19:13 {2} przez Aleksy.)
03-06-2015, 19:10
Znajdź Posty Reply
Disneyowa Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 83
Podziękowano 28 razy w 16 postach
Zgadłeś! Uśmiech Pisze bloga na ten temat, prowadzę fanpage i nie przegapiłam żadnego odcinka, moje grafiki też o tym napomykają. Uśmiech

Jakie masz wrażenia po 3 sezonie? Jak porównasz z poprzednimi 2? Czy walka Oliviera z Ra'sem przebiegła po twojej myśli? Komu kibicujesz, kogo w serialu Ci najbardziej żal?
[Obrazek: dE0Mu58.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2015, 15:26 {2} przez Animal.)
03-06-2015, 19:17
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Cytat:Witam wszystkich serdecznie.
Witaj i pozwól, że na początku zrobię złe wrażenie.

Cytat:Interesuję się religiami, okultyzmem i generalnie pojętą duchowością. Wszystko głównie w aspekcie filozoficznym. Magii jako takiej nie uprawiam i raczej nie zamierzam
Sory, ale to niemożliwe. Okultyzm, religia, czy duchowość, to pojęcia, które nie istnieją bez praktyki. Bez doświadczenia nie ma ani Sacrum, ani Ducha, ani nawet Tajemnicy. To tak jakby patrzeć na karty Bansenshukai i próbować coś z tego zrozumieć, nie znając zupełnie japońskiego. Nie możesz się przecież interesować czymś, czego nie możesz w żaden sposób poznać, prawda? Taki jest paradoks okultyzmu, że jest jednocześnie ukryty, odkryty, jeszcze raz ukryty i ponownie odkryty. Goddammit.

Cytat:Oczywiście moja akceptacja kończy się tam, gdzie zaczyna się zagrożenie dla mojej wolności.
A czym jest ta wolność? Bo tymczasowy więzień będzie miał trochę inną definicję, urodzony niewolnik inną, a człowiek na wolności inną. A jeszcze inną będą mieli mag i mistrz buddyzmu.

To
Cytat:Jeśli chodzi o praktyki tego typu, to głównie zajmuję się medytacją buddyjską
i to
Cytat:Przychylam się do tezy, że nie możemy poznać rzeczy takimi, jakimi są naprawdę.
stoi ze sobą w sprzeczności. Medytacja polega właśnie na tym, by poznać rzeczy takimi, jakimi są. Jeśli sądzisz, że to niemożliwe, nie uprawiasz medytacji i ew. tracisz swój czas.

Cytat:Uważam, że jesteśmy zbyt ograniczeni zmysłami, aby ustalić obiektywną rzeczywistość. Staram się uwolnić z okowów moich zmysłów i poznać chociaż jedną rzecz w taki sposób, aby mieć pewność, że ma takie właściwości, jakie jej przypisuję.
No i do tego właśnie służy medytacja. Także do tego prowadzi każda właściwa praktyka duchowa, okultystyczna, magiczna, czy religijna. Zdecyduj się więc. To w końcu praktykujesz, czy nie? Czy chcesz Poznać Prawdę, czy nie? Musisz sobie na te pytania odpowiedzieć. Nie można nigdzie dojść bez obrania kierunku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2015, 19:45 {2} przez Oth.)
03-06-2015, 19:44
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nestor , Gywher , Szczęściarz , xao
Ruta Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 185
Reputacja: 7
Podziękowania: 12
Podziękowano 98 razy w 50 postach
Cześć. ;-)
03-06-2015, 21:19
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
Z tym praktykowaniem magii chodziło mu chyba o odprawianie rytuałów i zaklęć.

No cóż, witaj Aleksy.
03-06-2015, 21:51
Znajdź Posty Reply
Animal Niedostępny
Zwierzaczek

Liczba postów: 297
Reputacja: 9
Podziękowania: 355
Podziękowano 80 razy w 53 postach
Witaj. Uśmiech
04-06-2015, 00:06
Znajdź Posty Reply
Aleksy Offline
Aleksy

(03-06-2015, 19:44)Oth napisał(a):
Cytat:Witam wszystkich serdecznie.
Witaj i pozwól, że na początku zrobię złe wrażenie.

Nie zrobiłeś złego wrażenia.

Cytat:Sory, ale to niemożliwe. Okultyzm, religia, czy duchowość, to pojęcia, które nie istnieją bez praktyki. Bez doświadczenia nie ma ani Sacrum, ani Ducha, ani nawet Tajemnicy. To tak jakby patrzeć na karty Bansenshukai i próbować coś z tego zrozumieć, nie znając zupełnie japońskiego. Nie możesz się przecież interesować czymś, czego nie możesz w żaden sposób poznać, prawda? Taki jest paradoks okultyzmu, że jest jednocześnie ukryty, odkryty, jeszcze raz ukryty i ponownie odkryty. Goddammit.

Można interesować się jako istnieniem pewnych grup społecznych i ich założeniami filozoficznymi. Religie są badane od bardzo dawna zarówno w sensie filozoficznym, jak i w sensie zjawiska społecznego.

Cytat:A czym jest ta wolność? Bo tymczasowy więzień będzie miał trochę inną definicję, urodzony niewolnik inną, a człowiek na wolności inną. A jeszcze inną będą mieli mag i mistrz buddyzmu.

W tym, co napisałem, było odniesienie się do klasycznej liberalnej koncepcji wolności.

Cytat: To stoi ze sobą w sprzeczności. Medytacja polega właśnie na tym, by poznać rzeczy takimi, jakimi są. Jeśli sądzisz, że to niemożliwe, nie uprawiasz medytacji i ew. tracisz swój czas.

Cytat: No i do tego właśnie służy medytacja. Także do tego prowadzi każda właściwa praktyka duchowa, okultystyczna, magiczna, czy religijna. Zdecyduj się więc. To w końcu praktykujesz, czy nie? Czy chcesz Poznać Prawdę, czy nie? Musisz sobie na te pytania odpowiedzieć. Nie można nigdzie dojść bez obrania kierunku.

No właśnie dlatego próbuję medytacji. Napisałem, że tak uważam, co nie znaczy, że chcę tkwić w tym przekonaniu. Szukam czegoś, co zaprzeczy mojemu założeniu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2015, 03:27 {2} przez Aleksy.)
04-06-2015, 03:21
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB