Potrzebna wiedza - Magia "zakopywania"
Autor Wiadomość
Szczęściarz Offline
Smaragdus Felix

Liczba postów: 458
Reputacja: 29
Podziękowania: 421
Podziękowano 356 razy w 150 postach
Potrzebna wiedza - Magia "zakopywania"
Witajcie, chciałbym trochę pogłębić swoją wiedzę z zakresu Magii Ziemi. Słyszałem nieraz o czymś takim, jak używanie Magii przez zakopywanie czegoś w Ziemi..ale czego? w jaki sposób? czy miejsce ma znaczenie? To kilka w morzu pytań jaki mi by się nasunęły.

Czy ktoś mógłby mi naświetlić trochę temat, a jeszcze bardziej - jeśli istnieje - przydała by się literatura z Tego tematu gdyż od książek nie stronię.

Pozdrawiam,
Szczęściarz
[Obrazek: apolud5d75d.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2015, 03:44 {2} przez Animal.)
21-06-2015, 14:16
Znajdź Posty Reply
Nestor Offline
Adept

Liczba postów: 19
Reputacja: 2
Podziękowania: 49
Podziękowano 8 razy w 3 postach
RE: Potrzebna wiedza - Magia "zakopywania"
Gdy mag pragnie oczyścić dany przedmiot z obcych energii, może zakopać go w ziemi na całą dobę. Nie słyszałem o innych zastosowaniach zakopywania przedmiotów w ziemi. W procesie oczyszczania miejsce nie ma raczej znaczenia, chociaż mogę się mylić. Nie znam żadnych ksiąg o tej tematyce, ale jakieś powinny się znaleźć. Poszperaj w internecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2015, 03:44 {2} przez Animal.)
21-06-2015, 14:23
Znajdź Posty Reply
Ruta Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 185
Reputacja: 7
Podziękowania: 12
Podziękowano 98 razy w 50 postach
Spotkałam się z różnymi "słoiczkami", w których umieszczało się różne przedmioty, a potem zakopywało się to w ziemi. Dla różnych celów. Słoiczek ochronny np. zawiera w sobie różne ostre przedmioty i powinno się go zakopać w pobliżu chronionego miejsca, np. domu. Zakopywało się właściwie z różnych powodów i w różnych celach. Moim zdaniem ciężko stworzyć gotowce "co i dlaczego", bo każda wiedźma/czarownica mogła mieć inne intencje. Jeśli działało, to spełniało swoją rolę. I tyle.
21-06-2015, 21:23
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Poszukiwacz
varaha Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 93
Reputacja: 2
Podziękowania: 1
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Witam,
ziemia to ostatni, najbardziej "materialny" z żywiołów. Zakopywać w ziemi można różne rzeczy. Najczęściej zakopuje się coś w celu ochrony, lub po prostu w celu schowania. Jeśli chodzi o cele magiczne, to wszystko zależy, jaki cel ma mieć to zakopywanie. Jednym z rytuałów szamańskich jest np."próba ziemi". Ziemia jest również podstawa na której wszystko spoczywa i daje dużo energii...Jeśli chcesz wzmocnić przepływ tejże energii, możesz wyznaczyć "krąg mocy"... Dużo tego. Najlepiej wybierać miejsca, jak najbardziej oddalone od cywilizacji, gdzie różnorodność żywiołów jest maksymalnie duża.. np. G
Gejzery tryskające ze skały (tylko trudno będzie je znaleźć i coś tam zakopać ... Oczko Rozumiem natomiast z Twego pytania, że chodzi Ci o wzmocnienie działania jakiegoś zaklęcia? Uroku?
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2015, 11:31 {2} przez Animal.)
08-07-2015, 11:59
Znajdź Posty Reply
Nikodem Offline
* * * * *

Liczba postów: 138
Reputacja: 23
Podziękowania: 281
Podziękowano 216 razy w 90 postach
Większość oczywistych praktyk została wymieniona, ale mi o wiele bardziej do magicznego aspektu "zakopywania" pasuje wątek "Dolnego Świata".

W wielu filozofiach i koncepcjach religijnych "Kraina Zmarłych" znajduje się pod ziemią.
Stąd też warto zwrócić uwagę na tą stronę praktyki magicznej.

By zejść do Dolnego Świata, Szamani zwykli używać dziur w ziemi (w tym również naturalnych jam zwierząt/jaskiń/itp.).
Uważam, że to dobra podstawa, by użyć ziemi, a raczej "zakopywania", "grzebania" w niej przedmiotów, nie dla oczyszczenia, czy ukrycia, ale by nawiązać kontakt - wejść w relacje - z Istotami bezpośrednio związanymi z Dolnym Światem - np. opiekunami tamtejszych krain lub zmarłymi Przodkami.

"Zakopywanie" może mieć też znaczenie w dalszej pracy z ww. Istotami.

Jednak najistotniejsza jest tu filozofia/system, który sami wyznajemy.
Obracając się w naturalno-animistyczno-szamańskim światopoglądzie będzie łatwiej zinterpretować (pod)Ziemię jako bezpośredni łącznik z Dolnym Światem. ;]
09-07-2015, 16:22
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia , Szczęściarz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB