Karty Bramy
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Karty Bramy
Karty Bramy to specjanie karty w Talii Tarota. Pokazują szczególne rzeczy w naszym życiu, przez które należy przejść, to nowe etapy naszego życia, duże zmiany. W Wielkich Arkanach (WA) powszechnie wyróżnia się cztery, a w Małych Arkanach (MA) spotkamy się z dziewięcioma takimi Bramami - niektórzy Tarociści mają ''swoje'' Karty Bramy, ja osobiście oprócz powyższych uważam jeszcze za kartę Bramę np. 4 Buław, ale opiszę te najbardziej powszechne ''schematyczne'' Bramy.

Każdy człowiek kiedyś stanie przed jedną z takich Bram i co zrobi kiedy już pod nią będzie? Zawróci? Stanie i będzie się zastanawiał czy ją przekroczyć? Przekoczy są bez problemu? A może okaże się że nie można jej przejść bo jest zamknięta i aby przez nią przejść najpierw potrzeba klucza? Tylko gdzie ten klucz... Gdzie ta przeszkoda dzięki której otworzę Bramę?Brama Zamknięta czy Otwarta? - dajmy na to stoi przed Tobą Karta Brama As Denarów a wokół niej są same przychylne karty, które nie przeszkadzają Ci przejść przez tą bramę - wtedy Brama Asa Denarów jest przed Tobą otwata i bez przeszkód możesz sięgnąć po dary, które za tą Bramą znajdziesz. Jeśli jednak wokół Karty Bramy ulokowały się opóźniające i ostrzegawcze Cię karty oznacza to, że aby dotrzeć do tej Bramy musisz konicznie poradzić sobie z tymi czynnikami, które bronią do niej dostęp. Jeśli Karta Brama jest w otoczeniu przychynych kart lecz wciąż masz wrażenie, że Brama stoi przed Tobą zamknięta poszukaj klucza - będzie to najprawdopodobniej ta która, która będzie stanowia dla Ciebie wyzwanie np. jeśli pragniesz nowego związku mając już rodzinę, prawdopodobnie Twoim kluczem będzie karta rodziny bo aby wejść w Bramę, w coś nowego a jakże dla Ciebie ważnego musisz uporać się także z tym co masz teraz czyli pogodzić swoją dotychczasową rodzinę (rozwód, opieka nad dziećmi) z planami dotyczącego nowego związku uczuciowego.

Bardzo często Karty Bramy przerażają ludzi i oni nie chcą przez nie przejść, są jak dusze zmarłych które kurczowo trzymają się świata fizycznego nie chcąc przejść dalej, Brama ich przeraża i ciągle kręcą się w kółko, jednak niestety wiele z bram będzie powracało dopóki się przez nią wkońcu nie przejdzie...

[Obrazek: 23m53mc.jpg]

Jedną z takim bram jest 3 Buław, która mówi o ruchu, aktywności, działania, wyjścia poza schematy... Bardzo często ta karta pokazuje się człowiekowi, który np. siedzi na swojej długotrwałej fukcji w pracy i nie ma z niej żadnej satysfakcji, od wielu lat marzu mu się otwarcie własnej działalności... ale boi się, ucieka od tego... i tutaj pojawia mu się ta Brama 3 Buławy i namawia żeby przeszedł z jednego miejsca na drugie, aby ruszył i spełnił swoje marzenia. Pytanie tylko czy Klient się odważy? Czy on przejdzie przez tą bramę? Czy on będzie udawał że jej nie widzi a i tak po kryjemy kolejne lata będzie o niej śnił? A może te problemy związane z odwróconym 10 denarów leżące koło Bramy zostaną zlikwidowane i w ten sposób ten nasz Klient mógł wyjechać nie martwiąc się o swoje dziedziczenie, posesje czy dalszą rodzinę?

W miłości może pokazać wahanie się czy wejść w ten związek? Czy on będzie korzystny dla mnie? Czy mam zostawić wszystko i wyjechać w nieznane miasto do niego/niej? I tutaj ta Karta Brama 3 Buławy mówi, żebyś przeszedł przez nią - zostawił swój bezpieczny ląd i wyruszył w podróż statkiem, który właśnie przypływa do Ciebie aby Cię zabrać w nowe i nieznane, ale jakże ekscytujące?

[Obrazek: 536670_m.jpg]

Mamy tu także tęsknotę... napisać do niej? Czy mnie odrzuci? Oleje mnie? Podejść? Ta Brama popycha Cię do działania, do aktywności, do podjęcia przygody. Jednak zawsze trzeba zwrócić uwagę na jej pozycję w układzie, jeśli będzie ona np. w sercu osoby o którą pytamy to będzie to oznaczało bramę która to ta osoba musi przejść, prawdopodobnie blokuje ją strach i/lub tęsknota za czymś nieosiągalnym, przed bólem, zawiedzeniem się itp. również patrzymy na karty otoczające tą Bramę.

[Obrazek: LudyLeskot_5Kielich%C3%B3w.JPG]

Najtrudniejszą Bramą (przynajmniej moim zdaniem) jest 5 Kielichów karta mówiąca o rozpaczy, smutku, cierpieniu i trwaniu w tych wszystkich negatywnych emocjach. Pojawia się kiedy np. tracisz pracę i środki do życia i nie wiesz co zrobić, panikujesz i wijesz się w desperacji albo kiedy zawodzi Cię miłość życia i nie potrafisz się z tym pogodzić wpadasz w depresje, nie widząc żadnego światła na przyszłość - i wtedy pojawia się ta Brama mówiąca o tym, że musisz ruszyć z miejsca, przestać trwać w przeszłości w tym co było i iść dalej, do przodu.

[Obrazek: 54minorcups05.jpg]

To także niszczące blokady i schematy, które sabotują Twoje życie mogą to być np. kompleksy, poczucie niższości, wiara w to że nie zasługuje się na miłość i nawyk samookaleczania się, obwiniania się jak i wyrzuty sumienia - w każdym z tych przypadków i innych negatywnych form niszczących na płaszczyźnie emocjonalnej/psychicznej kiedy pojawi się ta Brama namawia Cię do tego aby przejść przez nią, zaakceptować swój stan i przejść godnie przez niego zauważając że zawsze po nocy następuje świt, zrozumienie że takie są koleje losu, życie również ma swój cykl dwoistości i negatywne doświadczenia mają na celu nie zniszczyć Cię, ale umocnić. Życie toczy się dalej, nie ważne jak silny będzie wiał wiatr wyjdź mu naprzeciw.

[Obrazek: imagesE42R88IC.jpg]

Drugą z Kart Bram w Kielichach jest 8-mka. 8 Kielichów i również jest to trudna Brama, pojawia się kiedy w człowiek jest rozdarty jako przykład opowiem wam kiedy ostatnio mi się pokazała w rozkładzie. Mężczyzna nazwijmy go Piotrem jest żonaty i ma dwójkę dzieci, Piotr jest całkiem zniszczony psychicznie przez żonę, która ciągle go zdradza i zdradzała nawet przed ślubem, jego dzieci wogóle go nie szanują nastawiane są przeciw niemu przez żonę - zakochał się w kobiecie, jest to wielka miłość acz kolwiek nigdy nie doszło do zdrady, bo to bardzo wierny i lojany człowiek, szukał pocieszenia i wsparcia no i serce nie sługa... miała być przyjaźń a wyszła miłość. Piotr nie mógł dłużej walczyć z uczuciem, musiał wybrać albo odejście od żony albo nowe życie... stanął przed 8 kielichów - rozdarciem pomiędzy intelektem, poczuciem odpowiedzialności za rodzinę a swoimi uczuciami, swoim szczęściem.

[Obrazek: bcdf17bdbce24aac.jpg]

Przekroczenie Bramy 8 Kielichów daje wyzwolenie i ukojenie, które jednak nie jest proste - na wielu kartach mężczyzna na tej karcie podpiera się kijem, jest zmęczony życiem, stoi i nie wie czy ma wejść w tą Bramę czy może zostać i męczyć się dla obecnym miejscu, poświęcić swoje szczęście dla dobra ogółu.

Krótko mówiąc ta Brama to rozterki intelektualno-sercowe, na ogół tej karcie towarzyszy strach przed rozpoczęciem nowego etapu, który ze sobą niesie, niepewność jak i wyrzuty sumienia. Co zrobić? Walka pomiędzy sercem a umysłem będzie trwała dopóki nie przekroczy się tej Bramy, nie można być w dwóch miejscach na raz, jest wewnętrzna blokada i silna chęć uczciwości.

[Obrazek: 537913_m.jpg]

Typowo materialna Karta Brama to As Denarów jest ona pozytywna - to dar, uśmiech losu. Dajmy na to że nasz Klient ma pracę, która wogóle go nie satysfakcjonuje i na dodatek jest bardzo źle płatna nagle dostaje propozycje pracy, w której wie że dobrze by się czuł bo jest zgodna z jego zainteresowaniami i pasją jest również o wiele lepiej płatna - tak więc teraz nasz klient jedyne co ma zrobić to sięgnąć po tą prace, dać pozytywną odpowiedź na propozycję pracy, która została mu zaoferowana ale... czy on po nią sięgnie? Co zrobi z tą szansą? Może po prostu nie uwierzy w siebie i realizacją takiej wspaniałej możliwości i zostanie w tej swojej pracy nie robiąc nic w kierunku przyjęcia podarku? Ta karta Brama, jest głównie zapowiedzią zmiany, takiej szansy jak i informacją aby przyjąć prezent, bądź po prostu mówi że jest obecnie sytuacja pozytywna, która sprawi że człowiek ma szansę coś zmienić w swoim życiu ale on tej szansy nie zauważa - jak to może się stać, że on takiej szansy nie zauważy?

[Obrazek: PKT_Ap1.jpg]

Może być sytuacja, że nasz Klient pragnie miłości i nie może jej znaleść - jest jednak kobieta, która się nim interesuje, jednak jest bardzo nieśmiała i nie wyzna swych uczuć a nasz Klient może wogóle nie zauważać tych rozkochanych oczu i szuka dalej i szuka... a tu jest szansa i możliwość stworzenia szcześliwego i trwałego związku. Jeśli nie wiesz do czego taki uśmiech losu się odnosi to najlepiej po prostu spojrzeć na karty otaczające, jeśli będą również wśród nich karty hamujące jest to oznaka lęku, który hamuje przyjęcie owej możliwości.

[Obrazek: 537918_m.jpg]

6 Denarów jest następną w kartach Denarów Bramą. Oznacza dawanie i branie - może wypaść osobie, która jest tzw. ''ofiarą losu'' ciągle daje i daje, jest wykorzystywana i nie potrafi odmówić, albo odwrotnie wypada osobie, która ciągle tylko bierze, ma za dużo i nie daje nic od siebie - w tym wypadku 6 Denarów próbuje przypomnieć Klientowi o równowadze brania i dawania, i ostrzega przed konsekwencjami zaburzania takiej równowagi. Również mówi o przepływie - wszystko jest energią, wszystko musi płynąć nic nie próbuj zatrzymywać przy sobie na siłę, daj stare a dostaniesz nowe...

[Obrazek: 537922_m.jpg]

Następna jest 9 Denarów mówiąca o niezależności, obitości, duchowości, dobrobycie i różnych akcjach charytatywnych między innymi - o czym więc może mówić ta Brama? Ona zachęca żeby wyjść poza swój materializm nie ważne czy mowa tutaj o kimś skąpym czy zbyt sceptycznym aby zająć się swoim rozwojem duchowości. Mówi o tym aby dzielić się z innymi swoimi bogactwami i nie przestać gromadzić to czego i tak mamy za dużo, bo innym tego brakuje i należy coś dać od siebie i nie koniecznie są to pieniądze. 9 Denarów mówi aby wyjść poza swoje materialne schematy i zaczać kreować swoją własną rzeczywistość aby otoczenie stało się rzeczywistym marzeniem, które da spełnienie.

[Obrazek: 0%2520%252834%2529-001.jpg]

Ostatnią z Kart Bram jeśli chodzi o Dwór Denarów jest 10 Denarów karta mówiąca o dziedziczeniu, spadku, stabilizacji finansowej - a więc ta Karta Brama zachęca by przyjrzeć się bardziej swoim relacją rodzinnym i najbliższym ludziom, aby przypomnieć o nich jako o takich jakich widzieliśmy ich na początku czyli by odsunąć rutynę i odświeżyć swoje relacje z najbliższymi. To także szept tej Bramy by przyjąć swój pozytywny spadek po przodkach (np. firmę, czy zdolności paranoralne po rodzinach), a odrzucić tą negatywną spóściznę (np. utarte nieszczące schematy, sposób wychowania swoich dzieci, wyuczone podejście do niektórych członków rodziny itp.). Ta karta zbliża do rodziny i każe się przyjrzeć co można zrobić by przejść tą Bramę w sposób pozytywny i wyzwolić się po tym względem.

[Obrazek: e51f27295a4b4c57.jpg]

Następnie mamy Dwór Mieczy. Pierwszą z Bram w tym dworze jest oczywiście na ogół nie mile widziana 6 Mieczy często mówiąca o ucieczce, nacisku, emigracji, zagubieniu. Brama 6-stki Mieczy to podróż, mówi by iść dalej, zostawić wszystko za sobą i skupić aby odnaleść prawdziwego siebie, by znaleść odpowiedzi na swoje pytania dotyczące życia. To także kuksaniec by wyruszyć w drogę po swoje marzenia, by walczyć o to czego pragniemy, nie bać się tylko stanąć przeciwnością twarzą w twarz i jazda! Przejdź tą Bramę.

[Obrazek: file.php?id=10458]

8 Mieczy to karta spętania, poczucia nie możliwości ruchu, strachu, obaw, kompleksów i wszelkich czynników hamujących. Brama napędza by wyzwolić się z tego co nas ogranicza i zauważyć że jest ścieżka wyprowadzająca z obecnego stanu rzeczy - ostatnio mi się pokazała kiedy poznałam zakochanego chłopaka, który wolał cierpieć niż napisać do swojej byłej i powiedzieć jak bardzo żałuje że ją zostawił i że za nią tęskni, nie widział tego rozwiązania, całkiem go wykluczył i pogrążył się w swojej bezsilności - nie dobrze! Zrób krok i wyzwól się, czy będzie to krok pociągający za sobą skutki pozytywne czy negatywne zależy od wielu czynników - ale przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz, być może kiedy już przejdziesz tą Bramę będziesz musiał przejść przez 5 Kielichów ale może ta Brama jest furtką to Asa Denarów? Nie stój w miejscu, rusz się i odnajdź swoją ścieżkę nie ważne czego ona się tyczy.


No i czas na WA (Wielkie Arkana).

[Obrazek: smierc1.jpg]

Śmierć - chyba najbardziej znana z Kart Bram, wzbudzająca duży lęk i strach. Nie lubię jej w moich rozkładach czemu zresztą nie za bardzo jest się czemu dziwić, jednak mam świadomość że kiedy przejdę przez tą Bramę to dostanę nagrodę. Śmierć to wielki cieżar i cierpienie jest podobne do 5 Kielichów ale tutaj skala jest większa, ból i rozpacz rozdzierają nasze serca i nie wijemy się jak robaki nie wiedząc co zrobić, nie możemy sobie znaleść miejsca i nic nie możemy na to poradzić! Tutaj trzeba po prostu przetrwać to na co nie mamy wpływu, bo przecież nie możemy tak naprawdę zmusić kogoś do miłości, ani przywrócić ukochanego męża do życia z zaświatów. Coś się nieodwracalnie skończyło, a my możemy tylko uczyć się akceptować ból, nauczyć się czegoś z niego i czekać aż czas uleczy nasze rany - a najważniejsze pozwolić mu aby je uleczył.

[Obrazek: wieza.jpg]

Kolejną ciężką Bramą jest Więża mówi o zmianach szybkich i dramatycznych, nagle Twój świat staje w ruinach - dowiadujesz się że firma zbankrutowała, że ukochany zdradzał się Cię od wielu lat, że zaprzepaściłaś szansę na wyższe wykształcenie czy po prostu ulegasz ciężkiemu wypadkowi i czeka Cię długie leczenie. Przejdź przez Bramę z podniesioną głową, sprostaj tym zmianą i dostosuj się do nich - to jest przesłanie Wieży, przetrwaj, zburzyłam Ci coś ale Ty pokaż mi że zbudujesz coś lepszego! Udowodnij mi że staniesz na wysokości zadania i stworzysz coś co jest piękne i ma silne podstawy. Masz szansę, masz fudamenty, zastanów czego chcesz i zacznij od nowa!

[Obrazek: 34j7zfp.jpg]

Sąd Ostateczny jest Bramą wewnętrzną - to może być przebudzenie duchowe, albo nadzieja która rodzi się w Twojej duszy, zmieniasz się w środku i nie należy tego próbować zatrzymywać, coś w Tobie umiera i odradza się na nowo jak kwiat na wiosnę. Uśmiech Może być też odwrotnie - jak mówiłam na początku, należy spojrzeć na karty otaczające być może w otoczeniu są karty smutku, wówczas Sąd Ostateczny powie że nie radzisz sobie ze swoim problemem, umiera w Tobie coś dobrego i rodzi się zwątpienie i gorycz na dłuższy czas. Pokonaj to co złe lub przyjmij to co dobre i przejdź tą Bramę.

[Obrazek: Swiat_md.png]

Ostatnią Bramą w WA jest Świat jest to bardzo pozytywna Brama. ^^ Na wszystkich płaszczyznach się ułoży prędzej czy później, zdobędziesz wiele i wiele się nauczysz. Skup się na sobie i patrz jak kwitniesz, nie widzisz tego? Cierpliwości, znajdź w sobie piękno jeśli się postarasz i będziesz chcieć na pewno to zrobisz. Świat nawet w negatywnej pozycji w otoczeniu negatywnych kart neutralizuje negatywne skutki i otwiera furtkę do światła, nie przegap jej w pędzie, zwolnij, miej oczy otwarte, bądź świadom tego co Cię otacza.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
22-06-2015, 07:14
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB