pytanie - odpędzanie heksagramu
Autor Wiadomość
Kamis Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 209
Dołączył: May 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
pytanie - odpędzanie heksagramu
Hej. Mam pytania o rytuał odpędzania heksagramu. http://witchcraft.org.pl/T-rytual-odpedz...heksagramu tutaj znalazlem ten rytuał pisze że celem jego jest pozbycie negatywnych i pozytywnych wpływów z otoczenia. Dlaczego pozbycie się pozytywnych wplywów też? Czyli jak go wykonam odetne sie od pozytywnych wplywow tez? Ten rytuał to tosamo co MROP? Kiedy używać MROP a kiedy ROH czym sie różnią - chodzi mi o wlaściwości i różnice.

Czy ma ktoś wersje ROH ,,bardziej chrześcijańską ,, taj jak w przypadku MROP ? Wiarze w jednego Boga a tam jest coś o Izydzie i Ozyrysie

Skoro jest mniejszy rytuał odpędzania to musi być i chyba Wiekszy rytuał odpędzania pentagramu - czym się różni od dwóch powyższych tzn. kiedy się go używa

Ostatnie pytanie dotyczy ołtarza. Podczas rytuału na ołtarzu mam 4 przedmioty symbolizujące żywioły - sztylet,rożdżka, puchar, pentakl. Nie przeszkadza jesli umieszcze na ołtaRZU kadzielnice z kacidłem i świece bo to jakby nie było dodatkowe symbole (powietrza i ognia) a żywioły powinny znajdować się w równowadze?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2015, 21:14 {2} przez Kamis.)
22-06-2015, 13:24
Znajdź Posty Reply
Kamis Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 209
Dołączył: May 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: pytanie - odpędzanie heksagramu
No dobra zadam jeszcze jedno pytanie Uśmiech
Chodzi o kabałe muszę przyznać że bardzo mnie zainteresowała i zaczynam coraz bardziej to ogarniać ale nie rozumiem o co chodzi ze skalą kolorystyczną - skala króla, królowej, księżniczki i księcia wiem że każda jest przyporządkowana jednemu z czterech światów acilut, Bria, Jecira, Asija ale po co to do czego to służy - 4 światy podzielone na kolejne drzewa życia z inną skalą kolorów nie rozumiem tego albo za wcześnie żebym zrozumiał... Smutny
22-06-2015, 21:30
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #3
RE: odpędzanie heksagramu
Cytat: Mam pytania o rytuał odpędzania heksagramu. http://witchcraft.org.pl/T-rytual-odpedz...heksagramu tutaj znalazlem ten rytuał
Lepszy opis tego rytu znajdziesz tutaj.

Cytat:pisze że celem jego jest pozbycie negatywnych i pozytywnych wpływów z otoczenia. Dlaczego pozbycie się pozytywnych wplywów też? Czyli jak go wykonam odetne sie od pozytywnych wplywow tez?
Rytuał ten ma odciąć Cię od WSZELKICH wpływów. Zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Lepiej to zrozumiesz może jeśli Ci powiem, iż chodzi o astrologiczne energie planetarne i zodiakalne. Dlaczego od pozytywnych też? Ponieważ wpływ jakiejś konkretnej planety, nawet jeśli jest w swej naturze pozytywny, to w danej sytuacji może tak naprawdę przeszkadzać. Dajmy na to, chcesz ewokować istotę planetarnej sfery Wenus. Jeśli jednak w tym momencie wokół Ciebie wisi energia Jowisza, to niezależnie od jej postaci, będzie ona niewłaściwa dla danej operacji. Trzeba więc odpędzić wszystkie planetarne wpływy i przywołać wpływy (w tym przykładzie) Wenus, aby stworzyć odpowiednią atmosferę dla ducha. Oczywiście, tyczy się to wszelakich operacji magicznych.

Poza tym, ryt ten stosowany codziennie służy człowiekowi w rozwijaniu swojej świadomości. Symboliczna śmierć uwalnia nas od ziemskich więzów i skutkuje we wzroście naszego Ducha (ciała mentalnego). Odpędzanie wpływów planetarnych ma podobną funkcję.

Cytat:Ten rytuał to tosamo co MROP? Kiedy używać MROP a kiedy ROH czym sie różnią - chodzi mi o wlaściwości i różnice.
Niech nie zwiedzie Cię podobna struktura - to dwa zupełnie różne rytuały. Są do siebie podobne, gdyż zaprojektowały je te same osoby, lecz ich funkcja jest całkowicie odmienna. MROP jest mikrokosmiczny i tyczy się żywiołów. ROH jest makrokosmiczny, a więc tyczy się planet i Zodiaku. Gdy chcesz wpływać tylko na siebie, wystarczy, że zastosujesz MROP. Gdy działanie ukierunkowane jest na zewnątrz - stosujesz oba. ROH nie powinno się w zasadzie wykonywać bez MROP. Można powiedzieć, że ROH jest przedłużeniem MROP.

Poza tym, oczywiście, powinno się je oba wykonywać przynajmniej raz dziennie, w celu rozwoju swojej Duszy i Ducha.

Cytat:Czy ma ktoś wersje ROH ,,bardziej chrześcijańską ,, taj jak w przypadku MROP ? Wiarze w jednego Boga a tam jest coś o Izydzie i Ozyrysie
Symbolika w MROP nie jest chrześcijańska, tylko żydowska (kabalistyczna). Kabaliści wierzą w jednego Boga, ale pod wieloma imionami. Każde z tych imion reprezentuje natomiast inny aspekt Bóstwa, dlatego odwołujemy się osobno do Adonai i osobno do JHWH, choć faktycznie to Wszystko jest Jednym. W ROH jest podobnie. Odwołuje się on do bóstw egipskich, ale nie jest to to samo, co politeizm. W ROH bóstwa te traktowane są jako twarze Bóstwa. No bo jaka niby jest różnica? Jeśli jest Jeden, niepodzielny, wszechobecny, nieśmiertelny, wszechwiedzący i wszechmocny Bóg, to tak naprawdę Wszystko, co istnieje, jest przejawem Jego w Działaniu.

Cała mitologia egipska i to zabawne drzewo genealogiczne "bóstw" jest metaforą. Serio ktoś jest na tyle naiwny by wierzyć, że istota duchowa robi sobie dzieci i je rodzi? (Othlol) Wszyscy ci bogowie to tylko spersonalizowane formy energii poszczególnych atrybutów Jednego Boga (tak jak w Hinduizmie dewy). Nie ma tu żadnego potomstwa w ziemskim sensie, a jedynie kombinacja sił powstała w wyniku związku dwóch atrybutów Bóstwa. To wszystko jedna historia, tylko bohaterom pozmieniały się imiona. Gdy się to pojmie, znikną problemy z przynależnościami religijnymi, jak na poniższym obrazku.

[Obrazek: nTlqlpw.png]

Cytat:Skoro jest mniejszy rytuał odpędzania to musi być i chyba Wiekszy rytuał odpędzania pentagramu - czym się różni od dwóch powyższych tzn. kiedy się go używa
Większy ryt pentagramu służy do opanowania czterech żywiołów poprzez zrównoważenie ich w sobie z pomocą pierwiastka akashy/ducha (kwestię tę rozwinę wkrótce na swoim blogu). Używa się go także do przywoływania/odpędzania poszczególnych energii elementów, zależnie od operacji. Nadaje się np. do stworzenia odpowiedniej atmosfery przed ewokacją istot tych sfer.

Cytat:Ostatnie pytanie dotyczy ołtarza. Podczas rytuału na ołtarzu mam 4 przedmioty symbolizujące żywioły - sztylet,rożdżka, puchar, pentakl. Nie przeszkadza jesli umieszcze na ołtaRZU kadzielnice z kacidłem i świece bo to jakby nie było dodatkowe symbole (powietrza i ognia) a żywioły powinny znajdować się w równowadze?
Nie zrobi to większej różnicy, bo w tej sytuacji kadzidło i świece nie mają za zadanie symbolizować tych żywiołów. Swoją drogą, powinieneś konsekrować te cztery magiczne bronie energiami odpowiednich elementów. Do tego np. możesz wykorzystać właśnie większy ryt pentagramu. W tej sytuacji należy zakreślić cztery takie same pentagramy dla jednego elementu (+ cztery takie same pentagramy ducha), pobrać z nich energię i skumulować w przedmiocie. Po tym należy także pamiętać o odpędzaniu, aby nie pozostawiać niezrównoważonej atmosfery w pomieszczeniu - do tego wystarczą już MROP i ROH.

Cytat:o co chodzi ze skalą kolorystyczną - skala króla, królowej, księżniczki i księcia wiem że każda jest przyporządkowana jednemu z czterech światów acilut, Bria, Jecira, Asija ale po co to do czego to służy - 4 światy podzielone na kolejne drzewa życia z inną skalą kolorów nie rozumiem tego albo za wcześnie żebym zrozumiał...
To osobny temat i w związku z tym dobrze by było zadać to pytanie w osobnym wątku - taka uwaga na przyszłość.

Skale kolorów mają służyć w praktyce jako pomoc do astralno-mentalnych podróży po Drzewie Życia. Jest to jednak wynalazek Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku i poza jego systemem nie ma to zastosowania. Oczywiście możesz z tego korzystać, ale nie jest to coś koniecznego, bez czego nie można skutecznie zwiedzać Drzewa Życia.
22-06-2015, 22:24
Znajdź Posty Reply
Kamis Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 209
Dołączył: May 2015
Reputacja: 9
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: pytanie - odpędzanie heksagramu
Ok dziękować :D Warto było zapytać Uśmiech
22-06-2015, 22:50
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB