Co powinienem wiedzieć tworząc Księgę Cieni?
Autor Wiadomość
Obsydian Offline
Użytkownik

Liczba postów: 35
Reputacja: 2
Podziękowania: 52
Podziękowano 11 razy w 7 postach
Co powinienem wiedzieć tworząc Księgę Cieni?
Zamierzam taką stworzyć, aby spisywać tam swoje zaklęcia i rytuały.
Zamierzam zamówić "Księgę" z Czystymi kartkami, obitą w czarną skórę i z wielkim drzewem, bez liści na okładce ( :3 ), i dalej nie wiem co robić.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2015, 16:12 {2} przez Animal.)
26-06-2015, 18:52
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
RE: Co powinienem wiedzieć tworząc Księgę Cieni?
Księgę Cieni dostajesz po inicjacji od kapłanki wicca.

Ty to se możesz zrobić co najwyżej dziennik magiczny.

Cholera!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2015, 21:04 {2} przez Gauge.)
26-06-2015, 21:03
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nefilim , Finneus
Obsydian Offline
Użytkownik

Liczba postów: 35
Podziękowania: 52
Podziękowano 11 razy w 7 postach
Nie chciałem nikogo zdenerwować, po prostu powiedzieli mi że mogę taką księgę zrobić.

Dobra, ja już nic nie mówię.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2015, 16:13 {2} przez Animal.)
26-06-2015, 21:39
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 732
Reputacja: 26
Podziękowania: 253
Podziękowano 147 razy w 89 postach
Każdy mag/czarownica zapisuję co innego w dzienniku (jeżeli takowy prowadzi). Więc dokładnej listy tematów nikt ci tu nie poda. Jeżeli chcesz taki prowadzić, powinnaś sama wiedzieć, co tam będziesz zapisywać. Na razie ci to odradzam, dlaczego? Może się okazać że część lub polowa z informacji, które przepisałaś jest błędna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2015, 16:15 {2} przez Animal.)
26-06-2015, 21:46
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 344
Reputacja: 22
Podziękowania: 87
Podziękowano 201 razy w 66 postach
Cytat:Narazie ci to odradzam, dlaczego? Moze sie okazac ze czesc lub polowa z informacji ktore przepisalas jest bledna.
A to akurat zależy od tego co dokładnie on chce zrobić. Jeżeli mowa o zwykłym dzienniku magicznym, w którym zapisuje się swoje próby działań magicznych, ich wyniki i towarzyszące im zjawiska to jak najbardziej powinno się to robić od początku swojej nauki. Dlaczego? Po to, żeby wyciągać wnioski ze swoich porażek i sukcesów, wiedzieć co nam najbardziej pomaga podczas rzucania czarów, oraz co bardzo ważne, żeby uniknąć samooszukiwania się. Pamięć ludzka bywa zawodna, pismo mniej.
Czasami wnioski ze swoich działań wyciąga się po kilku tygodniach, miesiącach, a mi się zdarzyło nawet po latach. Dlatego warto wszystko zapisywać, niektóre z naszych działań magicznych mają bardzo dalekosiężne skutki.
Kolejnym plusem jest obserwacja własnego rozwoju. Jeżeli kogoś dopadnie tzw. gnostyckie wypalenie, to dobrym "lekarstwem", może być przeczytanie o swoich wcześniejszych sukcesach.

Jednak dziennik i księga cieni, nie jest tym samym. Księga cieni (czy jak kto sobie to nazwie) to taki zbiór "przepisów" magicznych, czyli rytuałów, zaklęć, inkantacji, przydatnych notatek. To taki wręcz baśniowy obraz księgi czarów. Więc z jednej strony, może warto poczekać, ale z drugiej... jeżeli ktoś robi to tylko dla siebie, to po co? Najwyżej zrobi nową, albo uzna, że w ogóle tego nie potrzebuje.

@Obsydian
Niektóre osoby umagiczniają swoje księgi, inni traktują to po prostu jako podręczny spis tego co trudno zapamiętać. Są nawet osoby, które trzymają takie spisy przydatnych "przepisów" na komputerze. Wszystko zależy od Ciebie i od tego jak to traktujesz. Możesz poprosić jakieś istoty o ochronę twojej księgi, lub włożyć w nią jakiegoś servitora. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz zakląć swoją księgę, lub nie robić kompletnie nic.

Cytat:Księgę Cieni dostajesz po inicjacji od kapłanki wicca.

Ty to se możesz zrobić co najwyżej dziennik magiczny.

Cholera!
Nie tylko Wiccanie mają prawo do zapisu najbardziej przydatnych dla siebie przepisów na rytuały i zaklęcia.
Chociaż fakt, faktem... nazwa księga cieni wydaje się być przypisana bezpośrednio do Wiccan.
Obecnie jednak "Księgą Cieni" ludzie zwykli nazywać to co opisałem już powyżej. Księga Cieni magów, różni się od księgi Cieni Wiccan. Wypadałoby znaleźć inną nazwę dla nas, zważywszy na to, że "dziennik magiczny" jest już zarezerwowane dla czegoś innego.
"TAK MYŚLISZ? WEŹ ZATEM WSZECHŚWIAT I ROZGNIEĆ GO NA NAJDROBNIEJSZY PYŁ, PRZESIEJ PRZEZ NAJDROBNIEJSZE SITO, A POTEM POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDEN ATOM SPRAWIEDLIWOŚCI, JEDNĄ MOLEKUŁĘ MIŁOSIERDZIA[...]"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2015, 22:29 {2} przez xao.)
26-06-2015, 22:11
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Unebris , Magician7 , Animal , Olimpia , Obsydian , Marzena , Sea , Evander , Feras
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Cytat:Wypadałoby znaleźć inną nazwę dla nas, zważywszy na to, że "dziennik magiczny" jest już zarezerwowane dla czegoś innego.
Taki termin już istnieje. To właśnie osobisty grimuar.
26-06-2015, 23:08
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: xao , Magician7 , Finneus , Obsydian
Scorus Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 47
Podziękowania: 3
Podziękowano 17 razy w 9 postach
Cytat: Są nawet osoby, które trzymają takie spisy przydatnych "przepisów" na komputerze.

Są nawet specjalne programy przeznaczone do przechowywania takich rzeczy, także na telefony i tablety, żeby było wygodniej :>

Fajansiarskie księgi są fajne, ale mogą byc dość nieporęczne - na początek lepszy jest segregator, bo można dodać kartkę w dowolne miejsce.
26-06-2015, 23:28
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 199
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
(26-06-2015, 23:28)Scorus napisał(a):
Cytat: Są nawet osoby, które trzymają takie spisy przydatnych "przepisów" na komputerze.

Są nawet specjalne programy przeznaczone do przechowywania takich rzeczy, także na telefony i tablety, żeby było wygodniej :>

Fajansiarskie księgi są fajne, ale mogą byc dość nieporęczne - na początek lepszy jest segregator, bo można dodać kartkę w dowolne miejsce.

Panie kierowniku kochany, zarzuć nazwą. Uśmiech
27-06-2015, 20:35
Znajdź Posty Reply
Scorus Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 47
Podziękowania: 3
Podziękowano 17 razy w 9 postach
To akurat nie jest trudne, bo wszystkie, które widziałem nazywają się tak samo - "Book of Shadows" ^_^
Na Google Play jest tego cala masa - począwszy od aplikacji z już gotowymi zaklęciami na wszystkie problemy tego świata począwszy od korków, a skończywszy na ocenach w szkole, a skończywszy na takich, które można samodzielnie uzupełnić własnymi tekstami.
30-06-2015, 23:37
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Gauge
varaha Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 93
Podziękowania: 1
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Witam,
temat raczej wyczerpany...Dodać tylko mogę od siebie, ze ja w swoim grimuarze zapisuje wszystko:począwszy od różnych wniosków, wizualizacji, wrazen podczas medytacji po interpretacje snów a także ciekawostek znalezionych "przypadkiem" i zdarzeń "dziwnych" z życia codziennego... Pomaga to czasem polaczyć rozne z pozoru nie związane ze sobą elementy w calosc czy odnaleźć drogę która się gdzieś czasem gubi. Na pewno warto prowadzić takie zapiski a czy ktoś nazwie to księga cieni czy grimuarem...heh...co za różnica? Ważne żeby rzetelnie pracować nad sobą a bez historii/"karty pacjenta" trudno to zrobić.
Pozdrawiam.
01-07-2015, 21:50
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Obsydian

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB